Jump to content
IGNORED

Državna pomoć od 100 evra svim punoletnim građanima (koji se prijave)


Milosh76

Recommended Posts

Ja sam svakako planirao da ih ne uzmem ili, ako je automatska uplata, poklonim nekome kome gori, ali kontam da ima jako mnogo ljudi kojima je ta cifra bitna da premoste neki period, tipa hrana za par dana i mozda neki racun. Jebeno skroz ali potpuno ocekivano.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment

Ako je izbor ostaviti državi ili uzeti pa dati nekome kome zaista treba, ne vidim u čemu je dilema. Na stranu glupave teorije kako če zbog ovoga imati nečiji JMBG ili adresu, pošto sada jelte nemaju

Link to comment

Pa naravno da ima koliko hoćeš ljudi koji su izuzetno ekonomski pogođeni, bilo da su skroz ostali bez posla bilo da su ga zadržali ali na minimalcu jer toliko gazda može da izdvoji. 

I sad njih treba da bude sramota da traže ovu siću iz nečega što bi trebalo da bude fond solidarnosti, sačuvaj bože. Nisam protiv da se pomogne penzionerima ali, ruku na srce, oni nisu trenutno u tom smislu najugroženija kategorija. 

 

 

Edit:

Pavle, njima ne bih ostavila ni čašicu semenki. Sigurnije će te pare biti kod bilo koga od nas ili kome ih prosledimo - nego kod Malog. 

Edited by Valkyrie
Link to comment

Ja sam za to da svako uzme, i ukoliko mu nisu potrebne prosledi nekome kome jesu. Uostalom, nisu to njihove lične pare (mada se oni ponašaju tako) pa da se iz principa ne uzmu, već pare koje su se u budžet slile zahvaljujući svakom od nas.

Jedino je ovaj mehanizam kao i sve što oni naprave, suludo.

Verujem da će postojati i neki portal, jer koliko operatera i vremena treba da se obradi nekoliko miliona prijava?:s_w:

Bojim se samo da se na kraju mnogi od onih kojima bi ovaj novac najviše značio neće snaći, i da će ostati bez svojih 100€.

 

Link to comment
5 hours ago, Zli Gli said:

Ja sam svakako planirao da ih ne uzmem ili, ako je automatska uplata, poklonim nekome kome gori
 

 

Isto.

 

Prvo pomislih "neka ih nabije sebi u dupe", posle skapiram nabice ih u moje ime kod sebe u sns novcanik. Uzecu pa ide ili Sergejevoj fondaciji ili nekoj porodici kojoj je potrebno

Edited by Caligula
Link to comment

ima bolesnichkih udruzenja koliko hocete, imate roditeljske kuce za decu sa kancerom, tu se ne moze nikad nadavati dovoljno, nije problem da se odabere. tj, jeste problem da se odabere :isuse: :sad:
ima onaj sergejev i onaj shapicev 'jelovnik' pojedinaca, ne zna se kome je gore :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment
26 minutes ago, Frank Pembleton said:

Nisam pratio...
Šta sad će da uvedu da moraš da se prijaviš za 100 evra?



... Shiit has hit the fan...
 

 

Penzioneri i korisnici socijalne pomoću dobijaju automatski, bez prijave, na račune na koje dobijaju svoje penzije i pomoć.

Svi ostali se javljaju na broj kol centra gde će da se prijave. Jer "...čujemo mnogi kažu da im pomoć od države ne treba..."

Link to comment
ima li neki broj da se zove iz tudjine? dok se ne probijem na vezi, otici ce 200€ na troskove medjunarodnog poziva :(

Mozda ce moci preko ambasada i konzulata, kao za akcije.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
 

Penzioneri i korisnici socijalne pomoću dobijaju automatski, bez prijave, na račune na koje dobijaju svoje penzije i pomoć.

Svi ostali se javljaju na broj kol centra gde će da se prijave. Jer "...čujemo mnogi kažu da im pomoć od države ne treba..."

sad kad chuju shta cemo da 'im' radimo sa parama, to je opet novi problem koji treba reshavati u realnom vrememu.

 

mozemo npr da finansiramo politichke protivnike, po tom istom sns modelu, oni meni na rachun, ja radomiru i dobrici na donaciju rolf.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...