Jump to content
IGNORED

Eye floaters (iskustvo, lijecenje?!)


rimbaudh

Recommended Posts

Pozdrav svima. Nekad u novembru sam primijetio u svom vidnom polju pri pokretu oka - dlacice, paucine, tanke linijice koje se pomjeraju. Imam 24 godine, i bilo mi je jako čudno šta se dešava. Otkad sam to primijetio nisam mogao izbaciti iz glave po danu dok čitam na bijelom papiru, dok gledam u snijeg ili nebo. U medjuvremenu sam otisao kod oftamologa tacno na novu godinu, i rekla mi je da su to opaciteti u staklastom tijelu (eng. Eye floaters). Kaze da je nalaz oka uredan, kao i dioptrija, medjutim imam opacitete koji se ne mogu lijeciti, vec moram vremenom da se naviknem na to, i kao nije nista strasno.

 

Nakon skoro pola godine kao da ih jos vise vidim u oku, bukvalno prvo sto vidim ujutro na bijelom plafonu su flotersi i uzasno me nervira i deprimira. Kad izidjem van, jedino me tamnije naocale spasavaju od anksioznosti, postane mi nepodnosljivo hodati jer ih vidjam po nebu, po zidovima, na asfaltu itd.

 

Da li iko od vas ima ovaj problem i na koji nacin se nosite sa njim?

 

a22718ee3c65480b28a6e4eb43b6f9dd.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Imam ja, počelo mi to pre 5-6 godina.

Ja doduše imam 60 .

Moj dobar prijatelj i dobar oftalmolog mi rekao isto to, nema povratka, nije ništa opasno, navikni se.

I ništa, ja se navikla :D.

Sad više i ne primećujem.

 

Link to comment

Ja ih imam od kad znam za sebe (37g). Redovan sam kod oftalmologa zbog kratkovidosti. Sto sam se raspitivao kod lekara i istrazivao na svoju ruku, ukratko se svodi na: moze da se operise da bi se ublazilo, ali rizik nije vredan dobiti i verovatno ce se pojaviti opet. 

Link to comment

odavno, više i ne primećujem. nisam nikad išao kod lekara zbog toga, niti sam sam guglao do malopre, otrpilike sam se pomirio da je nešto što će vremenom da postane katarakta i da pokrije celo oko. sad mi je drago ako nije tako :) 

Link to comment

Imam i ja taj problem. Kod mene se javilo čini mi se posle infekcije oka.

Bio kod oftamologa, objasnila mi da se ne zna uvek uzrok istih, ali da se mogu pojaviti iz više razloga, od nekih fizioloških procesa do infekcija oka i čega već...

Nekom može biti zbog povišenog holesterola ili triglicerida, pa kad se to reguliše nestanu ili se smanje. Ja imam blago povišene trigliceride i pokušavam da regulišem to.

Kod mene je najverovatnije zbog tih infekcija, čini mi se da je tad nastalo, mada nisam više siguran. Moj problem su izrazito suve oči, kažu da mi je fizionomija lica takva da kapak kad trepnem ne ovlaži oko najbolje, pa stalno dodajem one veštačke suze. Desi mi se par puta godišnje kad naglo otvorim oči, da desno toliko zagrebe da danima ispiram, stavljam obloge i muku mučim kao sa infekcijom. Više sam prestao ići kod oftamologa zbog toga, znam sam kako da regulišem kad se javi bez antibiotika i kortikosteroida.
Za floaterse sam na preporuku oftamologa pio VitroCap, reče da bi u mom slučaju ako je od infekcije možda moglo pomoći, i čini mi se da je malo pomoglo, tj da je veću mrlju razbilo u par manjih slabije primetnih.

To su neki suplementi, i problem je što sam našao bukvalno zadnju kutiju u jednoj apoteci, dalje gde god sam gledao nije ih bilo. Ima tome par meseci, možda ih sad ima. U svakom slučaju reče ona, ne mogu škoditi, ali ni ne pomažu svima. Njoj nisu, godinama kaže i sama živi sa tim.

