Jump to content
IGNORED

Najbitnije ličnosti 20. veka koje su još uvek žive


Tsai

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nažalost, realno nije značajniji..pošto (loše) posledice Reganomike osećamo i dan danas.

 

Karter je, sa svoje sttrane, jedini američki predsednik od WW2 koji nije vodio nijedan rat; istovremeno je autor najvećeg mirovnog plana na ME, koji je sprečio ko zna koliko sranja u prethodnih 40 godina, vratio je Panama kanal Panami + je začetnik velike reforme sudstva, tj prvi predsednik koji je za sudije, prilično masovno, imenovao žene i Afroamerikance.

 

Inače je lik, zbog sukoba interesa, prodao svoju fabriku kikirikija kad je postao predsednik (čisto da uporedimo sa današnjom situacijom), a nakon odlaska iz politike bio je ozbiljan humanitarac (to teško ko može da mu ospori). 

 

Sjebali su ga iranski fanatici i hendlovanje te krize, da bi kao nagradu, na čelu svog mrskog neprijatelja, dobili sto puta gore likove.

 

Sa neke normalske strane, obzirom na poziciju, i ja bih ga nominovao :)

  • +1 3
Link to comment

+1 na Džimija... I meni nešto bio simpa kad sam bio malji deca, prije nego što sam ukapirao đe-što-kad-kako po USA i planeti - biće da je to zato što je jedna moja tetka imala papagaja koga je nazvala Džimi po njemu, pa su se te simpatije sa 'tice prelile i na njega (pošto sam, jbg, imao 3-7 godina za njegovoga mandata)

 

poslije sam saznao možda pola ovoga što @Ivo Petović nabraja ovdje, i to mi je bilo dovoljno da ukapram da sam bio u pravu još kao mali...

Link to comment
27 minutes ago, dragance said:

Iju Djordje, ti si iz swinging sixties? :) 

ja zaista mislim da je ona izvela jednu revoluciju koja i danas opstaje. suknja / haljina je zauvek skraćena.

Link to comment

Vrtila se prica pre mnogo godina kako je Karterov sin bolovao od raka ili tako nesto, i da je trazio neke lekovite biljke iz Mostara/Hercegovine kod nekog cuvenog travara (zaboravih mu ime) i da mu je Karter poklonio predsednicki prsten kao zahvalnicu. Ako su lagali mene (kao malji deca), onda lazem i ja vas,

Link to comment
Quote

When I was a child I asked my father 'why are there so many jokes about Chuck Norris but none about Clint Eastwood?' He leant forward look me straight in the eyes and said 'because Clint Eastwood is no joke'.

 

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...