Jump to content
IGNORED

Music libraries and databases


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Death Magnetic od Metalike je jedan od primera užasnog loudness wara i to je razlog zbog kojeg taj album ima grozan zvuk.

 

Reizdanja mogu da budu dobra, ali mogu da budu i odvratna, zavisi od toga ko ih radi. Najgora su ona na kojima se nešto menja i dodaje ili izbacuje, kao što je npr. Megadeth radio.

Link to comment
  • 4 months later...
On 29.5.2020. at 8:37, Indy said:

 

Ja sam odavno odustao od toga, prešao na online streaming... Život je isuviše kratak za muzičke databaze.

U međuvremenu sam malo modifikovao ovo... sada muziku do koje mi je stvarno stalo nabavljam u lossless formatu (+ eventualno CD ili LP), a ostalo slušam preko (320kbps) Spotify... Tako da mi sad za muzičku library (ne tako sofisticirano kako to chandra voli, barem ne koliko je meni poznato - ima sigurno vise opcija nego sto ja koristim) vrlo dobro služi Strawberry. To je klon Clementine, i postoji za Linux/Macos/Windows.

 

Odličan je... malo ga muči APE format (koji je inace glup format) ali ja to ionako konvertujem u FLAC (u Linuxu to radi ffmpeg.) Ostalo... bez greške. (Što je u mom slučaju FLAC, bilo CD kvalitet ili ovaj kao High-Res). Snalazi se sa svim drugim, pa i egzotičnim formatima kao sto je TTA.

 

 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...