Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Racunovodja mi rekao da ne moze tako direktno, a bankarka mi rekla da misli da moze, ali da ce proveriti sa nekim ko se posebno razume u to. Ni jedno ni drugo nisu 100% sigurni.

Meni je samo upitno smem li ja da trosim devize direktno sa firminog racuna, da li se to mozda posmatra na neki drugaciji nacin u poreskom sistemu. Van toga rekao bih (mada nisam strucnjak) da je imovina fizickog lica = imovina preduzetnika i da sa te strane ne bi trebalo da bude nejasnoca. Da je DOO druga prica bi bila.

Link to comment

Da je to bas tako mogao bi direktno da podignes devize sa racuna - u praksi moras da ih konvertujes u dinare. Meni su objasnili da je jedini nacin da te devize koristim bez konverzije da nesto placam u inostranstvu. S druge strane ne iskljucujem mogucnost da su mi pogresno rekli.

Link to comment
Zna li neko da li ja kao preduzetnik-pausalac mogu da platim ucesce u stambenom kreditu direktno sa deviznog racuna firme, ili moram da to konvertujem i prebacujem na licni racun? Kupoprodajna transakcija se, ako se ne varam, obavlja u eurima.
Ako si kao kupac fizicko lice, ne moze. Ako firma, tj. preduzetnicka radnja kupuje nepokretnost, onda moze.

Treba konsultovati Zakon o dev.poslovanju, da li postoje izuzeci.

Nisam strucnjak, samo iskustveno razmisljanje.
Link to comment

Девизама могу да се плаћају некретнине, то је један од изузетака из Закона о девизном пословању. 

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, laser lotus said:

Da je to bas tako mogao bi direktno da podignes devize sa racuna - u praksi moras da ih konvertujes u dinare. Meni su objasnili da je jedini nacin da te devize koristim bez konverzije da nesto placam u inostranstvu. S druge strane ne iskljucujem mogucnost da su mi pogresno rekli.

Niko ti nije rekao da možeš da podigneš akontaciju za službeni put recimo u Hurghadu?

 

9 hours ago, goofs said:

Racunovodja mi rekao da ne moze tako direktno, a bankarka mi rekla da misli da moze, ali da ce proveriti sa nekim ko se posebno razume u to. Ni jedno ni drugo nisu 100% sigurni.

Meni je samo upitno smem li ja da trosim devize direktno sa firminog racuna, da li se to mozda posmatra na neki drugaciji nacin u poreskom sistemu. Van toga rekao bih (mada nisam strucnjak) da je imovina fizickog lica = imovina preduzetnika i da sa te strane ne bi trebalo da bude nejasnoca. Da je DOO druga prica bi bila.

Ako sam dobro razumeo situaciju...

ti kao fizičko lice uzimaš kredit za kupovinu nepokretnosti i potrebno je devizno učešće.

Mislim da to ne možeš uraditi sa računa preduzetničke radnje jer po mišljenju NBSa plaćanje umesto kupca može da uradi treće lice (ne radnja) i to samo ako postoji razlog za to (tipa ugovor o poklonu), a sve zbog sprečavanja pranja novca. Dakle preduzetničke devize (ako nemaš svoje) moraš prodati banci, pa kupiti devize u menjačnici i položiti učešće kao kupac.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Koliko znam dnevnice i slicne stvari su smijesno male pa mi se nije dalo da rizikujem da mi se PU nakaci da bih ustedio procenat il' dva koliko uzimaju na kursu.

Link to comment

Ne vidim šta ima da ti se nakači PU po pitanju odlaska na službeni put? Dnevnica je jedno, a tamo platiš hotel svojom lovom, kad se vratiš uradiš konačan obračun i firma ti refundira troškove. 

Može i da firma plati hotel po fakturi, ali tu ne znam da li se nešto obrazlaže. To je čest slučaj.

Link to comment

Pa na to sam i mislio kad sam spomenuo placanje u inostranstvu - mogao sam karticom vezanom za devizni racun da placam tamo, problem je bio kako uzeti devize direktno dok sjedim u Beogradu. Pricamo o agenciji, nema sta firma da mi refundira troskove kad i onako ne moram da pravdam podizanje para.

Link to comment
Девизама могу да се плаћају некретнине, то је један од изузетака из Закона о девизном пословању. 
Tako je, ja sam razumeo da covek kao fiz.lice zeli da kupi nepokretnost.
Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

https://www.keramikajovanovic.rs/jedinstvena-harmonija-u-srcu-grada/

Kако је ХАРМОНИЈА сада засијала пуним сјајем сви заинтересовани купци могу се и лично уверити у све оно што је издваја на тржишту некретнина, а цена стамбених јединица се креће од 1250 Еура до 1350 Еура за м2.


Jbt ovo se nalazi bukvalno na magistrali, metar od ulice i na 100 metara od pijace. Zelenila nema, odmah kod zgrade je kružni tok, prekoputa je pumpa, pola grada je najpre mislilo da se grade stanovi za Kineze koji će da rade u Linglongu.

1350 evra za ovo lol



Link to comment


1 hour ago, napadaj said:




https://www.keramikajovanovic.rs/jedinstvena-harmonija-u-srcu-grada/



Kако је ХАРМОНИЈА сада засијала пуним сјајем сви заинтересовани купци могу се и лично уверити у све оно што је издваја на тржишту некретнина, а цена стамбених јединица се креће од 1250 Еура до 1350 Еура за м2.





Jbt ovo se nalazi bukvalno na magistrali, metar od ulice i na 100 metara od pijace. Zelenila nema, odmah kod zgrade je kružni tok, prekoputa je pumpa, pola grada je najpre mislilo da se grade stanovi za Kineze koji će da rade u Linglongu.



1350 evra za ovo lol





 






 




Sta su ove crno-bele plocice na zidovima, ne vidim dobro? Stekeri??




otvaranje_harmonije_9.jpg


Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...