Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

4 minutes ago, villiem said:

 

Gledam gde sneg, nema snega, kakv sneg..

 

Ne znam jel komsija prodaje pored vas ?..Moj kolega je tako kupio, da mu ne dodje neko :). Starija kuca ali je opet dao dosta love a onda je srusio i sada je veliko dvoriste. A ima i sumu, negde pored reke. Voli da ima. Isto sam razmisljao da odem na vikendicu ali nemam kad, iako se o tome non stop planira jer grad mi je postao previse svega. Najvise uzivamo dok se planira. Idem dosta po prirodi ceo zivot ali sto sam stariji vidim da dosta pricamo ali malo radimo za sebe, vise za druge. Moj komsiluk je meni isto ok, al bukvalno imam mogucnost prosirenja medjutim dobro mi je i ovako jer ako se prosirim nista od prirode, pitace me dete sta sam razmisljao i zasto sam razmisljao i sto mu nisam kupio stan 

 

iznenadilo me kada je pomenuo tu mogućnost. tek neki dan je priključio strujomer, pričali smo o proširenju, prepravci krova. retko kad dolazi, imam ključ od njegove kapije, mrša mu je boravio na verandi, u odličnim smo odnosima. nema ni pojma koliko bi mogao da traži para. ja sam mu odoka rekao 10000, on misli da je malo, rekoh da bi sledela ulaganja od jedno 5000.

 

ako ostane pri tome, moraću da razglasim. obećao mi je da će sa mnom da priča , ukoliko reši. postoji i zakonska obaveza da se prodaja najpre ponudi susedu. ovi od kojih sam ja kupio tako su postupili. čovek mi je rekao da je bilo drugih kupaca ali da nije hteo da zene komšije. čekao je pristojnog (mene).

 

lokalac mi je svojevremeno ispričao vic. rasistički je pa, praštajte zbog citiranja.

 

ciga i lekar komšije. kuća do kuće. lekar reši da proda kuću, nema kupca. ciga reši da proda kuću, proda je očas za veću svotu. lekar ga pita kako je uspeo tako brzo i dobro. ovaj reče da on ima lekara za komšiju  a da ovaj ima cigu. praštajte, još jednom.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Koje su realne cene lokala?

Naime, imam lokal od 12m2 kod Đeram pijace, i nemam predstavu za koliko bi mogao da se proda, u oglasima pronalazim sličan, ali duplo manji za 35000Eur!

Link to comment

Posle prvostepene odluke katastra o promeni vlasnika, kada se plati taksa iz resenja, da li mora da se potvrda o toj placenoj taksi nosi negde/nekom ili ce oni sami da se raskusuraju (republika i katastar)?

 

Ako ide samo, koliko obicno prodje od tog placanja do konacnog uknjizenja?

Link to comment

Dokaz o plaćenoj taksi treba dostaviti katastru. Što se tiče pravnosnažnosti rešenja, najbolje je da se nakon prijema rešenja sačeka da prođu rok za žalbu i još nekoliko dana, da im se vrate povratnice, pa da se onda pozove katastar i zatraži puštanje pravnosnažnosti, kako tamo vole da kažu.

Link to comment
Dokaz o plaćenoj taksi treba dostaviti katastru. Što se tiče pravnosnažnosti rešenja, najbolje je da se nakon prijema rešenja sačeka da prođu rok za žalbu i još nekoliko dana, da im se vrate povratnice, pa da se onda pozove katastar i zatraži puštanje pravnosnažnosti, kako tamo vole da kažu.

Hvala, prenecu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
  • 3 weeks later...

Nasao sam potencijalnu nekretninu za kupnju, problem je sto je delimicno uknjizena, a navodno pokrenut je postupak legalizacije pre 15 i kusur godina, i nikad nije dosao na red.

 

Koliko je realno da se nadje neki legalizacioni sluzbenik koji ce za odredjenu naknadu da taj predmet izvuce i isprocesuira relativno brzo? Sta su kameni spoticanja u takvoj prici?

Link to comment
8 minutes ago, goofs said:

 Sta su kameni spoticanja u takvoj prici?

Da ne može da se legalizuje?  Takve stvari deluju primamljivo, agenti i prodavac imaju dobru spiku, ali to ne mora ništa da znači...

 

Moja žena uvek kaže: "Nekretnina se uvek kupuje uknjižena, list nepokretnosti se vadi istog dana kad je i potpisivanje ugovora... I opet mogu da te zajebu na različite načine..."... :)

  • +1 2
Link to comment



Nasao sam potencijalnu nekretninu za kupnju, problem je sto je delimicno uknjizena, a navodno pokrenut je postupak legalizacije pre 15 i kusur godina, i nikad nije dosao na red.
 
Koliko je realno da se nadje neki legalizacioni sluzbenik koji ce za odredjenu naknadu da taj predmet izvuce i isprocesuira relativno brzo? Sta su kameni spoticanja u takvoj prici?


