Jump to content
IGNORED

Kupi mi Eliota (1998)


broker

Recommended Posts

Kupi mi Eliota je srpski film iz 1998 godine koji je rezirao Dejan Zecevic a glume Nikola Kojo, Dragan Bjelogrlic, Velimir Bata Zivojinovic, Milorad Mandic Manda... Radnja filma prati Bokija, mladog saksofonistu koji svima duguje novac. Sve njegove spasonosne ideje propadaju i on zavrsava u podrumu Agencije za naplatu dugova , koju vode dva veoma luda brata. Boki ima 24 casa da sakupi novac inace je gotov . Vreme neumitno tece i Boki ce morati da se dobrano potrudi ako zeli da sacuva zivu glavu.
Kupi mi Eliota je odlican (i pored standardno lose Ivane Mihic) ali nazalost vrlo podcenjen film. Kada je izasao nije naisao na dobar prijem kod kritike a ni publika nije prterano hrlila da ga vidi sto je stvarno velika steta. Eliot je dobar miks crne komedije i akcionog filma, melbruksovsko-dzerizukerovska parodija noir filmova ( iako se radnja desava u Beogradu 90-tih vecina likova imaju odecu, drzanje i govor likova iz americkih filmova 30-tih.). Urnebesni fizicki gegovi se savrseno nadopunjuju sa duhovitim dijalogom i dobro reziranim akcionim sekvencama. Pored Tockova moj omijeni film (sta mogu kad sam slab na Koju).
U svakom slucaju Kupi mi Eliota za dorucak pojede vecinu danasnjih neduhovitih i negledljiv domacih bljuvotina
 poput Bureka, Stada, Malog Bude, Jeseni samuraja i ostalih "komedija"...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...