Jump to content
radisa

Građanski protesti u Srbiji 2018 i 2020

Recommended Posts

Braća Strugacki

bio sam, meni tamo svi isti

Leia
16 hours ago, Caligula said:

Pa nije on sam pa da ga skrajnu, iza njega stoje svi kriminalci i paravojske koje je zastitio. Nije Djindjic poginuo na skijanju nego su ga ubili ovi koje je VK zastitio kada je trebalo.

Oni bi cutke gledali kako Djiki "skrajnjuje" VK u institut?

Ah ta carobna rec lustracija, kao da to prosto pozelis i milioneri&mafija se prosto pomire sa tim, jebiga, oce Djindjic da nas pozatvara/pozabranjuje, necemo valjda da ga ubijemo, radije cemo u bajbok. Isto ovo vazice i kada Vucic bude padao, kakva crna lustracija na Balkanu u ovoj trulezi od institucija.

Znaci svi su isti? :evil:

Leia
9 hours ago, Braća Strugacki said:

bio sam, meni tamo svi isti

Sad videla, jos jedan post sa istim keyword i saljemo Kauboja na F odeljenje, vezanog :lolol:

djordje geprat
8 minutes ago, Leia said:

u brizi za sopstvenu kožu.

Caligula
43 minutes ago, Leia said:

... da

ako se gleda svojim reptilijanskim mozgom. Ali ako uz reptilijansku koristimo i naprednu verziju neuronskog softvera, shvatimo da je razlika sustinska, jer princip smenjivosti je evolutivno dokazan kao progresivan, a negativna selekcija dokazana kao regresivna. Dakle sve sto je izumrlo je u jednom trenutku krenulo da regresira i nije imalo ispravan odgovor na realnu situaciju a sve sto je prezivelo je u evolutivnom progresu jer se prilagodilo realnoj situaciji na pravi nacin.

Da bi preziveli kao narod i kao drzava, mora pre svega kod gradjana da pukne taj gnojni "svi vu isti" chir, da dodje do otreznjenja i uvidjanja razlike izmedju prehlade i leukemije i da se najzad krene govoriti o razlikama izmedju bolesti, jer jedino tako je moguce ustanoviti terapiju. Dok se sve bolesti percipiraju kao iste, dotle cemo uzimati istu terapiju: "sjasi Kurta da uzjasi Murta", "Pametniji popusta" i ostale gubitnicke besmislice koje su nam jos Turci usadili u glavu.

Ni jedno napredno drustvo nema narodnu mudrost tipa svi su isti odnosno "sjasi Kurta da uzjasi Murta" jer da ima ne bi bilo napredno nego fatalisticki pomireno sa svojom sudbinom i jeftinom filozofijom kojom pravda tu svoju ropsku sudbinu.

Edited by Caligula

triple_nippled

svi su isti bi mozda bilo zanimljivije i korisnije kad bi se pravilo drugacije poredjenje....ovi sada iz opozicije i oni iz 2012. koji su izgubili od tome su: isti, bolji, gori? koliko je opozicija evoluirala i promenila se u ovih 7 godina? sto sustinski, sto personalno.

ocigledno da nije, po kolicini pacova koji se pojavljuju svaki dan. desavanja u ds najsveziji primer.

Edited by triple_nippled

ordi
10 hours ago, Caligula said:

Ja isao samo zbog Marinike :heart:

Btw sad vidim na vestima da su neki civili stitili ulaz u skupstinu, da je bilo koskanja i onda Bosko poceo da vice "ustanak, ustanak"...

to je trebalo da uradi 13.4.

ToniAdams
10 hours ago, Caligula said:

Bosko poceo da vice "ustanak, ustanak"...:heart:

Ahahaha, carski!

Jel išao posle sa šeširom da skuplja kintu?

villiem
29 minutes ago, Caligula said:

... da

ako se gleda svojim reptilijanskim mozgom. Ali ako uz reptilijansku koristimo i naprednu verziju neuronskog softvera, shvatimo da je razlika sustinska, jer princip smenjivosti je evolutivno dokazan kao progresivan, a negativna selekcija dokazana kao regresivna. Dakle sve sto je izumrlo je u jednom trenutku krenulo da regresira i nije imalo ispravan odgovor na realnu situaciju a sve sto je prezivelo je u evolutivnom progresu jer se prilagodilo realnoj situaciji na pravi nacin.

