Jump to content
radisa

Građanski protesti u Srbiji 2018 i 2020

Recommended Posts

pbg12345
6 minutes ago, Caligula said:

Da ne preterujes malo? Malo vise?

saljes me da bacam cvece na tenkove koji idu za vukovar i onda me pitas jel preterujem?

ja se nadam da ti ovo radis iz zajebancije i dosade

i da me zapravo zajebavas , kao i sve na ovu temu godinama

najozbiljnije

Goranz
9 minutes ago, ObiW said:

Opet se svadjate zbog Mileta?

Reklo bi se da se Caligula sprema da krene ovim putem.

Caligula
4 minutes ago, ObiW said:

Opet se svadjate zbog Mileta?

Ovaj se svadja (malo izleteo iz shina, psuje i vredja), ja samo konstatujem.

pbg12345

ti si samo jedan tuzni govnar 

Caligula

@pbg12345

Posro si mi se po jutrosnjem sentimentu, pre nekoliko sati voleo sam citav svet 

(inace nisi neka ljudina ocigledno ali to je vec problem koji me se ne tice)

harper
15 minutes ago, Caligula said:

...

Nepotreban i glup rant, usmeren na pogresnu adresu. Od vecine naroda se i ne moze ocekivati da bude otporan na propagandu (zato ona i postoji i zato se u nju toliko ulaze svuda) i da uspostavlja logicke veze preko duzeg vremenskog perioda. Obicnom narodu, na primer, je mnogo vidljivije to da su dve od tri najvece SNS medijske senzacije trenutno, Sinisa Mali i Goran Vesic, ljudi koje u srpsku politiku nije uveo SNS vec oni koji drze borbene govore svake subote ovde na Terazijama. Obican narod politicare deli na one koji su u kombinaciji i one koji su ispali iz kombinacije, a posto nema tog majcinog srpskog politicara ko im nije zavlacio ruku u dzep da bi se licno obogatio, obican narod konta da ima taj jedan zivot kroz koji nekako mora da se provuce, pa gleda sta mu je u neposrednom interesu. Koliko god taj interes bio mali i sumnjive perspektive.

Malo ko od nas ovde ce podrzati i sloziti se s takvim "promisljanjem" politike jer nam je jasno kako se to obicno zavrsava ali nije to bas tako tesko razumeti. U Srbiji je vec decenijama na vlasti korporativno shvatanje politike koje podrazumeva da je profit vrhovno dobro kojem je sve podredjeno i gde je jedina politicka odgovornost ona prema sopstvenoj politickoj korporaciji i njenom interesu. Oko tog shvatanja okupili su se svi bitni centri moci jer se tamo deli profit, a sve drzavne sluzbe i instrumenti sile su, zapravo, korporativna policija ciji je posao da stiti tu koncentraciju moci i ljude koji je cine. Taj obican narod je prepusten sam sebi i jedino gde nesto moze da uradi je kroz neformalnu i samostalnu ad hoc organizaciju a ona ima svoje limite. U Srbiji vise ne postoji nijedan sistem, nijedna organizacija, koja "sluzi narodu", da bi se sve to demontiralo potreban je revolucionarni pokret one magnitude koja demontira citavu drzavu i ostavlja za sobom hiljade mrtvih ljudi na ulicama. Takav pokret je u ovim okolnostima jednostavno nerealan.

A to sto ljudi pokusavaju da racionalizuju tragicne okolnosti u kojima zive nije nista ni novo ni neobicno. Zove se prezivljavanje.

pbg12345
3 minutes ago, Caligula said:

@pbg12345

Posro si mi se po jutrosnjem sentimentu, pre nekoliko sati voleo sam citav svet 

a oda mu mile tu ljubav nije vratio

i tu pocinje drama

Caligula
7 minutes ago, harper said:

Malo ko od nas ovde ce podrzati i sloziti se s takvim "promisljanjem" politike jer nam je jasno kako se to obicno zavrsava ali nije to bas tako tesko razumeti.

... mislis da "obican narod" ne zna kako se to zavrsava? Ne oseca to, nije svestan toga? Zar nije obrnuto, cemu onda sluze one naslovnice po tabloidima o svako malo drzavnim udarima ili atentatima ili siptarima koji okupiraju ili ...?

Racionalizovati 800 kolega koji se deru na coveka, zenu i njihovu cerku ispred suda zato sto im je poginuo sin je jako tesko, sem ako racionalizator nije jako pokvaren. Ne pobuniti se protiv toga je neprirodno, nezdravo. Opravdavati i razumeti tih 800 "uplasenih" je deo te bolesti koja nas jede nazivo vec tri decenije.

Edited by Caligula

harper
10 minutes ago, Caligula said:

... mislis da "obican narod" ne zna kako se to zavrsava? Ne oseca to, nije svestan toga? Zar nije obrnuto, cemu onda sluze one naslovnice po tabloidima o svako malo drzavnim udarima ili atentatima ili siptarima koji okupiraju ili ...?

