Jump to content
IGNORED

Казус Теа Катаи


napadaj

Recommended Posts

a da li je nju moglo uhapsiti zbog raspirivanje mržnje, podstrekivanje na nasilje, remećenje javnog mira i ustavnog poretka? 

pitam jer mi interesantno kako je i najbolji pravnik u istoriji pravnog zalegao za nju, dok on ovde hapsi ljude koji napišu tako nešto na svom tvići

Link to comment

 

2 minutes ago, copkillah said:

pa je l' je opšti princip? 

nije, dok ne postane. zato se ne pravdaju takve stvari. kantov kategoricki imperativ glasi : postupaj po maksimi za koju bi voleo da postane opsti zakon. mozes da razmislis sta to znaci, ne bih dalje gubio vreme da se objasnjavam sa tobom. 

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

 

nije, dok ne postane. zato se ne pravdaju takve stvari. kantov kategoricki imperativ glasi : postupaj po maksimi za koju bi voleo da postane opsti zakon. mozes da razmislis sta to znaci, ne bih dalje gubio vreme da se objasnjavam sa tobom. 

Samo neka ste ti i Alek™ na istoj strani u ovom slučaju, ne moramo ništa dalje da se objašnjavamo :happy:

Link to comment

Ma daj, Copi, nemoj se brukati uvođenjem Aleka u diskusiju,

Probaj misaoni eksperiment: kako bi se osećao i postupio da si na Kataijevom mestu? Ili da je u pitanju neki ex igrač Partizana.

I probaj nekako da apstrahuješ to što je on igrao za Zvezdu, ako možeš

 

edit. zamisli da dobiješ otkaz na poslu zato što je tvoje žena baljezgala nešto na fejsu?

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Nemoj ni ti da uvodiš navijačku priču u ovo.

 

Sve sam već bukvalno nacrtao nekoliko puta, čak je i DžoDi mogao da razume da je pokušao.

 

Bukvalno je bio najgori mogući tajming da bilo ko uradi onako nešto, bukvalno u najosetljivijem mogućem momentu ona je čačkala otvorenu i bolnu ranu. Da je u nekom drugom momentu imala neki slični rasistički ispad, posledice verovatno ne bi bile baš ovakve. Ko to ne može da razume, onda ja tu ne mogu da pomognem.

 

Link to comment
13 minutes ago, copkillah said:

Samo neka ste ti i Alek™ na istoj strani u ovom slučaju, ne moramo ništa dalje da se objašnjavamo :happy:

binarni mozak, nema tu pomoci. 

Edited by Joe D
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

njemu je raskinut ugovor i dobio je predviđenu kintu

 

To je to, klub je zaključio da mu ne treba negativan publicitet, isplatio igrača i prekinuo saradnju,

 

Ono o čemu se ovde raspravlja je princip: da li igrač treba da nagrabusi zbog žene debila. Meni je to bzvz, kolektivna krivica i te priče.

Link to comment

ja se slazem da izdrzavano lice treba da nagrabusi. ali kako tachno? osim da druga izdrzavana lica nece vishe sa njom da piju pjenushavce? da je rulja maltretira na tviteru? :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

binarni mozak, nema tu pomoci. 

 

Just now, Filozof manijak said:

 

To je to, klub je zaključio da mu ne treba negativan publicitet, isplatio igrača i prekinuo saradnju,

 

Ono o čemu se ovde raspravlja je princip: da li igrač treba da nagrabusi zbog žene debila. Meni je to bzvz, kolektivna krivica i te priče.

evo, da nacrtam poslednji put:

Džodi, zamisli svađaš se sa nekim i opsuješ mu kevu i on ti rascopa lobanju jer mu je keva tek umrla i osetljiv je.

U nekoj drugoj situaciji bi ti uzvratio uvredom i tu bi se sve završilo, glava bi ti ostala netaknuta.

 

Nadam se da na ovom plastičnom primeru možeš da shvatiš pojam "loš tajming". 

Link to comment
Just now, copkillah said:

 

evo, da nacrtam poslednji put:

Džodi, zamisli svađaš se sa nekim i opsuješ mu kevu i on ti rascopa lobanju jer mu je keva tek umrla i osetljiv je.

U nekoj drugoj situaciji bi ti uzvratio uvredom i tu bi se sve završilo, glava bi ti ostala netaknuta.

 

Nadam se da na ovom plastičnom primeru možeš da shvatiš pojam "loš tajming". 

 

Pogrešan primer.

 

Ti opsuješ nekom kevu, i on rascopa lobanju tvojoj ženi

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

 

Pogrešan primer.

 

Ti opsuješ nekom kevu, i on rascopa lobanju tvojoj ženi

Ti i dalje ne kapiraš o čemu je reč. Promašio si ceo fudbal što se kaže.

Link to comment

Očigledno se ne razumemo, ti u klin, ja u ploču. A mislio sam da pišem vrlo razumljivo.

Evo da te pitam najjednostavije, da li je ok snositi krivicu za postupke svog partnera? 

 

edit: i napisao sam vrlo razumljivo, jasan mi je potez LA galaxy kao kluba, zbog lošeg tajminga, ali nikako to ne smatram ok potezom, štaviše. Vrlo opasan presedan

Edited by Filozof manijak
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Očigledno se ne razumemo, ti u klin, ja u ploču. A mislio sam da pišem vrlo razumljivo.

Evo da te pitam najjednostavije, da li je ok snositi krivicu za postupke svog partnera? 

Naravno da nije, ali je ona napravila jezivu pizdariju u najgorem mogućem momentu da se ta pizdarija napravi. Bila je neodgovorna i prema sebi i prema svojoj porodici i posledice su bile daleko veće nego što bi bile u nekom drugom momentu. Da li je baš toliko teško da se razume ta vrlo prosta stvar? 

 

Dakle zadrži se na pojmu lošeg tajminga, da ne zalazimo u temu odgovornosti prema svojoj porodici jer vidim da je tek to komplikacija za pojedine, pošto njeni nastupi u javnosti ne predstavljaju samo nju već i njenu porodicu, tako to funkcioniše kada si porodica javne ličnosti.

 

Link to comment

moja je pretpostavka da nemamo sve informacije, ako je bilo ovako drasticno onda je ispada bilo i ranije, ja to po svom iskustvu, stavove naravno da dele, otkaz je neregularan ali je on pristao(!), mogao je da angazuje advokata, toliko je morao znati

klub u ovakvim situacijama pokusava da resi na prvom nivou, ako su problemi dodatni ovako se resava, on je napisao neko nazovi izvinjenje koje klub nije prihvatio ali je imao sansu da pokaze kakav je samo njegov stav, pricam kako bih ja resavao, nista pisano, prvo razgovor da se vidi da nije svejedno, posle se pomogne u sklapanju izjave i izvinjenja, to sve nema nikakve veze sa zenom

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...