Jump to content
IGNORED

Državna pomoć od 100 evra svim punoletnim građanima (koji se prijave)


Milosh76

Recommended Posts

jasno je da se on zatrchao u zaru uzivanja sam sasobom, i da se to, na nesrecu, dogodilo pred milionskim auditrijumom. posle kad savetnici i saradnici krenu da prave pitu, bude ovako.

 

shto kaze junior juche - nashao pare ko ja kad nadjem u kupatilu 100 dinara i kazem nashao sam neke pare i svi skoche vracaj to gde si nashao [emoji38]ol:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
29 minutes ago, triple_nippled said:

najveca idiotarija je to sto 100e po automatizmu dobijaju penzioneri i primaoci socijalne pomoci. oni su grupa koja finansijski uopste nije pogodjena korona virusom.

pomoc treba da ide privredi, tj onima koji imaju direktnu stetu od virusa. drugo, 100e, kao da srbija nema svoju valutu...jasno je da je sav ovaj cirkus oko samopromocije i kupovine glasova, verovatno i da se odredjena lova mazne. i naravno da se pokaze jos jednom kakva mafijaska banda vodi drzavu.

Ovo pričam od prvog dana iako zvuči bezdušno. Penzionerima uredno ide penzija + 4000 + on hold plaćanje računa + paketići nekih sitnica i sad 100€ pade s neba jer su bili dobri. 

Za to vreme ljudi koji su ostali bez posla ili (u boljem slučaju) na minimalcu ako gazda ima para i dobru volju - ko ih šiša, oni ionako verovatno nisu The Glasači. 

24 minutes ago, gospa buba said:

Shto kaze junior juche - nashao pare ko ja kad nadjem u kupatilu 100 dinara i kazem nashao sam neke pare i svi skoche vracaj to gde si nashao emoji38.png

Pa slično samo što Junior ne kaže "Ja imam pare, ja imam 100 dinara od kojih ću svima dati po 100 a biće i za komšiju, jer imam, može mi se, a Ćira ako hoće svojih 100 dinara neka me pozove telefonom i to mi kaže" 

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

Neće čuti tu-tu oni koji zovu jer će se javljati automat kome treba da IZDIKIRATE (!) podatke (br. računa, ime, jmbg, br.lične karte).

To će verovatno moći da se nekako izvede bez da broj bude zauzet. 

Ali, ali zamislite vreme koje je potrebno da se snimci preslušaju, zapišu, zamislite količinu ljudi koji nisu razgovetno pričali, ili su čitali pogrešne brojeve sa pogrešnih mesta... Isplata do 2037.

Jao, ja mogu da zamislim na šta će da liči to sa automatom kojem će se izdiktirati ime, a naročito brojevi. Pa kad sve kažeš, a automat: Nisam razumela brojeve, ponovite broj računa. Nisam razumela, niste napravili pravilan izbor, ponovite. To će biti cirkus...A mislim i cilj je sada da se što više smanji broj onih koji će dobiti, i da se sve prolongira do unedogled, jer naravno para da to isplate nemaju, ali mora da se napravi iluzija da se to radi, jer zaboga on je obećao.

Edited by Tresko
Link to comment

Juče čuo priču da su se zaleteli i na nivou samog keša, da su im neki "oficiri za vezu" sa međunarodnim monetarnim institucijama preneli da je "to sa 100€" i da oni sad traže izlaznu strategiju ili bar odlaganje "obećanja", biće tu raznih izgovora, te softver, te automat...

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

Link to comment

Pa to, naravno, sad je damage control, pa da se smanji broj onih koji će dobiti, pa da se stvar razvuče što više da bi još jedan veliki broj batalio sve..........

Link to comment

Meni ovih 100 evra (odnosno 300, kada se saberem sa ženom i kevom penzionerkom) ne znači ništa naročito u smislu kućnih finansija, ali ću svakako sa zadovoljstvom da ih uzmem od države, kao i 750 evra koje će dati preduzetnicima paušalcima, i nemam nikakav problem sa tim.

 

Prvo, svi koji se prijave će dobiti isto, pa nije pitanje da ako ja uzmem te pare neko drugi, kome su potrebnije, iste neće dobiti ili će dobiti manje. Drugo, ovih 1.050 evra gore je 1.050 evra manje za krađu SNS-ovskoj eliti kroz fiktivnu pomoć  i ostale kreativne šeme koje postoje ili će postojati. Možda to nije mnogo, ali ako samo hiljadu ljudi bude razmišljalo na ovaj način, to je milion evra manje u zbiru. Treće, niko ih nije bio po ušima da obećavaju to što su obećali, pa sada neka gospoda i ispune ono što su rekli, za promenu jednom u životu. Četvrto, ova govnarska država mi je za ovih 40 i kusur godina na raznorazne načine, a najviše zbog toga što ne radi posao za koji je formirana, pa ja moram da finansiram i organizujem ono što su u osnovi njene obaveze (primera radi, terapije za autistično dete), izvukla stostruko više para od ovoga što sada daje, pa je ovo što sada vraća samo kap u okeanu onoga što je već nelegitimno uzela. Kada nas država već tretira kao stoku, onda joj treba pružiti i odgovarajući odgovor, najbolje da ću da sažaljevam državni budžet.