Racionalizovati 800 kolega koji se deru na coveka, zenu i njihovu cerku ispred suda zato sto im je poginuo sin je jako tesko, sem ako racionalizator nije jako pokvaren.

Naravno da je svestan ali je takodje svestan i drugih posledica. I ti kad procitas u novinama da je, ne znam, u Kraljevu neki nabildovani dripac izudarao dete neces da palis kola i odes u Kraljevo da mu se najebes majke, ali ako napadne tebe dohvatices prvu ciglu koju nadjes da bi se odbranio. Kao i u svemu drugom u zivotu i u ovom slucaju procenjujes sta treba da radis na osnovu toga koliko mislis da moras to da uradis i kolike su ti sanse da iz toga sto si uradio izadjes s nekim benefitom.

Sto se ovog drugog pasusa tice, citam to kao tvoj uzaludni pokusaj da pobedis u raspravi navodeci jedan izolovan slucaj koji si, pri tom, falsifikovao (naravno da se nije 800 ljudi dralo na coveka, zenu i njihovu cerku ispred suda). Taj slucaj samo pokazuje da u Srbiji ima losih, jadnih i bednih ljudi, kao sto ih svuda ima, i to je sve. OK je to da na nekom forumu gde aktivno pise stotinak ljudi hvatas zjala nekih moralnih visina ali to, realno, ne pomaze nikome osim tvom egu. Gledaj samo ubuduce da u te egoisticne parade ne uvlacis druge forumase jer ce te opet neko napusiti kao sto je, s punim pravom, uradio pbg12345.

Edited by harper

SNARC

Mile..poput tek pristigle kafanske pevaljke u nekoj teskoj vukojebini, uspeo je ni kriv ni duzan da zavadi domoroce oko nekih imaginarnih ambicija. 

Pobedjuje Mile bez zrna baruta. 

Mislim da cu uskoro poceti da navijam za njega.

Milošica

Harper,kao i uvek na ovoj temi,bez greške.

pt 2.0
22 minutes ago, SNARC said:

Mislim da cu uskoro poceti da navijam za njega.

Kad pređeš u Tim Mile, javi da ti pošaljem amblem i kapicu. :heart:

p.s. I bog stvori Harpera... 

Edited by pt 2.0

djordje geprat
46 minutes ago, pbg12345 said:

@Caliguladosadan si kao proliv

po hiljaditi put: ne treba meni i ogromoj vecini sa ppp da objasnjavas u cemu je problem sa vucicem

za razliku od tvog drugara po ovoj temi geprata, ja za vucica, tomu i ekipu ne bih glasao sve da me izvedu pred streljacki vod

i to mnogo manje ima veze sa ovim danas, ima veze sa onim od pre 20 i vise godina

tvoja keva nije dobar primer, kao sto nisu ni moji roditelji koji isto tako nikad nisu glasali za tu ekipu

samo pokusaj shvatiti da u srbiji zive ljudi koji zive drugacije od tebe, mene i nasih roditelja

mislim da bi moderacija trebalo da reaguje na ovo tvoje obraćanje / vređanje. da te ohlade malo.

što se tiče ovog boldovanog, ti vidim imaš zavidan broj postova pa si sigurno pročitao razlog moga glasanja za TN a ne za BT davne 2012. ponoviću ti: moj stav je da onaj koji nije dobar, koji me je razočarao, mora da snosi posledice - uskraćivanje moga glasa sledeći put. toje ono što verglam svim miletima i milankama koji kukaju ali ipak glasaju za Njega i kamarilu. BT je izuzetno velika politička štetočina. kao predsednik preuzeo je ingerencije premijera i vlade, zadržao je mesto predsednika DS, i takav, vodio je jalovu spoljnu politiku, imao muljatore oko sebe, gledao u velikoj meri na sopstveni rejting.  sve to što je on činio preuzeo je On i sada sam još više uveren da je dobro bilo što sam zaokružio 1 a ne 2.  na žalost BT nije izvukao pouku već se i dalje trudi da se ugradi u politiku. želim mu sve najgore u političkom smislu.

nadam se da je ovo što pišem dovoljno i za postojeće i buduće forumaše, da više ne potežu pitanje mog čina iz 2012. dalje, nikada nisam glasao za vučića i njegove, za TN samo tada. nemoj da si "On na konferencijama za medije i kod satrape".

na kraju, ostao sam ti dužan za onu "prvu rečenicu". nisam hteo da širim diskusiju. objasni mi tvoj poriv da odmah u početku pominjanja marinike tepić uletiš sa negativnom po nju po tvom mišljenju podatkom o političkoj opredeljenosti njenog muža. i da kasnije insistiraš na tome jednom ili dva puta. na takve reakcije i neke u stilu: "zašto to? to ne valja!" posle predloga ne gledam pozitivno

nadam se da ćeš biti banovan na neko vreme i da će posle toga kazna vaspitno delovati na tebe.

đorđe