Jump to content
IGNORED

Državna pomoć od 100 evra svim punoletnim građanima (koji se prijave)


Milosh76

Recommended Posts

@maharaja

Tužno je u kako god da okreneš, baš sam pod tim utiskom ceo dan. Pritom ovi što čujem da pričaju o tome i boje se da ne ostanu bez istih nisu ugroženi ni najmanje. Imam osećaj da bi vadili oči drugima ako treba zbog tih 100€. Neki sa solidnim platama, neki devizni penzioneri.
A naravno da ima i onih kojima ovo užasno mnogo znači.

Edited by mraki
Link to comment

 

kakva se djavolstina ovde krije, ja na te pare nisam ni racunao, sada ih primecujem.Realno zabranio je ili ustedeo koliko ih ima zvanicno > 70M, potencijalno jos dobija neki procenat na mozganje zasto sad i necu da dajem podatke

 

Ubacujem se, nisam pratio celi dan, i mojem sistemu ide ulaz euri - izlaz euri, sad vidim nema /nije :D

Link to comment
21 minutes ago, mraki said:

@maharaja

Tužno je u kako god da okreneš, baš sam pod tim utiskom ceo dan. Pritom ovi što čujem da pričaju o tome i boje se da ne ostanu bez istih nisu ugroženi ni najmanje. Imam osećaj da bi vadili oči drugima ako treba zbog tih 100€. Neki sa solidnim platama, neki devizni penzioneri.
A naravno da ima i onih kojima ovo užasno mnogo znači.

Ih  100 evra, pa tačno 14000 neto je minimalna isplata na birou ko ostane bez posla a dobijao je u firmi ili bio prijavljen na minimalac, bar dvoje ljudi znam koji ako dobiju tih 200 e porodično  ko na lotou da su dobili. jedna moja rodjaka danas kaže kevi da je zvala i zvala i zvala za onak paket namernica  da joj se donese do kuće jer su je nekako zaboravili. Ima penziju manju od 30 hiljada ali ne živi sama i pristojnih su primanja svi u kući al se ne bi odrekla brašna i ulja nizašza na svetu. I još druka drugu rodjaku koja je dobila 2 paketa ...moja  keva momku  koji je u subotu pred uskrs doneo paket reka hvala  nosi to dete nekome kome više treba , momak se ljutno , kaže a što sam ja ovo potezao do ulaza u zgradu - pa niko me nije pitao, keva je inače drčna,  bila vrlo pomirljiva , zamolila da paket ako mogu daju u romsko naselje  tu blizu nas, ode momak gundjajući , neko će ko i moja strina dobiti 2 komada  :D ja ću tih 100 e ako ih na kraju nekako i dobijemo preusmeriti na kolegu koji posle biroa nikako da dobije rešenje za penziju jer gle jada, PIO fond ne radi pa ne mogu da obradjuju zahteve za koje su inače rekli da se mogu poslati poštom. tih u vakumu ljudi koji nigde nisu registrovani je sad ko zna koliko

Link to comment

lepo je što je opoziciona scena zadržala prisustvo duha, šaljivi twitovi lete na sve strane, ali ovo je suviše velika svinjarija čak i za naše standarde, da bi ostalo na tome. morali bi da naprave big dil od ovoga. ovi će sad da malteritraju milione ljudi, od kojih mnogi na kraju neće dobiti pomoć koja im je potrebna jer iz ko zna kog razloga neće uspeti ili neće biti u mogućnosti da se prijave, samo da bi Vučić još malo šuknuo opoziciji. nerealne scene potpuno. mada može da se desi da su konačno preterali. previše se zajebavaju

Link to comment

Ja mislim da se dragi vodja malo preigrao sa ovom pricom od 100e. Nece izgubiti izbore zbog toga posto narod nema za koga da glasa, ali ovo ce mu sirotinja zapamtiti. Ajd kad nema para, nema, ali kad nekome mases sa 100e ispred nosa pa ga zajebavas i ponizavas, pa dobar deo naroda ne  dobije te pare jer realno koliko njih ce zvati i zvati i cuti samo tu-tu i 'nasi operateri su trenutno zauzeti, nazovite kasnije' itd.

 

Vucic ne razume sta je 100e za dobar deo populacije, njemu je to sica. A bas ti njegovi, ponizeni i razocarani ce ga kazniti i ostati kod kuce kad se bude glasalo, jer te pare su nesto vrlo konkretno, ne neka svetska zavera, autoput, beogradnavodi itd.

Link to comment

Uglavnom je ova budalaština o prijavljivanju postigla željeni efekat jer više neko ne priča o štetnosti i besmislenosti same odluke o podjeli novca već se fokus stavio na tehnikalije. Neće se država mnogo potresti ni da svi opozicioni birači prebace Đilasu lično na račun 100 evra, to je promašen koncept u startu.

Link to comment

Neće čuti tu-tu oni koji zovu jer će se javljati automat kome treba da IZDIKIRATE (!) podatke (br. računa, ime, jmbg, br.lične karte).

To će verovatno moći da se nekako izvede bez da broj bude zauzet. 

Ali, ali zamislite vreme koje je potrebno da se snimci preslušaju, zapišu, zamislite količinu ljudi koji nisu razgovetno pričali, ili su čitali pogrešne brojeve sa pogrešnih mesta... Isplata do 2037.

Link to comment
5 minutes ago, mirjam said:

Ja mislim da se dragi vodja malo preigrao sa ovom pricom od 100e. Nece izgubiti izbore zbog toga posto narod nema za koga da glasa, ali ovo ce mu sirotinja zapamtiti. Ajd kad nema para, nema, ali kad nekome mases sa 100e ispred nosa pa ga zajebavas i ponizavas, pa dobar deo naroda ne  dobije te pare jer realno koliko njih ce zvati i zvati i cuti samo tu-tu i 'nasi operateri su trenutno zauzeti, nazovite kasnije' itd.

 

Vucic ne razume sta je 100e za dobar deo populacije, njemu je to sica. A bas ti njegovi, ponizeni i razocarani ce ga kazniti i ostati kod kuce kad se bude glasalo, jer te pare su nesto vrlo konkretno, ne neka svetska zavera, autoput, beogradnavodi itd.

Spinovaće da nisu oni krivi nego su bahati (mnoštvo njih, jer je narodu inače dobro) napravili haos. Ljudi se već ubiše raspravljajući da li da se uzme, da li da se ne uzme. Ako se uzme, da li da se zadrži. Dok mišljenja sukobe kolumnisti, influenseri i ostali profesionalni sukobljavači mišljenja neće ta odgovornost stići ni blizu vlade i predsednika. Pre nego što je iko probao da uzme, ispali smo krivi što ne može. Klasika. 

Link to comment

najveca idiotarija je to sto 100e po automatizmu dobijaju penzioneri i primaoci socijalne pomoci. oni su grupa koja finansijski uopste nije pogodjena korona virusom.

pomoc treba da ide privredi, tj onima koji imaju direktnu stetu od virusa. drugo, 100e, kao da srbija nema svoju valutu...jasno je da je sav ovaj cirkus oko samopromocije i kupovine glasova, verovatno i da se odredjena lova mazne. i naravno da se pokaze jos jednom kakva mafijaska banda vodi drzavu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...