Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

evo još ovo da dodam i neću više....cene stanova na Voždovcu dodatno su napumpane izdavačkim potencijalom, obzirom da se tu nalaze 4 fakulteta. U Vojvode Stepe se na svakih 100m može primetiti gradilište, na pojasu od gimnazije pa skoro do trošarine. No ipak, ono što će večito biti prednost centra je jebeni noćni prevoz, i znam da će mi to, pijanom, biti jedna od velikih mučenja kada se budem odselio odavde....

Link to comment

dobro, nisam se na bibliji zakleo u te cene, vise sam ih pomenuo orijentaciono a sto se NBG tice tu sam mislio na stare etablirane lokacije - blokove - nego na delove oko arene i slicne fensi spotove koji ce sigurno drzati cene izmedju ove 2 pomenute tacke.sto se tice tvoje konstrukcije o tim novoformiranim funkcionalnim celinama u kojima se iskljucuje centar kao neophodnost, da ti pravo kazem, radovacu se tome jer ce biti manje guzve ovde gde ja zivim, za pocetak. sa druge strane ne vidim zasto bi to moralo uopste da kosta posto ne vidim nikakvu prednost zivota u beogradu u poredjenju sa recimo nekim slicnim naseljem u nishu u kome ces isto imati shopping mall, bioskop i ne znam sta vec tu jos treba da ima. jedan mi je prijatelj - sustinski japi koji bi da se tako ne zove, al kasno, jbga - pre 5 godina, kad sam ga napljuvavao da samo ljudima bez sustinske kulture zivota nesto sto se zove novi beograd moze da bude izbor za zivot objasnjavao kako sam ja retard sto ne razumem u cemu je tajna vrhunskog zivota ovde: iz gajbe se spustis u garazu, sednes u auto, odvezes se u shopping mall sa zenom i decom, ostavite auto u garazi, odradite shopping, sednete u mac pa se najedete, posle toga odete u multiplex, pa u garazu po auto, pa kuci. as far as i'm concerned u ovakvoj jednacini zivota znam da cu se radovati da budem manjina u srbiji koja ce da se smara po vracarskim izlokanim ulicama prepunim kucecih govana, u kojima jos uvek postoji nesto sto se zove duh grada, gde mi ne treba auto, laki sinski metro ili vodeni tramvaj da bih otisao bilo gde, a isto tako verujem da ce upravo taj duh staromodnog zivota drzati cenu u buducnosti bez ikakvih problema (uprkos svim katastroficnim prognozama vracaru nista ne moze da obori cenu, licno sam zvao da pitam za jednu novogradnju na neimaru da bih po prvi put u zivotu cuo za cifru od 5000E za kvadrat stambenog prostora u srbiji, 10000 maraka helou). pored toga, apsolutna anarhija u smislu urbanog razvoja novih celina je vladala i pre 30 godina, kada sam proveo jedno vreme zivota u jednom takvom (tada) novoformiranom naselju (banjica), a mogu da zamislim na sta lici sve to danas. thanks but no thanks. zivot je jedan i dovoljna je cena sto ga zivim u srbiji da bih jos uz sve to morao da ga trosim po eksperimentalnim naseobinama kojima ce trebati ceo ljudski vek da se funkcionalizuju u meni prihvatljivoj meri. u toj varijanti radije bih ziveo na selu.

Link to comment
U međuvremenu možeš da podigneš splav na Savi... kad već toliko voliš blokove.
nisam baš pominjao blokove, mada je istina da ih volim. Rekoh, ko je kriv nama japijima što hoćemo da živimo na Menhetnu. Big lepo opisa zašto voli ovu stranu reke, i to sve podiže vrednost. Vala ima da platimo. E sad, razumem da se za 3. bul. tražilo 2k evra, opština NBG i sl. Ali zadnja stanica 75, pa još malo u poljanče... Suočen sa tom ucenom, pre bih otišao u žarkovo da preživljavam uspone, padove, krivine i gubitak signala za moblini.
Link to comment

