Jump to content
IGNORED

Newsmax Adria


msv

Recommended Posts

Quote

Direktor vesti i programa Newsmax-a Slobodan Georgiev kaže za “Probudi se” on i njegov tim žele da ponude drugačije viđenje sadržaja kojima su građani Srbije “bombardovani” celog dana.

 

“Pravićemo program koji želi da zaviri ‘iza vesti’. Bavićemo se značenjem događaja, i mislim da je to potrebno ljudima u Srbiji koji su izloženi haosu i poplavi informacija koju emituju ‘PR stanice’.

 

Želimo da izdvojimo najvažnije, da sumiramo dan, da ljudima bude jasno šta je najvažnija priča, a šta su ‘prateći događaji’. To malo odudara od tradicionalnog koncepta vesti. Domaćini emisije su Jelena Obućina i Goran Dimitrijević”, najavio je Georgiev.

 

Što se tiče “odstupanja od tradicionalnog koncepta vesti”, Georgiev pojašnjava da je reč o onome na šta se u našoj javnosti zaboravlja, a to je da novinari biraju, odlučuju koja je najvažnija priča dana, i da je njihov posao da filtriraju događaje.

https://nova.rs/drustvo/georgiev-pravicemo-drugaciji-program-pogled-iza-vesti

Edited by vememah
Link to comment
Direktor vesti i programa Newsmax-a Slobodan Georgiev kaže za “Probudi se” on i njegov tim žele da ponude drugačije viđenje sadržaja kojima su građani Srbije “bombardovani” celog dana.
 
“Pravićemo program koji želi da zaviri ‘iza vesti’. Bavićemo se značenjem događaja, i mislim da je to potrebno ljudima u Srbiji koji su izloženi haosu i poplavi informacija koju emituju ‘PR stanice’.
 
Želimo da izdvojimo najvažnije, da sumiramo dan, da ljudima bude jasno šta je najvažnija priča, a šta su ‘prateći događaji’. To malo odudara od tradicionalnog koncepta vesti. Domaćini emisije su Jelena Obućina i Goran Dimitrijević”, najavio je Georgiev.
 
Što se tiče “odstupanja od tradicionalnog koncepta vesti”, Georgiev pojašnjava da je reč o onome na šta se u našoj javnosti zaboravlja, a to je da novinari biraju, odlučuju koja je najvažnija priča dana, i da je njihov posao da filtriraju događaje.
https://nova.rs/drustvo/georgiev-pravicemo-drugaciji-program-pogled-iza-vesti
Realno ovo je pokušaj Insajdera al Georgiev da se pita....

... Shiit has hit the fan

Link to comment
Insajder? Čovek reče Dnevnik, a od jeseni TV kanal. Insajder je potpuno druga forma tv novinarstva.

“Pravićemo program koji želi da zaviri ‘iza vesti’. Bavićemo se značenjem događaja, i mislim da je to potrebno ljudima u Srbiji koji su izloženi haosu i poplavi informacija koju emituju ‘PR stanice’.

Ne zaviruje se "iza vesti" u Dnevniku.
Al dobro Georgiev ume da lupeta.

... Shiit has hit the fan

Link to comment

Insajder je format koja se pravi mesecima, nedeljama ili u najboljem slučaju danima.

Ovo bi trebalo da se radi danas za danas!

Nekada, kad su se ljudi informisali iz dnevnih novina, novinare su učili da je današnja vest sutašnji toalet papir. Ja sam razumeo da je takva produkcija.

Uostalom, vidimo se uskoro na ovom istom mestu.

I što bi Dan Rather rekao "Courage!"

 

edit: a što se tiče "iza vesti" google 5w

Edited by Cyan
Link to comment
Insajder je format koja se pravi mesecima, nedeljama ili u najboljem slučaju danima.

Ovo bi trebalo da se radi danas za danas!

Nekada, kad su se ljudi informisali iz dnevnih novina, novinare su učili da je današnja vest sutašnji toalet papir. Ja sam razumeo da je takva produkcija.

Uostalom, vidimo se uskoro na ovom istom mestu.

I što bi Dan Rather rekao "Courage!"

 

edit: a što se tiče "iza vesti" google 5w

Ti onda nisi upoznat sa celim opusom Insajder pfodukcije, imaju oni teme koje rade dugo, ali počeli su za sajt da jure "dnevne" teme...

