Jump to content
IGNORED

Eye floaters (iskustvo, lijecenje?!)


rimbaudh

Recommended Posts

Imam ih od 24 sada mi je 33.

Izludjivale su me na pocetku, stvarale anksioznost bukvalnobstrah imao da gledam u svjetlu povrsinu.

Svi nalazi uredni.

Sada je neuporedivo lakse ali opet naleti period kada nerviraju.

Sportista sam

Link to comment

Imam ih od 24 sada mi je 33.

Izludjivale su me na pocetku, stvarale anksioznost bukvalnobstrah imao da gledam u svjetlu povrsinu.

Svi nalazi uredni.

Sada je neuporedivo lakse ali opet naleti period kada nerviraju.

Sportista sam

Link to comment

pozdrav.

Znam kakav je osjecaj kada szvara anksiotnost.

Osjecas strah da pogledas u bijelo a ustvari floateri ne bole noti ti stete vidu.

Stvara se iracionalan strah i onda nastaje anksioznost.

Na pocetku mi je bilo isto, vremenim ces se navici na njihovu pojavu.

 

Link to comment
  • 2 years later...

Pozdrav svima,

 

Imam po 15-tak dosadnih musica ( floatersa) u svakom oku vec 5-6 godina. Idem redovno na kontrole i stanje je stabilno, ne povecava se broj "floatersa".

Od mog lekara sam dobio "Vitreks" tablete kao dohranu za obnavljanje staklastog dela oka. Ali "musice" su i dalje tu u istom broju.

Nikako ne mogu da se naviknem da ih ignorisem na duze vreme... :blink:

Pa me interesuje da li je neko isao na operaciju laserom ( laserska vitreoliza ) za razbijanje "musica" ?

Ako jeste kakvi su utisci posle operacije ?  Koliko je sigurna i ucinkovita ova metoda ?

Link to comment
  • 8 months later...

Smara mene jedan od ove godine i videh sad još neke pre neki dan i onda se setim da kad sam bio kod lekara, da mi je rekla da mogu da probam s nekim kapsulama. I sad guglam opet da vidim kako se zove i nađem i vidim da se proizvođač zove

 

ebiga vision

  • Haha 2
Link to comment
6 hours ago, Venom said:

Smara mene jedan od ove godine i videh sad još neke pre neki dan i onda se setim da kad sam bio kod lekara, da mi je rekla da mogu da probam s nekim kapsulama. I sad guglam opet da vidim kako se zove i nađem i vidim da se proizvođač zove

 

ebiga vision

Visionace plus. Odlično. 

I taj Vitreks je baš za zamućenje staklastog tela. Inače, ja mušice imam otkad znam za sebe, a od pre 5 godina vidim na jedno oko kao da su mi prljave naočare. Kad protrljam oko, pomeri se. Rekli su mi da je to zamućenje staklastog tela, progresivno propadanje: dok si mlad ima konzistenciju belanceta, onda kreće nekad da se razređuje. Rekli su mi da pomoći nema, mogu samo malo tim vitaminima da poboljšam. Ja ih pijem po par meseci, prođe malo, onda batalim, i evo sad imam ponovo npr.

  • +1 1
Link to comment

Da to je to. U suštini ništa strašno, ali svaki novi na početku smara. Pa ako mogu da usporim, što da ne.

 

Edit: doduše može da bude indikator nekih većih problema ako se pojave naglo u velikom broju, ali bio sam kod očnog i sve je ok.

Edited by Venom
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...