apropos reke i slicnog, da li postoje neka zakonska ogranicenja da se zaista zivi na reci kao sto to recimo postoji u amsterdamu ili kopenhagenu (tacnije na vodi:)). recimo znam da se kod 25. maja prodaje jedan objekat na vodi koji je onako dosta moderno izdizajniran i velicina nije besmislena, ceo ima 300 kvadrata od toga je jedno 160 terasa, 140 ostalo. mislim da su trazili jedno 120000E za to, sto je svakako besmisleno puno za relativno netrajan objekat, ali generalno zasto se ne parkirati na reci i ziveti tamo ako covek vec ima te i takve pare. napraviti ambijent koji je prakticno nemoguce realizovati u gradu kakav je sada i kakav ce biti za nasih zivota. ovaj splav je bio sav u staklu sto je naravno pain in the ass za grejanje, ali recimo zatvoriti 3 strane i otvoriti onu prema reci sa pogledom na veliko ratno ostrvo kompletno u staklu, sa dnevnim boravkom/otvorenom kuhinjom od nekih 100-nak kvm, i ostalo na spavace sobe i pomocne prostorije.

Link to comment

Vidiš gazzo, ja kad bih mogao, nikad ne bi menjao svoj stan koji se nalazi na 100 metara od Save, pored kojeg se nalazi dugačko šetalište, koje je s proleća i jeseni prepuno ljudi i izgleda divno, pregršt prostora za decu i njihovu zanimaciju, Ada na koju idem pešaka, odsustvo dreke raznoraznih retarada i buke automobila, koju uveče nisam čuo 20ak godina...a o prednostima koje dolaze od toga što i radim na NBG (što je slučaj sa ogromnim brojem ljudi) i činjenice da mi je stres na putu kuća-posao sveden na nulu, da ne govorim.A ova tvoja opaska o odsustvu suštinske kulture može da govori samo o količini tvog snobizma, a nikako o nama koji volimo da živimo pred reke.

Link to comment

U stvari, Gazza je formirao misljenje na osnovu jednog potpuno atipičnog stanovnika NBG-a. Garaža-kola-šoping mol je potpuno pogrešan način života u kraju u kom imaš reku-šetalište-splav. I baš me zanima šta se podrazumeva pod suštinskom kulturom življenja...edit: NBG klan je brzo odreagovao na prozivke :)

Edited by Lezilebovich
Link to comment

dobro, snob jesam, mada ne bas takav kakvim me sada pravite - whatever - ne padam u delirijum pred kvalitetima novo (a i staro) beogradskih setalista, bar ne dok prvih nekoliko metara vode pored njih ne bude okupirao mulj iz kog izviruju plasticne boce, ves masine i industrijski otpad. jbga, kad mi se seta u necemu sto je zaista vredno setanja, sednem u auto i izvezem se van grada pa dokle stignem.stagod, sad smo vec u zoni individualnih razlika i subjektivnosti, prosto znaci da zivim u zgradi koja nije sagradjena od betonskih blokova, koja ima odredjenu - izvinjavam se - kulturnu vrednost, cija ulazna vrata nisu napravljena od PVC ili ALU profila sa prvog stovarista, sa zatvorskim resetkama, nego se neko oko toga potrudio. svejedno mi je sto se to raspada, prosto me to depersonalizovano zivotno okruzenje vise ne zanima, ni u beogradu niti bilo gde - i da zivim u berlinu sigurno ne bih izabrao pankow za zivot nego shoenberg ili prenzlauer berg, svejedno . jbga, bitno mi je da u krugu od 100m peske imam najbolju pijacu u gradu na kojoj se hranim, sto imam 5 restorana, 3 pozorista, nekoliko koncertnih dvorana, klubova... bitno mi je da mogu da izadjem iz svog stana i imam osecaj da zivim u civilizovanoj naseobini koja ima nekakvu istoriju a ne da imam osecaj da saucestvujem u nekakvom socijalnom eksperimentu. i bitno mi je da imam iznad svoje glave barem metar i po do plafona - zato nikada ne bih ziveo ni u kakvoj novogradnji koja to ne postuje, kakva god da je, kao ni u stanu koji ima plasticne prozore, bez obzira gde je - vracar, dorcol ili novi beograd, svejedno.da ne zivim tu gde zivim, ziveo bih u zemunu koji je takodje mesto koje ima nekakav identitet sa kojim mogu da se sazivim - i tamo sam prvo pokusavao da nadjem stan dok nisam shvatio da za razlike u cenama nisu tolike kolike su razlike u kvalitetu zivota, barem onoga sto ja podrazumevam pod time. pored toga, u beogradu ima jos niz fenomenalnih zona koje nikada nisu bile na posebnom glasu sto se izmedju ostalog reflektovalo na njihove cene a gde bih sa zadovoljstvom obitavao a na prvom mestu gundulicev venac (i cela ta zona ispod bajlonijeve pijace, mnogo radije nego komerc dorcol) ili profesorska kolonija.

