Jump to content
radisa

Građanski protesti u Srbiji 2018 i 2020

Recommended Posts

namenski
7 minutes ago, gospa buba said:

vidi, poshto bacash loptu tamo vamo neprekidno, dosta ne uspevam da pratim gde (sve) da trichim i prirodno se zamaram :hihi:

Da ti olaksam :D 

Tema je bio novogodisnji vasar u trajanju od 15 dana:

Pa ti kazes:

4 hours ago, gospa buba said:

kljuchna rech je 15 dana.

A ja samo primetio, 1 crtica takoreci:

9 minutes ago, namenski said:

Zamalo da zaboravim, a znao sam da je nesto vazno :D 

Jeste vasar bio kljucnih 15 dana, ali su se u ta vremena fudbalske utakmice igrale subotom, nedeljom i po nekad sredom...

Ostalim danima Tito strogo zabranio.

A danas kako se dohvatis daljinskog neko tera loptu, po poljancetu, dal je ubacuje u kos, prosarano sa drugim circenes...

I to bre 7 dana u nedelji, danju i nocu, leti i zimi, po svakoj klimi...

Vremena…. :sleep:

:D

gospa buba

nemam zivce sori, prevelika posvecenost se trazi :sad:

sent from bubamoto

hazard
18 minutes ago, Dimitrije said:

Sto set se uzjogunili?  Odmah gard gore.  Opustite se malo i uzvracajte istom merom.  Mislim da opera nije visoka kultura, vec komad sa pevanjem (i igrom u nekim slucajevima).  Spravljeno za siroke narodne mase (u koje ukljucujem i moju malenkost), za razliku od, na pimer, kamerne muzike koju preferiraju sofisticirani.  Na primer Vagnerove opere iz "Prstena" su trijumf kica koji je narod obozavao, ali, priznacete, kica dovedenog do savrsenstva.  Sledeci put kada se javim na ovu temu, moracu prethodno da obavim anketno istrazivanje, da bih mogao da prilozim potvrdu za ovo sto lupetam.  Dovidjenja i srecan praznik onima koji slave.

Pa ako je to opera, zašto je onda njena posećenost pokazatelj za bilo šta?

Gard ide gore zato što je ovo klizalište oko Kneza Mihaila samo još jedan u nizu sranja koja nam pravi ova vlast, svakodnevno. Da je sve ostalo cakum-pakum, ili bar podnošljivo, i da se radi samo u tupavo izvedenom klizalištu tokom novogodišnjih praznika, mnogo manje ljudi bi pizdelo. No, sve ima svoj kontekst. Da podsetim

1) Trg je bio zatvoren godinu i po dana, zbog rekonstrukcije, tokom koje je kretanje centrom grada bili otežano do nemoguće, saobraćajni kolaps u centru totalni

2) Trg je zatvoren 7 dana nakon otvaranja jer nije bio dobro projektovan, nova ulica nije mogla da izdrži opterećenje

3) Kada je posle mesec dana Trg ponovo otvoren za saobraćaj, ukinuta je većina trolejbuskih linija koja ide preko njega da se nova ulica ne bi opet raspala, čime je zarad nečije ideje o estetici i upotrebnoj vrednosti Trga ogromnom broju ljudi centar učinjen manje dostupan

4) Rezultat te epske rekonstrukcije je bezličan brisan prostor, koji je mogao biti završen za jedno 30 dana (da je bilo više od 1,7 radnika u proseku dnevno koliko ih je i bilo)

5) Brisan prostor je napravljen da bi ljudi povezani sa vlašću mogli tu da prave fudbalske zone, novogodišnje vašare i ostale sadržaje

Dakle kako da ne popizdi neko kada shvati da je godinu i po dana intenzivno svaki dan maltretiran da bi gradska vlast postavila klizalište oko konja? Ovo što je sada na Trgu, nije moglo da bude montirano ranije (jer gde je ova kućica, tu su bile žardinjere).

I onda kao šlag na tortu dođe neko sa strane da nam objašnjava da smo malograđani što pizdimo jer isto tako je u Beču, Pragu, ili gde već.

E, zato gard.

A i kada smo kod praznika, juče je bio Festivus.

Leia
5 minutes ago, namenski said:

Odlican je primer. :sleep:

Znas kako: mozda si ti u pravu, ali ja bih pre pristao da me posalju ovako trapavog I bangavog da se penjem na Mont Everest sa sve obavezom da privedem zivog Jetija, nego da odredjujem ko je to primitivan, a ko ne...

Ono, 'ajde ti levo, a ti desno primitivcino jedna.

Evo, sve trci...:sleep:

Ne imputiraj, sve, sve ali da podcenjujem narod koji je pregrmeo preko glave sta je pregrmeo od neke tamo 1990, prezivljavao sa par dojcemark mesecno, skolovao decu, medju njima i poprilicno onih koji danas pisu ovde, smrzavao se po coskovima prodajuci benzin, svercovao...

Ma daj bre...

Pa ne umem bolje, ja snob iz kruga dvojke :sad:

Daj ne zezaj, kad kazem “primitivan” dok pricamo o kulturi onda valjda i mislim na nivo u tom fahu, a to da li je castan covek i vredan radnik ipak nije ovde tema... Kaligulo :fantom:

A i taj kulturni nivo nije nesto sto se stice rodjenjem, nego se gradi obrazovanjem i konzumiranjem kulturnih sadrzaja koje sredina u kojoj neko zivi ima u ponudi.

