Jump to content
IGNORED

Казус Теа Катаи


napadaj

Recommended Posts

Police investigated the incident after the message was flown over Etihad Stadium, but said no crime was committed.

Nevezano za sam transparent, dobri su im propisi o letenju. Da je Teica ovo uradila iznad stadiona Galaksije doletela bi momentalno dva F-35 i oborili je vazduh-vazduh projektilima.

Link to comment
11 hours ago, Filozof manijak said:

Imaš u samom članku objašnjenje zašto je rasisitička, u videu

 

Izem ti rasizam kojem je potebno objasnjenje. Kao kad prepricavas vic.

Link to comment

Nije rasizam, ali je, sto bi rekli anglosaksonci, insensitive. E sad, lik je popio otkaz jer je on to narucio (let), sto moze da se interpretira kao da je narusio ugled firme koja ga zaposljava. Njegova devojka je takodje popila otkaz, ali zbog svojih poruka na socijalnim mrezama - ne zbog njega (but who are we kidding). Opet drugacije od naseg, sto bi grobari rekli - cak i tokom finala sa Vojvodinom - "pola madjarem,polu ustasom".  

Link to comment

To jeste rasizam. I to otvoren.

A to što se nekom mora objašnjasniti ne menja stvar. i za ovog sa tetovažom se mora objašnjavati, jer je u pitanju logo relativno male i opskurne paramilitarne grupe i 99.9% ljudi ne bi imalo pojma o čemu se tu radi, sve dok im se ne objasni.

Ni ogromna većina ljudi u Evropi nije imala pojma šta predstavlja zapaljen krst sve dok se to nije pojavilo kod Madone u spotu i kad je to postala globalna tema u medijima. Primera za takve stvari ima bukvalno milion.

Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

Ni ogromna većina ljudi u Evropi nije imala pojma šta predstavlja zapaljen krst sve dok se to nije pojavilo kod Madone u spotu...

 

Hajde, jebo te. Ako nista drugo ta vecina je gledala seriju "Koreni".

Link to comment
On 29.6.2020. at 6:41, Lezilebovich said:

 

Iako sam siguran da se radi o rasističkoj gnjidi, ne deluje mi baš opravdano da neko dobije otkaz zbog white lives matters parole. Sama po sebi ona nije rasistička. 

 

Đavo je u detalju - kontekst, vreme i mesto. Ako neko demonstrira WLM u npr. Južnoj Africi nakon još jednog ubistva ili silovanja/ubistva bele osobe, to je jedan kontekst. Ako neko demonstrira WLM čisto da bi kontrirao BLM, to je drugi kontekst. Ako neko demonstrira WLM jer smatra da je bela Evropa napadnuta od strane armija gej migranata, to je treći kontekst. U ovom konkretnom slučaju, kontekst je 1/1 rasistički a posebno je indikativno što je u pitanju Burnley fan, budući da navijači dotičnog kluba imaju zavidnu rasističko-džibersku reputaciju u Engleskoj.

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Ozbiljno me to pitaš??

 

hocu da mi se rasclani na koji je to nacin insensitive, kada vec nije u pitanju rasizam.

Link to comment

Postoji tu velika razlika.

All lives matter može da bude iz neznanja, neosetljivosti, evetualno potuljeni rasizam

White lives matter je slogan koji koriste klasični nacoši.

 

 

6 hours ago, harper said:

 

Hajde, jebo te. Ako nista drugo ta vecina je gledala seriju "Koreni".

 

Ok, ali ne menja poentu. Mnogo ljudi koji nisu imali pojma šta predstavlja taj simbol su saznali preko popularne kulture i od tada ne mora baš svakom da se objašnjava.

 

btw kad je Kunta Kinte išao kod nas na tv? ja nisam siguran ni da li sam bio primio svetlost poroda ili sam bio sasvim mala biba, što kaže Čvarkov.

Link to comment
 
Đavo je u detalju - kontekst, vreme i mesto. Ako neko demonstrira WLM u npr. Južnoj Africi nakon još jednog ubistva ili silovanja/ubistva bele osobe, to je jedan kontekst. Ako neko demonstrira WLM čisto da bi kontrirao BLM, to je drugi kontekst. Ako neko demonstrira WLM jer smatra da je bela Evropa napadnuta od strane armija gej migranata, to je treći kontekst. U ovom konkretnom slučaju, kontekst je 1/1 rasistički a posebno je indikativno što je u pitanju Burnley fan, budući da navijači dotičnog kluba imaju zavidnu rasističko-džibersku reputaciju u Engleskoj.

Kad pricas o kontekstu uzmi u obzir da se u poslednje vreme pojavljuje mnogo snimaka na kojima crnci brutalno prebijaju belce i to iz cista mira. U svakom snimku kad obore coveka sutiraju ga u glavu i gaze po glavi.
Kad na to dodas ubistvo 3 belca u Redingu jasno je da #wlm nije puko kontriranje bez ikakvog povoda.
Link to comment
8 minutes ago, samo_opusteno said:


Kad pricas o kontekstu uzmi u obzir da se u poslednje vreme pojavljuje mnogo snimaka na kojima crnci brutalno prebijaju belce i to iz cista mira. U svakom snimku kad obore coveka sutiraju ga u glavu i gaze po glavi.
Kad na to dodas ubistvo 3 belca u Redingu jasno je da #wlm nije puko kontriranje bez ikakvog povoda.

 

Ubistvo u Readingu je teroristicki akt, a tri ubijena se gejevi. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...