Edited by gazza1
Link to comment

jbg, zabi je ovde "setnju do posla" spominjao kao vrhunski japi trip. meni je to premium za koji sam spreman da platim, ako me išta izluđuje to je dan koji počinje i završava se vožnjom u kolima. džaba ste skočili na gazzu, kao što je vama pomisao da pređete reku ogavna, shvatite i da ima onih koji pod životom u gradu podrazumevaju pseću kaku, ljude nagurane u starim zgradama i kučiće koji razvlače treš oko kalenića. svi smo mi pomalo gazzisti.

Link to comment

to jeste jak argument i zaista sam uzivao dok mi je firma bila u centru, ali me cak ni njen prelazak na novi beograd nije ni na sekund naterao da o njemu mislim kao o potencijalnom mestu za zivot. a o buducem sao paolo scenariju koji polako postaje NBG realnost - konjske zaprege & pretty diana pobesneo max vozila vs honde accord NBG japija ne zelim ni da razmisljam. u petak sam u 10 ujutro ispred zgrade SIV-a u desnoj traci obilazio konjsku zapregu koja je uredno isla levom, najbrzom trakom. pola do sat vremena dnevno u kolima je i dalje heaven u poredenju sa ostala 23 sata sa one strane a cak i da je gore nego sto jeste, uvek postoji drugaciji ugao gledanja - sat vremena pickaranja srba je vrlo cesto do jaja mentalna higijena. jebes zaklanjanje u prirodu u naselju u kome je jedina cista zelena povrsina travnjak oko deltine upravne zgrade.

Link to comment

poredjenje savskih blokova i dorcola ili vracara je vrlo relevantno, relativna pozicija u okviru starog odnosno novog beograda im je slicna.a nbg vec odavno nije depersonalizovana urbana sredina.

Link to comment
veliki igraci pokusavaju da spinuju kao sto je slucaj sa retardom iz king sturge koji tvrdi u politikinom dodatku da cene miruju. miruju my ass. ovaj moj kaze da je agencijama u interesu da cene padnu i da se uspostavi promet, jer im je bolje da uzimaju nize provizije na vise transakcije nego veliku proviziju na mnogo manjoj prodaji. kaze da pokusavaju da urazume klijente da formiraju realne cene.
Jel mislis na ovaj clanak?http://www.politika.rs/rubrike/Nekretnine/...-miruju.sr.htmlInside Info od jednog od velikih igraca (ne mislim na sebe :D ):Velike igrace boli q**c da spinuju cene stanova, jer im prodaja stanova nije primaran deo biznisa (ispod 5% godisnjih prihoda, ukljucujuci KS, Colliers, itd)...Kada vidite cene stanova u oglasima to su asking prices, malo drugacije od achieved, i ovi padovi od 10% su u neku ruku normalni jer su cene bile prenaduvane u odredjenim delovima grada i od odredjenih igraca.
licno sam zvao da pitam za jednu novogradnju na neimaru da bih po prvi put u zivotu cuo za cifru od 5000E za kvadrat stambenog prostora u srbiji,
Uskoro ce dostizati i cene od 7.5-8k evra (neki vec jesu). Neko u Srbiji vozi novog dzipa od 120k evra, sto ne bi davao za stan 5-10k evra po kvadratu (ne ulazeci u poreklo njegovog kapitala ili da li je on/ona to zasluzio ili ne)...Ne znam na osnovu cega ocekujete cene u centru od 2k, ili tako neke cifre (wishful thinking)... Jel ste svesni cena stanova u susednim drzavama? Edited by UrosDC
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...