Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

što je Bulevar kod Đerma, tačnije ona mala uličica što sam zaboravio kako se zove, ali setiću se, toliko bolji od Molerove, Njegoševe, šta znam...
Jedna ulica koja se gradi je Vojvode Savatija, druga je Djuke Dinic. Jesam li pomogao, ili da picimo dalje?BTW. Djeram je keva za Kalenic. Nasa skola je njihovu uvek dobijala u tucama oko depoa <_<
Link to comment
Glupost je to što pišeš. Kao da postoji neko ko odlučuje i određuje cene, a radi se o najzdravijem tržištu u ovih zadnjih 15 suludih godina. Samo ponuda i potražnja je bitna.
Upravo se radi o tome da nije zdravo tržište. Vidiš kolika je razlika između stanarina. Neko izdaje dvosoban stan za 1000?/mes., a neko za 300?. Slična zgrada, lokacija, opremljenost, kvalitet gradnje... Kada želiš da kupiš stan, e tu tek ulaziš na potpuno neuređeno tržište. Cene se formiraju kako se kome ćefne. Kao što i sam vidiš starogradnja, ista lokacija, zgrada do zgrade, jedan ceni 2000?, drugi 3000?, a novogradnja, uhh, to je tek ludilo, od toga da te prevare za stan, duplo ga prodaju, pa do toga da čekaš nekoliko godina a na kraju sama gradnja bude suprotna onoj koja je definisana u ugovoru. Džungla. A tek cene. :blink: Argentinac, nisu te ulice, setiću se...bz bz bzzzzzz
Link to comment
Kada želiš da kupiš stan, e tu tek ulaziš na potpuno neuređeno tržište. Cene se formiraju kako se kome ćefne. Kao što i sam vidiš starogradnja, ista lokacija, zgrada do zgrade, jedan ceni 2000?, drugi 3000?, a novogradnja, uhh, to je tek ludilo, od toga da te prevare za stan, duplo ga prodaju, pa do toga da čekaš nekoliko godina a na kraju sama gradnja bude suprotna onoj koja je definisana u ugovoru. Džungla. A tek cene. :blink:
masis poentu sve vreme. uredjenost trzista se ne meri ujednacenoscu cena na njemu. cene i treba da se formiraju kako se kome 'cefne'. koliko mu se dobro cefnulo, toliko ce lako i naci kupca za svoju robu. ako je lose procenio, nece naci kupca uopste. a ovi sto prodaju (neke!) stanove po ceni od 3000 eura za kvadrat ocigledno ne procenjuju lose, jer imaju citav lineup zainteresovanih kupaca koje sigurno niko ne tera puskom da kupuju te stanove.
Link to comment
500 ? za 50 kvm, bez centralnog, zgrada bez lifta... ?šta je to, neki salonac, pa za PP? I moj je PP i to izdat jakoj stranoj firmi.Nije mi jasno. Koliko često menjaš stanoprimce? Ono, šest meseci pa otkaz... ?
Ne menjam stanoprimce posto ne iznajmljujem ja, vec komsija prekoputa ciji je stan identican. U politici od petka [29. II], u dodatku "nekretnine", video sam oglas koji u potpunosti odgovara onome sto kaze komsija - dvosoban stan u knjeginje zorke se izdaje za 500e.
Link to comment

Pa ti ne znaš. žene to namerno rade. Odvlače pažnju. Pokažu vrat i ramena, neke i leđa. Dekoncentrišu te totalno. Posle ne znaš šta pričaš. Isto i kad ti prodaju. Crne čarape pa izbaci nogu. Zato i mogu po 3k? umesto 2. Ebeš soma.

Link to comment
Ne menjam stanoprimce posto ne iznajmljujem ja, vec komsija prekoputa ciji je stan identican. U politici od petka [29. II]..
Hej Reg, meni je svejedno da li izdaješ ti ili tvoj komšija, a Politiku ne čitam.
Link to comment

Formirao sam cenu samo prvi put, i to je to. Nisam ništa dizao jer su ljudi fer, a to mi je jako bitno... kuc-kuc da ne ureknem, a i redovno plaćaju, tačno u dan, isto kuc-kuc...Pa gledaj, kada sam ja izdavao cenio sam 650€, izdao za 600€, međutim otkazao sam im. Naime, doš?o decko i dve ribe, nisam odmah provalio ko je dečko, a ko su ribe pošto su svi isti, i hoće da otvore salon. Jedan tetoviranje, druga pirsing, treća frizeraj... ali, šta će mi takvi, budu tu par meseci i kada nađu nešto povoljnije, palie... a iskreno tako me mrzi da se javljam svakakvim budalama na oglas... a zovu 20 puta dnevno... pa agencije... tortura...

Edited by žutokljunac
Link to comment

E vidiš, meni je na primer zanimljivije da čitam nečije iskustvo i kako to izgleda u praksi, dakle kupovina/prodaja/izdavanje, nego da mi neko postuje mali milion podataka koje i sam mogu da proguglam. Samo sam napisao ( a možda nisam trebao :) ) kako to izgleda u praksi, bar što se tiče izdavanja. Mene npr. zanima sve u vezi kupovine jednosobnog stana u izgradnji. Dakle, suinvestiranje. Voleo bih kada bi neko o tome pisao. Ne trebaju mi podaci, zanima me kako je u praksi. Koji su " sigurni " investitori, koje lokacije, kakav je kvalitet gradnje, koliko se prekoračuju rokovi i sl.

Edited by žutokljunac
Link to comment
E vidiš, meni je na primer zanimljivije da čitam nečije iskustvo i kako to izgleda u praksi, dakle kupovina/prodaja/izdavanje, nego da mi neko postuje mali milion podataka koje i sam mogu da proguglam. Samo sam napisao ( a možda nisam trebao :) ) kako to izgleda u praksi, bar što se tiče izdavanja. Mene npr. zanima sve u vezi kupovine jednosobnog stana u izgradnji. Dakle, suinvestiranje. Voleo bih kada bi neko o tome pisao. Ne trebaju mi podaci, zanima me kako je u praksi. Koji su " sigurni " investitori, koje lokacije, kakav je kvalitet gradnje, koliko se prekoračuju rokovi i sl.
Koliko plaćaš za tu informaciju?
Link to comment
Zašto se ovaj topik pretvorio u bisere?
Zato što sam ja htela da se selim ovog proleća. A, ako nije zbog toga, onda je sigurno zbog žutokljunca. :unsure:
Link to comment
Zato što sam ja htela da se selim ovog proleća. A, ako nije zbog toga, onda je sigurno zbog žutokljunca. :unsure:
Ma ne , nije zbog tebe. Ti nisi pisala detinjarije.Napisao sam na prethodnoj strani kakav stan postoji i za koliko para. Nije to što tražiš, ali čisto kao smernica da se ne plašiš nekim astronomskim ciframa. Inače u njemu žive neki moji prijatelji, a našli su ga preko agencije.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...