Tako da itekako ima veze sta je u nekom drustvu mainstream, ne mora biti opera jer nigde i nije ali ne mora bas ni Ibarska magistrala da se seli na Trg Republike.

djordje geprat
5 hours ago, Dimitrije said:

G. Gepart, proslog maja bio sam u Narodnom pozoristu na premijeri opere Andre Senije (Umberto Djordani) povoodm 150-godisnjice Narodnog pozorista.  Sala je bila poluprazna.  Recite mi jedan grad u svetu u kome se na premijeri pojavi jedva polovina od ukupnog kapaciteta gledalista.  Prema tome, cirkuske satre i sve sta uz njih ide, kao i selfiji su jos uvek ono sto dusa danasnjih Beogradjana iste kao vid zabave. 

sada videh ovo.

'ajde da napravimo paralelu sa TV kanalima i programima. narod guta parove i ono drugo đubre. to su najgledanije stvari. verovatno na kablovskim kanalima prate i one udalaštine servirane iz USA i smeju se nezgodama kojih su pune skrivene kamere. s obzirom da malo ljudi gleda 3 kanal RTS gurnimo to u program. mogli bi i da ukinemo "brejnz" i uvedemo neko "jebanje u zdrav mozak". narod bi to gutao s uživanjem. što se duše današnjih beograđana tiče, jebi ga pokojni BT je u nekoj svojoj priči stavio i rečenicu "taman se beograd uljudi, dođe rat i vrati na početak". narodna je "došli divlji, isterali pitome". optuži me za elitizam, briga me.

kaži te mi: gde ovi koji valjaju pljeskavice, kobaje i "chimneys" peru ruke i idu u ćenifu?

Edited by djordje geprat

djordje geprat

zaboravih. bio aranđelovdan. nisam imao pojma. spustim se u grad da pazarim a ono "potok" i prilazi zatvoreni, šatori razapeti , prasići i jagnjići se vrta, muzika (znate kakva - "narodska") samo piči. okolo tezge sa kineskom, polovnom, krpama......

mogli bi to od terazija do "časnog kneza" za spasovdan. narod ište.

ZerrorR
2 hours ago, hazard said:

Gard ide gore zato što je ovo klizalište oko Kneza Mihaila samo još jedan u nizu sranja koja nam pravi ova vlast, svakodnevno. Da je sve ostalo cakum-pakum, ili bar podnošljivo, i da se radi samo u tupavo izvedenom klizalištu tokom novogodišnjih praznika, mnogo manje ljudi bi pizdelo. No, sve ima svoj kontekst. Da podsetim

1) Trg je bio zatvoren godinu i po dana, zbog rekonstrukcije, tokom koje je kretanje centrom grada bili otežano do nemoguće, saobraćajni kolaps u centru totalni

2) Trg je zatvoren 7 dana nakon otvaranja jer nije bio dobro projektovan, nova ulica nije mogla da izdrži opterećenje

3) Kada je posle mesec dana Trg ponovo otvoren za saobraćaj, ukinuta je većina trolejbuskih linija koja ide preko njega da se nova ulica ne bi opet raspala, čime je zarad nečije ideje o estetici i upotrebnoj vrednosti Trga ogromnom broju ljudi centar učinjen manje dostupan

4) Rezultat te epske rekonstrukcije je bezličan brisan prostor, koji je mogao biti završen za jedno 30 dana (da je bilo više od 1,7 radnika u proseku dnevno koliko ih je i bilo)

5) Brisan prostor je napravljen da bi ljudi povezani sa vlašću mogli tu da prave fudbalske zone, novogodišnje vašare i ostale sadržaje

Dakle kako da ne popizdi neko kada shvati da je godinu i po dana intenzivno svaki dan maltretiran da bi gradska vlast postavila klizalište oko konja? Ovo što je sada na Trgu, nije moglo da bude montirano ranije (jer gde je ova kućica, tu su bile žardinjere).

I onda kao šlag na tortu dođe neko sa strane da nam objašnjava da smo malograđani što pizdimo jer isto tako je u Beču, Pragu, ili gde već.

E, zato gard.

6) ako se na trgu nonstop dešavaju nekakva dešavanja, ne mogu da se dešavaju opoziciona dešavanja. 

Filozof manijak

Ovo pod 6) je i meni palo na pamet.

Eh, da je Trg ovako bio uredjen i 9.marta '91...

ragasto

...onda bi se sve dogodilo izmedju dve skupstine, jos blize TV Bastilji.

Toledo
29 minutes ago, ZerrorR said:

6) ako se na trgu nonstop dešavaju nekakva dešavanja, ne mogu da se dešavaju opoziciona dešavanja. 

Pretčno

ZerrorR
31 minutes ago, Filozof manijak said:

Ovo pod 6) je i meni palo na pamet.

Eh, da je Trg ovako bio uredjen i 9.marta '91...

Da je trg bio tako podešen kao danas, policiji bi bilo lakše da kontroliše prostor jer nema prepreka. 

Tsai
5 hours ago, hazard said:

E, zato gard.

Kakav si seljak, zabranio bi deci da se klizaju... 

(+1 btw) 

Tutankamon

Opet ja citiram Murara ali ovo nije uopste lose ako je istina

vememah

I drugi pričaju, Murar nije prvi koji je to objavio:

Frank Pembleton

Femić je takvo govno jbte...
Sećam se kada su izveštavali o nekom samoubistvu i iznosili razne neproverene stvari o porodici i odnosima, lafčina je ladno rekao da oni "ne obijaji ljudima stanove nego zvone i razgovaraju" i da oni "pisanjem teraju policiju da radi..."...

... Shiit has hit the fan...