Potencijalni kamen spoticanja je da kršiš zakon. [emoji6]
A ne znam vidi da li imaš neku opciju da reglarno platiš "ubrzani proces".
Mislim da katastar ima to kod upisa/preknjiženja.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Nasao sam potencijalnu nekretninu za kupnju, problem je sto je delimicno uknjizena, a navodno pokrenut je postupak legalizacije pre 15 i kusur godina, i nikad nije dosao na red.

 

Koliko je realno da se nadje neki legalizacioni sluzbenik koji ce za odredjenu naknadu da taj predmet izvuce i isprocesuira relativno brzo? Sta su kameni spoticanja u takvoj prici?

 

Moju mamu su dok je tragala za stanom agenti cak i lagali (iako je rekla da stan koji nije uknjizen prosto ne dolazi u obzir). Kao sve je uknjizeno, samo ne znam sta jos. Onda ona preko nekog poznanika proveri to i ispostavi se da tu nista nije ni pokrenuto a ni ne moze zbog xyz razloga. Drugar takodje rekao da ne moze neuknjizen stan sve i da hoce jer mora da vadi kredit, agent mu je opet trosio vreme. Stvarno su neverovatni. Pazi se dobro i vidi da proveris nekako sve do cega ti je stalo. Just sayin'.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Da, kapiram, hvala ljudi. U svakom slucaju ideja je bila prvo ta legalizacija pa onda kupnja (zbog kredita), nikako obrnuto, samo sam hteo da vidim je li vredno cimanja i uopste ulazaka u pricu.

 

Krsenje zakona po strani, da zakon radi predmet legalizacije ne bi stajao u necijem kabinetu 15 godina, ili bi bio sproveden ili odbijen. A nazalost taj odsek za legalizaciju tako radi, po principu "para ispod stola". 

Link to comment

pretpostavjlam da gomila predmeta u fazi "predato za legalizaciju" stoji jer je  jedini ispravan pravni odgovor na takav zahtev da bude odbijen. sto onda nosi politicke posledice. Ovako, zahtevi stoje, cekaju neku novu odluku drzave sta da rade sa svim tim neozakonjenim nekretninama.

 

meni je jednom jedan ovako oblasnio to sa "predato za legalizaciju":

 

to ti je kao da podneses zahtev za porodiljsko u nikaragvi. jesi li zensko? nisi. jesi li se porodio? nisi? jesi li iz nikaragve? Ne. Takvi su svi ti zahtevi za legalizaciju. Ne ispunjavaju uslove da se na njih pozitivno odgovori. 

Link to comment

Sad i ne može obrnuto, pre dve ili tri godine je zabranjen promet nelegalnih nekretnina. Prethodno je taj promet bio moguć uz dostavljanje potvrde da je nepokretnost u postupku legalizacije, što je praktično moglo da se izda za apsolutno svaku nepokretnost u državi, tako da je sve to bilo besmisleno.

Načelnik legalizacije prima stranke u Pastisu, pa verujem da je spreman na razne dogovore. [emoji3] Doduše legalizacija je u međuvremenu prebačena na opštine, možda više nema toliko moći kao ranije.

Link to comment
32 minutes ago, pacey defender said:

pretpostavjlam da gomila predmeta u fazi "predato za legalizaciju" stoji jer je  jedini ispravan pravni odgovor na takav zahtev da bude odbijen. sto onda nosi politicke posledice. Ovako, zahtevi stoje, cekaju neku novu odluku drzave sta da rade sa svim tim neozakonjenim nekretninama.

 

Ne bas, stoji zato sto ih ima 200,000 i sto nema ko time da se bavi. Isti slucaj je i sa katastrom, preveliki broj predmeta, premalo ljudi da to obradi, zato moras da vuces za rukav i tu i tamo podmazes malo ne bi li neko izvukao tvoj predmet iz gomile i krenuo njime da se bavi, a ne stotinama drugih. Birokratija na nivou 1971, a mi 50 godina kasnije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Opet nagradno pitanje - ako devojka i ja kupujemo stan u nejednakoj proporciji (recimo ja 70%, ona 30%), mozemo li to odmah u startu prilikom kupovine da resimo? Ona plati 30% cene, ja 70% cene i da se u tom odnosu upisemo kao vlasnici u katastar?

 

Ili bih ja morao da kupim ceo stan sam, pa njoj da prepisem 30% i onda na to da platimo porez za prenos prava?

Link to comment

Bracni partneri se upisuju po pola zbog bracne tekovine, a ako niste u braku moze kako hoces.

S tim sto ako je prvi stan u pitanju, onda se racuna taj procenat za povrat pdv.

I gubis pravo na povrat u buducnosti, a to vazi samo za novogradnju inace.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...