Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Po kom osnovu za 1/8 vlasništva nad nekretninom, dobijem skoro 100eur godišnjeg poreza, pritom je u pitanju garsonjera, jedino što je u širem centru pa da je tu skuplje i što nisam prijavljen, to je 50% više, al opet mi mnogo, jer za ceo stan u kojem živim plaćam 100 eur.

Link to comment

Ovo mi je prva rata preko euprave, rešenja se dobijaju kasnije. Bulevar revolucije, predratna zgrada. Dobio sam 2500din za prvu ratu. S obzirom koliko je cena m2 otišla, mogu da očekujem samo još više.

Link to comment
19 hours ago, El Guapo said:

Po kom osnovu za 1/8 vlasništva nad nekretninom, dobijem skoro 100eur godišnjeg poreza, pritom je u pitanju garsonjera, jedino što je u širem centru pa da je tu skuplje i što nisam prijavljen, to je 50% više, al opet mi mnogo, jer za ceo stan u kojem živim plaćam 100 eur.

ako je stan od 60-70 kvadrata, onda je to normalno.

Link to comment
20 hours ago, El Guapo said:

24m2

Pa i da je veći, ja za svoj od 70, plaćam ok o 10000, nije centar, ali je Beograd. Kako može da bude 800EUR godišnje?

 

e pa onda tu nešto nije uredu. ja za 29m2 pored kalemegdana plaćam 8000, to je sa popustom od 50% inače bi bilo 16000.

deluje mi kao da ti plaćaš za ceo stan a ne za svoju osminu.

Link to comment

ja tako povremeno odem na oglase gde se izdaju stanovi iz naselja u kom smo kupili stan..vise da vidim kako je ko uredio stan i kakvi su rasporedi po slicnim kvadraturama...i nisam gledala od letos ali danas kad nisam pala u nesvest kad sam videla cene :ohmy:

400-600e za prazanih 47m2 i 600-800 za namestenih  :isuse:

 

zivo me zanima da li i dobiju taj novac i ko to ima da plati,osim Rusa ...a tih Rusa nema  valja bas toliko za sve stanove u Novom Sadu :rolleyes:

Link to comment
On 25. 2. 2023. at 17:23, El Guapo said:

Po kom osnovu za 1/8 vlasništva nad nekretninom, dobijem skoro 100eur godišnjeg poreza, pritom je u pitanju garsonjera, jedino što je u širem centru pa da je tu skuplje i što nisam prijavljen, to je 50% više, al opet mi mnogo, jer za ceo stan u kojem živim plaćam 100 eur.

 

Nešto nije u redu ako si dobio toliki porez za 3 kvadrata.

prosečne cene.jpg

Link to comment
  • 1 month later...
On 26. 2. 2023. at 16:48, El Guapo said:

24m2

Pa i da je veći, ja za svoj od 70, plaćam ok o 10000, nije centar, ali je Beograd. Kako može da bude 800EUR godišnje?

 

jesi li resio ovu dilemu?...

bio sam banovan, pa nisam mogao da odgovorim....

moguce je da si u poreskoj sluzbi opredeljen kao poreski obveznik nad celom nekretninom, ili nad vecim delom nego sto ti proporcionalno pripada

Link to comment
  • 3 weeks later...

Kolega pomenuo pre neki dan da se dosta rusa koji rade u IT vraca nazad u Rusiju jer im nude dobre pare posto trenutrno moraju da razviju razne aplikacije jer su im ove zapadne sad nedostupne. Plus su cene stanova u Moskvi znacajno pale.

Bas sam gledao punudu samo na City Expert sajtu i punuda je ogromna, bas ima puno stanova pogotovu u centru grada, 

  • Wub 1
Link to comment
1 minute ago, BarryWhite said:

Kolega pomenuo pre neki dan da se dosta rusa koji rade u IT vraca nazad u Rusiju jer im nude dobre pare posto trenutrno moraju da razviju razne aplikacije jer su im ove zapadne sad nedostupne. Plus su cene stanova u Moskvi znacajno pale.

Bas sam gledao punudu samo na City Expert sajtu i punuda je ogromna, bas ima puno stanova pogotovu u centru grada, 

 

Kakav je net u rovovima? :unsure:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...