Jbga klikbajt, tw

I ponovo treba da ti citiram šta je ovaj rekao...

Za ono što je "iza vesti" njemu dnevnik ne radi posao, previše se sve ubrzao, da bi on sad "zaustavi" neku vest dok ne obradi "šta je iza".

On je i ranije imao sukobe sa Insajder om pre svega oko konkurisanja za projekte.

Tu su se budžeti dobro smanjili i bitka je brutalna..

 

Mani se tih floskula 5w ovde, pogotovo ne od Georgiev taj je imao takva fulanja, da su to epske priče.

 

 

... Shiit has hit the fan

 

 

 

Link to comment

Hajde da ne poredimo nešto što nije počelo sa nečim što godinama postoji i što je za početak nepismeno.

Malopre sam pogledao insajder dot net i video naslove u kojima je zarez gde bi trebalo da je tačka, a i jbt kakav je to naslov koji ima 2 rečenice?

 "Budite sigurni da niste ništa propustili." je wtf? sa insajder dot net.

Nemam pojma kakve je škole završila gospođa Insajder ali Georgiev je završio svetsku književnost i nadam se da mu ovakve budalaštine neće prolaziti kroz emisije.

Uostalom živi bili pa videli.

 

Edited by Cyan
Link to comment
Hajde da ne poredimo nešto što nije počelo sa nečim što godinama postoji i što je za početak nepismeno.
Malopre sam pogledao insajder dot net i video naslove u kojima je zarez gde bi trebalo da je tačka, a i jbt kakav je to naslov koji ima 2 rečenice?
 "Budite sigurni da niste ništa propustili." je wtf? sa insajder dot net.
Nemam pojma kakve je škole završila gospođa Insajder ali Georgiev je završio svetsku književnost i nadam se da mu ovakve budalaštine neće prolaziti kroz emisije.
Uostalom živi bili pa videli.
 
Ovaaaj pa ti si tvrdio da je Insajder plod mukotrpnog višenedeljnog i čak višemesečnog rada...
A to šta je Georgiev završio, ga ne kvalifikuje niti diskvalifikuje za posao koji je uzeo da radi.
Ovo je samo pronađen još jedan kanal da se "proda" već postojeća priča.
Ono što ja njemu zameram je da često ume da "pojuri" za jarkim svetlima javnosti i tu napravi kiks.
Televizija ne trpi "izuzetnost" ona je carstvo proseka, i tu nema mnogo prostora.
Nisam siguran da on to shvata.
No možda se okružni profesionalcima i prepusti njima bitne stvari....

... Shiit has hit the fan

Link to comment
Quote

TV lica Newsmaxa otkrivaju šta čeka gledaoce u "Pregledu dana" na Nova S

obuina-i-doimitrijevic.jpg

 

Poznata TV lica Jelena Obućina i Goran Dimitrijević vodiće prvu emisiju iz produkcije Newsmax Adria, koja će se od ponedeljka u 20 časova emitovati na televiziji Nova S. Obućina i Dimitrijević najavljuju da će u "Pregledu dana" obrađivati teme koje su tog dana značajne za život građana i stavljati ih u širi kontekst, kako bi objasnili kako nam se i zašto nešto dešava.

 

Obućina je gostujući u Novom danu na N1 rekla da će Pregled dana, koj će gledaoci moći da gledaju od ponedeljka, trajati pola sata, a uređivađe ga ona i Goran Dimitrijević. Najavljuju da se neće opterećivati dnevnom informativom, već vesti stavljati u širi kontekst uz lični autorski pečat.

 

"Ipak će to biti vesti. Jelena i ja smo dovoljno različiti da se vidi razlika u pristupu, a dovoljno slično razmišljamo da se vidi da je to to bez obzira da li uređujem ja ili ona", kazao je Dimitrijevć.

 

On dodaje da je "Pregled dana" neka vrsta "spin offa", a da će Newsmax do kraja godine postati zaseban kanal, s tim što će prva emisija iz ove produkcije i dalje ostati.

 

Obućina naglašava da je nova emisija idealna prilika da se ode iza priče i da će čitava televizija Newsmax Adria ići u tom pravcu.

 

Kako kaže, sastavljen je iskusan tim od ljudi koji vole svoj posao, spremi su da rade, a pred sobom imaju izazov.

 

Newsmax Adria deo je United Medie, u okviru koje posluju i N1 i Nova S.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...