Link to comment
5 minutes ago, Ayatollah said:

Meni ovih 100 evra (odnosno 300, kada se saberem sa ženom i kevom penzionerkom) ne znači ništa naročito u smislu kućnih finansija, ali ću svakako sa zadovoljstvom da ih uzmem od države, kao i 750 evra koje će dati preduzetnicima paušalcima, i nemam nikakav problem sa tim.

 

Prvo, svi koji se prijave će dobiti isto, pa nije pitanje da ako ja uzmem te pare neko drugi, kome su potrebnije, iste neće dobiti ili će dobiti manje. Drugo, ovih 1.050 evra gore je 1.050 evra manje za krađu SNS-ovskoj eliti kroz fiktivnu pomoć  i ostale kreativne šeme koje postoje ili će postojati. Možda to nije mnogo, ali ako samo hiljadu ljudi bude razmišljalo na ovaj način, to je milion evra manje u zbiru. Treće, niko ih nije bio po ušima da obećavaju to što su obećali, pa sada neka gospoda i ispune ono što su rekli, za promenu jednom u životu. Četvrto, ova govnarska država mi je za ovih 40 i kusur godina na raznorazne načine, a najviše zbog toga što ne radi posao za koji je formirana, pa ja moram da finansiram i organizujem ono što su u osnovi njene obaveze (primera radi, terapije za autistično dete), izvukla stostruko više para od ovoga što sada daje, pa je ovo što sada vraća samo kap u okeanu onoga što je već nelegitimno uzela. Kada nas država već tretira kao stoku, onda joj treba pružiti i odgovarajući odgovor, najbolje da ću da sažaljevam državni budžet.

Otprilike i moje razmisljanje je ovakvo.Mi cemo sve ovo svakako platiti kroz rupetine u budzetu, pa gospodo izvolite, kad ste mahali na tv, sad ispunite!

Link to comment
58 minutes ago, Ayatollah said:

Meni ovih 100 evra (odnosno 300, kada se saberem sa ženom i kevom penzionerkom) ne znači ništa naročito u smislu kućnih finansija, ali ću svakako sa zadovoljstvom da ih uzmem od države, kao i 750 evra koje će dati preduzetnicima paušalcima, i nemam nikakav problem sa tim.

Imas li negde ovu Uredbu za pausalce, ne mogu da nadjem?

Link to comment
4 hours ago, triple_nippled said:

najveca idiotarija je to sto 100e po automatizmu dobijaju penzioneri i primaoci socijalne pomoci. oni su grupa koja finansijski uopste nije pogodjena korona virusom.

pomoc treba da ide privredi, tj onima koji imaju direktnu stetu od virusa. drugo, 100e, kao da srbija nema svoju valutu...jasno je da je sav ovaj cirkus oko samopromocije i kupovine glasova, verovatno i da se odredjena lova mazne. i naravno da se pokaze jos jednom kakva mafijaska banda vodi drzavu.

 

Nisu finansijski pogođeni ljudi koji žive sa 10-20 hiljada dinara, neki i manje, a pri tom su skoro svi i bolesni, i još često cela domaćinstva zavise od te njihove penzije?

Link to comment
6 minutes ago, Time Crisis said:

 

Nisu finansijski pogođeni ljudi koji žive sa 10-20 hiljada dinara, neki i manje, a pri tom su skoro svi i bolesni, i još često cela domaćinstva zavise od te njihove penzije?

 

nisu finansijski pogođeni virusom, ista im je situacija kao pre epidemije. pogođeni su oni koji su zbog epidemije ostali bez posla ili sa smanjenom platom

 

inače zajebancija sa 100€ dobro dođe i da se malo spusti Mali, koji je previše poleteo u rejtinzima među ministrima 

Link to comment
9 minutes ago, Ayatollah said:

Da, nasao sam u medjuvremenu. Citao sam i na sajtu Advokatske komore uputstvo. Koliko sam skapirao iz tog uputstva,  pausalci ne treba da se posebno prijavljuju, nego ce im pomoc biti uplacena na osnovu evidencije Poreske uprave? Na posebne racune za tu namenu ili na vec postojece?

Edited by bejzbolka
Link to comment
4 minutes ago, levi said:

 

nisu finansijski pogođeni virusom, ista im je situacija kao pre epidemije. pogođeni su oni koji su zbog epidemije ostali bez posla ili sa smanjenom platom

 

inače zajebancija sa 100€ dobro dođe i da se malo spusti Mali, koji je previše poleteo u rejtinzima među ministrima 

 

Situacija pre epidemije koja je inače bila sjajna? Mali je integralni deo njihove šeme, za njega nema zime.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...