Jump to content
radisa

Građanski protesti u Srbiji 2018 i 2020

Recommended Posts

Leia
20 minutes ago, Miljenko said:

Ja to svi su isti, cujem svakodnevno u svojoj najblizoj okolini. Moja sestra vodi ordinaciju i cesto cirkulise van zemlje, i ima taj stav. Nasa majka stalno ponavlja da su svi lopovi. Drug koga znam ceo zivot takodje, a ucestvovao je na protestima devedesetih. Komsija dva broja nize, kome pomognemo po potrebi oko zdravstvenih stvari, a on nama oko majstorskih/vozackih je pro SNS orijentisan. Neka crta koja se ovde provlaci je da su svi dobro situirani i da je interesovanje za promene na "istorijskom minimumu".

Cini mi se da je tako u celoj zemlji. Sirotinja pak pokusava da dodje do mrvica ili ugura nekog iz familije u drzavnu sluzbu.

Pa i jesu (bili) svi lopovi ili bar u talu sa lopovima, samo neki manje neki vise, a neki su uz to i klasicna mafija i ubice. 

Problem je sto je svima vise toliko dosta tog muljanja na sve strane i ne pristaju ni na kog osim valjda Isus Hrista licno.

ToniAdams

Ds i ekipa oko njih su bili lopovčuge, ovi sad su horde koje uz to što otimaju još siluju i ubijaju. 

Leia
3 minutes ago, Caligula said:

Najzad da se slozim sa tobom i priznam da je bold korak dalje od onog sto ja mogu sa sobom da izvedem.

Jebiga, nemam dugme da se iskljucim (citaj: nisam dovoljno svestan) pa kada vidim sta nam rade a sta mi ne radimo, ne mogu a da ne popizdim.

Eto napokon si shvatio da se mi slazemo u principu, samo ti mnogo dramis :fantom:

Ako politicar ne ume da hendluje beslovesne on zaista nema sta da trazi u politici, moze biti neki profa, cinovnik, bilo sta ususkano u krugu sebi intelektualno ravnih. Gadljivost na Mileta = pozdravi se sa cenzusom.

Caligula
9 minutes ago, Leia said:

... i ne pristaju ni na kog osim valjda Isus Hrista licno.

Ne bih bio siguran da bi se pristalo i na Hrista.

Namazan je taj, mozda bi se grcio na podu hrama, mozda se njegov drugar zadavio rogachem u stolarskoj radionici njegovog otca... ispopao bi informer neku prljavstinu garant, tipa "stitio svoju kurvu od pravednog kamenovanja SNSovaca" i slicno.

Gadljivost na Mileta = pozdravi se sa cenzusom.

Znam ja to, ali imas i POPULIZAM, tu strasnu rec koje se gadi druga srbija, kome se carstvu prikloniti he he

Edited by Caligula

Leia
4 minutes ago, ToniAdams said:

Ds i ekipa oko njih su bili lopovčuge, ovi sad su horde koje uz to što otimaju još siluju i ubijaju. 

Onaj ko je i onda i sada radio za 200-300€ ne razmislja o tim nijansama

djordje geprat

mogao bih da navedem 1000 stvari koje je ova (sadšnja Njegova i Njena) vlast uradila da zagorča i oteža ljudima život. prizemne poput MHE, zagađenja vazduha do onih nekima nebitnih: diplome, nepotizam, BNV. kada kažem nekom da glasanjem promeni vlast koja ga yebe, odgovor je najčešće:

svi su isti, ko da će oni da budu bolji, samo da ne bude gore.....

onda je slegnem ramenima i pokrenem neku drugu temu. ne mogu mu pomoći.

preporučujem i tebi kaligulo da digneš ruke. nema pomoći ni ovde ni drugde. svi su isti.

Edited by djordje geprat

ToniAdams
17 minutes ago, Leia said:

Onaj ko je i onda i sada radio za 200-300€ ne razmislja o tim nijansama

Znam, radio sam i u Kikindi i u Sremskoj Mitrovici. Al ko jebe provinciju.

Leia
24 minutes ago, Caligula said:

Znam ja to, ali imas i POPULIZAM, tu strasnu rec koje se gadi druga srbija, kome se carstvu prikloniti he he

Realno ko jebe vise tzv. Drugu Srbiju, koji je to procenat glasaca, na sta oni uopste imaju uticaj osim na trending hashtag na Tweeteru? I sta je uopste Druga Srbija danas, ako ne skup malodusnih malogradjana?

Ozbiljan politicar bi morao da ima konstruktivnu ponudu koja gadja vecinu, a da nije kilo brasna i zejtina.

Caligula
5 minutes ago, Leia said:

Ozbiljan politicar bi morao da ima konstruktivnu ponudu koja gadja vecinu, a da nije kilo brasna i zejtina.

to mozda u nekoj drugoj zemlji, ovde tesko

nema tog programa kojeg kilo brasna i zejtina nece pobediti na dan izbora

Edited by Caligula

pt 2.0

kako vas vrti 1 narcisoidni udav kauboj na ppp,  bez blama što je 2.5 puta bio na protestima, tako srbiju vrti vučić.

sličan psiho profil, sličan učinak.

a vi pritom slovite za pametniji deo populacije.

boškićev performans od sinoć:

pbg12345
3 minutes ago, Caligula said:

to mozda u nekoj drugoj zemlji, ovde tesko

nema tog programa kojeg kilo brasna i zejtina nece pobediti na dan izbora

jebote jel tebi nikako ne moze dopreti do glave da postoje ljudi kojima jeste bolje i ljudi kojima je manje vise isto?

jesi pricao nekad sa nekim ko nije imao posao, a dobio je posao u "motaonicama kablova"?

ili sa nekim ko je od 2012 na ovamo dobio put, vodu, kanalizaciju koju je cekao desetljecima dok su se razne vlasti smenjivale?

zaista zameras gladnom sto mu je preci njegov stomak, nego stanje vodotokova na staroj planini?

jebote ti svu energiju i vreme trosis da ovde nas koji smo 100% protiv vucica ubedis da vucic ne valja

predlazem ti da se malo promuvas srbijom, popricas sa ljudima direktno, a ne preko neta mozda ti bude jasnije

ili da stanes ispred standa gde se deli to brasno i ulje i objasis im da im je bolje da budu gladni

ti ces eto biti sit za njih i objasnices im sta su njihovi pravi problemi

krajnje je vreme da prestanemo da se sprdamo sa onima koji se 2019 raduju putu, vodi, kanalizaciji i koji su spremni uzeti paket brasna i ulja da bi dali svoj glas

ako je nesto promasen pristup, to je

a bas to, istina uglavnom na malo manje direktan nacin radi dobar deo opozicije

tako se ne dobijaju izbori

Milošica

Kaligula se u celoj svojoj političkoj "svesnosti" pogubio i otišao u drugu krajnost,ali dobar je lik i ima dobru nameru,tako da ne preterujte. :D

villiem

ovaj drugi nije dobar lik, tako da.. ende

Edited by villiem

Leia
4 minutes ago, Milošica said:

Kaligula se u celoj svojoj političkoj "svesnosti" pogubio i otišao u drugu krajnost,ali dobar je lik i ima dobru nameru,tako da ne preterujte. :D

Plus naivno misli da je jaci smarac od mene, a evo vec je poceo da se slaze :fantom: