Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

1 hour ago, desboj said:

Ako je istina da se 80+% stanova kupuje za keš, teško da će skok euribora direktno uticati drastično na potražnju. 

Prvi će taj skok osetiti ljudi koji plaćaju ratu ili kiriju koja pokriva tu ratu, ima uslova za šitstorm, ali i lako bude da se ništa ne desi.

Skoče je broj kreditnih  prodaja zadnjih godina, dostigao je učešće od čak 35% u Beogradu( prestonica ima više kreditnih prodaja, a statistika je valjda na nivou Srbije) a i ovo što kaže Lotus je vrlo bitno.

Link to comment
9 hours ago, radisa said:

Cene su preduvane, kad krenete da se cenjkate svašta ide... i po 20% dole...

 

Nema baš toliko kupaca koliko se priča...

 

Pre neku nedelju, zgrada stara 4 ili 5 godina, prekoputa bolnice u sm, stan u prizemlju od 45 kvadrata u ponedeljak stavljen na oglase u sredu prodat za keš. Mlad bračni par iz sela pored Šida kupio da izdaje. U sivoj fazi nije bio više od 700 za kvadrat, otišao za 53000. Jeste mikrouzorak ali sigurno nije daleko od sredine.

Link to comment

Vec dugo posmatram cene u jednom becirku u Becu. Ima stanova sto se vuku pa recimo sigurno vise godinu i po. Od prosle sedmice svi su povecali cenu za jos oko 3-5%. Oseti se kriza na svakom koraku ali cene nekretnina i dalje rastu.

Link to comment

Bags, ja verujem u ovo sto kazu drugari forumasi, da ljudi naduvavaju cenu stana svako malo cak i ako stoji 100 godina na prodaji. I ja gledam vec godinu-dve stanove i ima nekih koji stoje sve vreme pa su im opet povecali cenu. 

 

Verujem da ce veci EURIBOR uticati na ljude koji uzimaju kredite jer se povecavaju i varijabilna kamata (starih i novih kredita) i fiksna kamata (novih kredita). Takodje verujem da ce najvise uticati na pad/zamrzavanje cena stanova koji su starogradnja jer imam utisak da ko ima kesa uglavnom kupuje novogradnju.

 

Imalii smo jedan ludacki period gde su vece cene hranile same sebe - mozda je krenulo zbog korone i straha u ulaganje u biznis pa se puno para slilo u nekretnine a onda drugi vide rast cena pa dal da pozure dal da investiraju i tako u krug. Plus sto je sve to odgovaralo i vlasti zbog sprege sa investitorima (BGH2O i sl.). 

 

Daj boze da se malo urazumi, nije ovo normalno nikako.    

  • +1 1
Link to comment

Meni je dobro dosao skok cena jer sam prosao super povoljno sa trenutnim stanom. (skocio 40% za 5 god, dok je prosek u mom becirku imao skok od 30% ) Ja imam jos dve godine da izvedem tu vratolomiju. Jedini razlog je vrhunska matematicka gimnazija. Ako ne uspem nikom nista ici ce u tu medijsku gimnaziju pa nek se snalazi...

 

 

  • +1 1
Link to comment

Balon naravno postoji, puno stanova bleji prazno po Beogradu, takodje i puno ljudi je odrapilo cenu stana koji ne moraju nuzno da prodaju, pa ako prodje - prodje.

 

No, dve stvari idu u prilog balonu, obe su vezane za rat u Rusiji. Prva je da se iznenada pojavio novi kontigent kupaca sa debelim dzepovima, za kupnju ili rentu, a druga je da inflacija jbe mame trenutno, novac gubi vrednost pa je bolje uloziti ga u nesto, a u sta ulagati u Srbiji, najbolje u nekretnine. To je za ljude koji imaju stek i nisu bas vicni nekim biznis vratolomijama.

 

Jedna stvar trenutno kontra balona je euribor.

Link to comment

Pricam sa pozaninikom pre neki dan, izasli mu dugogodisnji stanari sa gajbe na Banovom Brdu koji su placali 370e. Sada oglasio za 600e i dva dana samo zovu. Naravno većinom Rusi, treba da dođu da pogledaju a bar dvoje bili u fazonu da nema šta da se gleda, to je to dolaze i donose kaparu.

Link to comment

Je li to za izdavanje? :ohmy:

 

Nekad je bilo, luda cena:

 

Bez kuhinje ili cajna kuhinja uz pitanje ko od studenata jos kuva?

 

A izvinite koliko ste vi visoki? (mene i moju drugaricu, jerbo je plafon u stanu na 1,80m)

 

Nema nikog da dolazi od muskaraca, osim oca. (Tehnicki fakultet :isuse:)

 

Those were the days, my friends :s_d:

 

Btw: Stan ispod 35m2 ako se u njemu normalno zivi je robija za odrzavanje, a svoj stan je kolicki god da je, je raj. Cistiti redovno stan male povrsine je kao da se svaki put selis.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...