Da bi preziveli kao narod i kao drzava, mora pre svega kod gradjana da pukne taj gnojni "svi vu isti" chir, da dodje do otreznjenja i uvidjanja razlike izmedju prehlade i leukemije i da se najzad krene govoriti o razlikama izmedju bolesti, jer jedino tako je moguce ustanoviti terapiju. Dok se sve bolesti percipiraju kao iste, dotle cemo uzimati istu terapiju: "sjasi Kurta da uzjasi Murta", "Pametniji popusta" i ostale gubitnicke besmislice koje su nam jos Turci usadili u glavu.

Ni jedno napredno drustvo nema narodnu mudrost tipa svi su isti odnosno "sjasi Kurta da uzjasi Murta" jer da ima ne bi bilo napredno nego fatalisticki pomireno sa svojom sudbinom i jeftinom filozofijom kojom pravda tu svoju ropsku sudbinu.

+1

moram da dodam notu, ocu da se vrate oni gori sto su, to su isto matematicki procesi, znaci hocu da bude losije nego sto je sad

vidim dva tri pika sve ostalo isti kontigent od 91 samo prodaju 12 godina "demokratije", pitam kome samo, ne ovo na kzs nego uopste, to zavladalo, taj stav, ta analiza

Miljenko

Ja to svi su isti, cujem svakodnevno u svojoj najblizoj okolini. Moja sestra vodi ordinaciju i cesto cirkulise van zemlje, i ima taj stav. Nasa majka stalno ponavlja da su svi lopovi. Drug koga znam ceo zivot takodje, a ucestvovao je na protestima devedesetih. Komsija dva broja nize, kome pomognemo po potrebi oko zdravstvenih stvari, a on nama oko majstorskih/vozackih je pro SNS orijentisan. Neka crta koja se ovde provlaci je da su svi dobro situirani i da je interesovanje za promene na "istorijskom minimumu".

Cini mi se da je tako u celoj zemlji. Sirotinja pak pokusava da dodje do mrvica ili ugura nekog iz familije u drzavnu sluzbu.

Leia
1 hour ago, Caligula said:

... da

Ja mogu samo ponovo da ti kazem da se taj kancer nece izleciti sam od sebe nego da mora neko pametniji da propise i sprovede radikalan tretman.

Mile se nece izleciti sam gledanjem u Sunce nego neko mora da ga otera kod lekara, nakljuka lekovima i solidno ozraci.

Besneti na nekog ko je beslovesan je sve samo ne razumno i racionalno :fantom:

Caligula
27 minutes ago, ToniAdams said:

Ahahaha, carski!

Jel išao posle sa šeširom da skuplja kintu?

nisam rekao da sam saglasan, zasto si stavio srculence?

Samo sam napisao sta se desavalo (btw. 99% ljudi pojma nije imalo sta se gore desava)... inace mi je i dalje neobjasnjivo ovo minuciozno seciranje POSTUPAKA opozicije u trenutku kada Vucic&mafija pihaju, seru i pljuju po svima nama 24/7

25 minutes ago, villiem said:

+1

moram da dodam notu, ocu da se vrate oni gori sto su, to su isto matematicki procesi, znaci hocu da bude losije nego sto je sad

takoe

ToniAdams
Just now, Caligula said:

nisam rekao da sam saglasan, zasto si stavio srculence?

Samo sam napisao sta se desavalo (btw. 99% ljudi pojma nije imalo sta se gore desava)... inace mi je i dalje neobjasnjivo ovo minuciozno seciranje POSTUPAKA opozicije u trenutku kada Vucic&mafija pihaju, seru i pljuju po svima nama 24/7

takoe

Slučajno ostalo srce od marinike, ne kapiram ni ja kako.

Caligula
1 minute ago, Leia said:

Ja mogu samo ponovo da ti kazem da se taj kancer nece izleciti sam od sebe nego da mora neko pametniji da propise i sprovede radikalan tretman.

Mile se nece izleciti sam gledanjem u Sunce nego neko mora da ga otera kod lekara, nakljuka lekovima i solidno ozraci.

Besneti na nekog ko je beslovesan je sve samo ne razumno i racionalno :fantom:

Najzad da se slozim sa tobom i priznam da je bold korak dalje od onog sto ja mogu sa sobom da izvedem.

Jebiga, nemam dugme da se iskljucim (citaj: nisam dovoljno svestan) pa kada vidim sta nam rade a sta mi ne radimo, ne mogu a da ne popizdim.

Caligula
Just now, ToniAdams said:

Slučajno ostalo srce od marinike, ne kapiram ni ja kako.

Marinika je :heart: mada ne znam ni ja kako.