Jump to content
IGNORED

Državna pomoć od 100 evra svim punoletnim građanima (koji se prijave)


Milosh76

Recommended Posts

mislish da nece da se isprsi digitalna srbija, u nadi da numemo u kompjuter hihi.gif

 

to bi realno bilo zajebavanje sa pismenijim delom naroda.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
22 minutes ago, Ros said:

ima li neki broj da se zove iz tudjine? dok se ne probijem na vezi, otici ce 200€ na troskove medjunarodnog poziva :(

 

Daj nekom rodjaku ili prijatelju da pozove za tebe. Verovatno ce traziti samo JMBG kao potvrdu i racun na koji da uplate.

Link to comment
 
Daj nekom rodjaku ili prijatelju da pozove za tebe. Verovatno ce traziti samo JMBG kao potvrdu i racun na koji da uplate.
neka uplate na namenski rachun kod poshte. onaj za akcije, tamo im sve pishe [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment
31 minutes ago, Tihajeza said:

 

Penzioneri i korisnici socijalne pomoću dobijaju automatski, bez prijave, na račune na koje dobijaju svoje penzije i pomoć.

Svi ostali se javljaju na broj kol centra gde će da se prijave. Jer "...čujemo mnogi kažu da im pomoć od države ne treba..."

 

U predlogu Uredbe koji mi je bio dostupan, automatski samo za penzionere. Slažem se da nema razloga da ne budu obuhvaćeni i neki korisnici socijalnih davanja (poput onh koji dobijaju socijalnu pomoć, ili invalidnine...).

 

12 minutes ago, Frile said:

 

hot line broj će stalno biti zauzet, problem rešen

 

Biće moguća prijava i preko veba.

 

Edited by Ras
Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

+ 1

da vidimo ko će da dobije taj broj

Rekli su da će biti i preko neta. Ja sam se već dok sam mislio da ćemo svi po automatici dobiti odlučio da doniram, tako da ću definitivno uzeti te pare. Prvo sam mislio da doniram nekoj čisto humanitarnoj ogranizaciji, ali njima ionako doniram na mesečnom nivou, a nekako mislim da ove pare moram preusmeriti negde gde ih Vučić nikako ne bi želeo :)

Znači ili politički protivnici (ali tu stvarno ne znam za koga), ili neke klice istraživačkih novinara koje imamo (KRIK i CINS primaju donacije)...

Link to comment

Ja znam nekoliko punoletnih osoba koje imaju JMBG, a žive u inostranstvu mnogo dugo, ne znaju baš dobro ni srpski i neće se interesovati za 100e, jer se za prilike u Srbiji interesuju kao ja za prilike i Siniše Malije u centralnom Laosu. 
 Ko će i kako proveravati da su oni nazvali kol centar ili je njihovih 100 evra ostalo u budžetu ili pak otišlo sns-u za kampanju?

Link to comment

Verovatno ce moci preko neta da se prijavi, a do maja ce tu odluku promeniti jos par desetina puta.

 

Bice Najpametniji na nekoj tv, pa ce tzv novinar spontano da ga upita o tome, onda ce on 12 minuta "objasnjavati" kako ce se to sprovesti. Praksa ce biti potpuno suprotna, razume se.

Link to comment
8 minutes ago, Tihajeza said:

Ja znam nekoliko punoletnih osoba koje imaju JMBG, a žive u inostranstvu mnogo dugo, ne znaju baš dobro ni srpski i neće se interesovati za 100e, jer se za prilike u Srbiji interesuju kao ja za prilike i Siniše Malije u centralnom Laosu. 
 Ko će i kako proveravati da su oni nazvali kol centar ili je njihovih 100 evra ostalo u budžetu ili pak otišlo sns-u za kampanju?

A ko proverava da li stvarno postoje svi penzioneri kojima se isplaćuju penzija ili svi zaposleni u firmama kojima se isplaćuju plate.?

 

2001 se otkrilo da je gomila škola u Srbiji imala prijavljene zaposlene koji ne postoje, a za koje su dobijali pare za plate. Pa je to deljeno ovako ili onako - negde naprosto uzimano, negde kupovane stvari za školu.

 

Jedini ko može tako nešto da proveri je država. A to znači da se to neće proveravati dok se ne promeni vlast. Ili ako se pojedinci ne zainate pa počnu da proveravaju u svoje ime...

Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

 

Daj nekom rodjaku ili prijatelju da pozove za tebe. Verovatno ce traziti samo JMBG kao potvrdu i racun na koji da uplate.

taman cu mami dati da nazove ako moze. svakako ce to njoj ici. neka zaradi :)

Link to comment
17 hours ago, braca said:

pa možda planiraju da budže neke plastike ili zavese u sredini... mada džaba im sve, svi dišu isti reciklirani vazduh

 

Možda će Ryan air da napravi neki šiberdah na krovu da ulazi svež vazduh.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...