Link to comment
a u kojoj meri je to?
i meni se cini da oduvek imam to, ali ne nikako izrazeno u meri kao na ovoj fotografiji
inace, vidim ko soko :fantom:

Kao da se izvijaju velike i male niti paucine preko oka i vracaju se na standardnu poziciju kad umiris oko i onda ih ne vidis. Nije ni meni kao na fotografiji (to je samo simulacija) ali ih ima, kada oko pomjerim skroz ulijevo naprave puni krug u oku haha... (na zidu, nebu ili snijegu)

@mraki
I meni je oftamologinja (svjetlost BL) takodjer rekla da ih ima po 10ak u oba oka, i da je naucila zivjeti sa tim. Kaze da je najvjerovatnije od naprezanja ociju, sad da li ima neke veze sa blue lights koju svakodnevno apsorbiramo, ili je do fizioloskih procesa (ishrana itd.) ko li ce ga znati. Isti dan sam uradio nalaze krvi i urina i oftamoloski pregled, tako da mi je sve okej sto se nalaza tice.

Jedino sto me donekle izvuklo da ne razmisljam o tome su drugi problemi vremenom nadosli, tako i ova corona situacija, al opet zna da bode oci u nekim momentima.

P.s. Jedan doktor mi je rekao da bih trebao magnentnu rezonansu mozga uraditi (reko jebi se i ti sada doktore...)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Imam ja, počelo mi to pre 5-6 godina.

Ja doduše imam 60 .

Moj dobar prijatelj i dobar oftalmolog mi rekao isto to, nema povratka, nije ništa opasno, navikni se.

I ništa, ja se navikla :D.

Sad više i ne primećujem.

Sve isto, samo počelo pre 20tak, u tridesetim.

Pre par godina išao po prve cvike za čitanje i pitao oftalmologa, kaže isto što i Dudi.

Malo me nerviralo u prvo vreme, sad ih ne primećujem dok ne obratim pažnju dal' su tu - jesu.

Link to comment

Primetim ih i ja ponekad, imam ih od kako znam za sebe, dok sam bio klinac tripovao sam se da vidim bakterije jer su me na njih podsećale [emoji1787]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment

:lolol: isto, ko neke amebe izgledaju

 

Imam otkad znam za sebe, ignorisem maksimalno, nekad ume da bude i zabavno npr na moru kad se suncam na plazi i gledam u nebo pa ih onda pustim da se trkaju s leva na desno, pa kolko mogu da drzim onu najvecu u fokusu i da miruje pre nego sto pobegne itd

Link to comment

+1 za bakterije i amabe. imam jednu ili dve od detinjstva i nisu se nesto razmnozavale. Toliko sam se naivkao da moram da se potrudim da ih nadjem tj vidim.

Link to comment
On 25.4.2020. at 23:18, spina said:

Primetim ih i ja ponekad, imam ih od kako znam za sebe, dok sam bio klinac tripovao sam se da vidim bakterije jer su me na njih podsećale emoji1787.png

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 

 

takodje

Link to comment
On 25.4.2020. at 20:46, rimbaudh said:

P.s. Jedan doktor mi je rekao da bih trebao magnentnu rezonansu mozga uraditi (reko jebi se i ti sada doktore...)

 

zbog MS

mislim da su smetnje u vidnom polju kod MS dosta drugačije od ovih amebaTM, ali verovatno je doktor hteo da za svaki slučaj uradiš MRI pa da elimiše to kao mogućnost

Link to comment
  • 3 weeks later...
 
zbog MS
mislim da su smetnje u vidnom polju kod MS dosta drugačije od ovih amebaTM, ali verovatno je doktor hteo da za svaki slučaj uradiš MRI pa da elimiše to kao mogućnost

Hvala lijepo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...