Jump to content
IGNORED

Lepota života bez profesionalnog fudbala


Redoran

Recommended Posts

Just now, Meazza said:

 

Meni su svetska i evropska prvenstva kalendar u odnosu na koji racunam godine. Gde sam bio 2004? A, da, tad je bilo evropsko u Portugaliji, secam se, gledao sam ga tu i tu, znaci te godine je bilo to i to.

 

Ja sam se tako ponasao do 2000. 

 

Posle toga mi se cini da je fudbal izgubio lepotu i gledljivost.

 

Link to comment
  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    27

  • John Coltrane

    7

  • Ratamahatta

    6

  • Babu Bhatt

    5

Tako nekako. Sto se tice atmosfere samog dogadjaja svetsko prvenstvo u Koreji i Japanu mi deluje kao distopija u odnosu na Francusku 98 i USA 94. Maglovito, vlazno, mracno, sajber industrijski, (kao prva recenica Neuromansera) plus Vangelisova himna prvenstva. Uporedi to sa Copa de la Vida Riki Martina. :D A i sam turnir ima veliku mrlju zbog sudijskog namestanja. Bio sam treca godina srednje tad ali se osetilo da nije vise to to. 

Link to comment

Takođe veliki fan EP i pogotovo SP, to bi mi falilo svakako, to odmalena pratim maksimalno koliko mogu.

Inače, čini mi se  da sam više utakmica gledao u stara vremena kad si imao jednu utakmicu LŠ srijedom na tv, subotom i nedjeljom po jednu La Lige i Serie A i to se tad nije propuštalo.

Danas, uz sve Sportklub i Arena kanale uglavnom vrtim kanale kao idiot i pogledam jedno veliko ništa, rijetko poneku čitavu utakmicu.

Više ispratim rezultate,  ne toliko ni zbog same kladionice jer sam se više bacio na košarku, pogotovo rukomet gdje se fino zaradi.

Ali, da bi falilo, falilo bi, da se ne lažemo.

Link to comment

@Meazza

 

Ja sam se vratio iz vojske u vreme turnira, i iako nikad nisam voleo Špance, popizdio sam kao da sam rodjen u Madridu, posle one kradje...

Isto kad su sjebali Italijane, kad su Wilmotsu ponistili regularan gol protiv Brazila... Iskreno očekivao sam da će i Nemce da sjebu, na isto, ali su valjda vec shvatili da to nema smisla...

 

Ubedljivo najgore prvenstvo ikad i posle toga mi se nikako nije vratila ta draž SP iz Meksika, italije ili USA... 

 

Poslednje EP koje sam baš ispratio, onako dečački i koje mi je ostalo urezano je 2000... Posle toga se sećam pokoje utakmice, ali, nije to to...

Link to comment
2 minutes ago, Babu Bhatt said:

Takođe veliki fan EP i pogotovo SP, to bi mi falilo svakako, to odmalena pratim maksimalno koliko mogu.

Inače, čini mi se  da sam više utakmica gledao u stara vremena kad si imao jednu utakmicu LŠ srijedom na tv, subotom i nedjeljom po jednu La Lige i Serie A i to se tad nije propuštalo.

Danas, uz sve Sportklub i Arena kanale uglavnom vrtim kanale kao idiot i pogledam jedno veliko ništa, rijetko poneku čitavu utakmicu.

Više ispratim rezultate,  ne toliko ni zbog same kladionice jer sam se više bacio na košarku, pogotovo rukomet gdje se fino zaradi.

Ali, da bi falilo, falilo bi, da se ne lažemo.

 

Da, prilično je ubiven fudbal sa ovom nenormalnom količinom prisustva i prenosa. Poslednji put kada je sve to imalo neku draž bilo je devedesetih, prenosi italijanske lige na bk, a posebno pamtim englesku ligu na tv palmi, uz Vladankov komentar. Ovo danas je negledljivo i neslušljivo.

Link to comment

Sve to me ne sprecava da imam hajp pred svako svetsko prvenstvo kao da je prvo. Medjutim u ovoj dekadi hajp svaki put splasne kad se udje u nokaut fazu koja je festival antifudbala, cekanja penala i autobus taktike. Poslednje svetsko su obelezili VAR penali, amaterske golmanske greske a la Karijus, autogolovi i golovi iz prekida i negativne taktike. Nikad manje golova iz igre i nikad vise postignutih po mecu u moderno vreme, sto je bas bezveze kombinacija. 

Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

Sve to me ne sprecava da imam hajp pred svako svetsko prvenstvo kao da je prvo. Medjutim u ovoj dekadi hajp svaki put splasne kad se udje u nokaut fazu koja je festival antifudbala, cekanja penala i autobus taktike. Poslednje svetsko su obelezili VAR penali, amaterske golmanske greske a la Karijus, autogolovi i golovi iz prekida i negativne taktike. Nikad manje golova iz igre i nikad vise postignutih po mecu u moderno vreme, sto je bas bezveze kombinacija.

Grupna faza SP-a je za mene vrhunac uzbuđenja po pitanju sporta :)

Radije gledam Iran - Maroko nego skoro bilo koju utakmicu liga petice.

Uh, kad se sjetim vremena prije interneta, gledaš LŠ a ne znaš druge rezultate, čekaš na poluvremenu povratak u studio i trenutne rezultate po grupama.

Tad se još ultrabogati nisu toliko odvojili od sirotinje pa su bila redovna posrtanja na vrućim  gostovanjima u Pireju, Kijevu, Istanbulu, Moskvi, Trondheimu...

Vjerujem, da je ostalo takvo stanje stvari, da bi nam većini falilo više.

Link to comment

Cudan osecaj: nedostaje mi tenis, i to, priznajem, manjim delom i zbog kladionice, iako mi kladionica ne nedostaje :mellow: Nedostajao bi mi NFL, nesto manje i reprezentativna takmicenja, iako ih zbog posla sve slabije pratim, posto su obicno u toku leta i sa pocetka jeseni. Nekako mi nedostaje Zvezda, ali ne ni fudbal ni kosarka konkretno i posebno ne pomije koje su napravljene od domaceg sporta i rivalstva. Od EPL-a sam se vremenom odvikavao kako sam ostao bez Sportklubova.

 

Mozda je do licnog izbora i kako sam izabrao da pratim NFL i tenis, ali svakako bih voleo da u toku vikenda/sedmice imam mozda jednu ili dve stvari koje bih iscekivao i odgledao. Prestanak bombardovanja svim mogucim sportom mozda pre dodje kao detoksikacija, ali svakako prija. Bice interesantno videti kako ce izgledati povratak fudbala posle korone, da li kao eksplozija posle apstinencije ili ce drustvo spoznati koliko to zaista nije od presudne vaznosti za njegovo funkcionisanje.

Edited by Malvo
Link to comment
5 minutes ago, napadaj said:

Meni je pre dva leta Japan - Senegal bila najbolja utakmica cele te godine, ne samo svetskog prvenstva.

 

Bravo, i meni isto!

 

Inace me je Japan odusevio kako su igrali, hrabro na gol vise u nokaut fazi protiv favorita. I to je bila super utakmica, protiv Belgije.

Link to comment
23 minutes ago, Babu Bhatt said:

Uh, kad se sjetim vremena prije interneta, gledaš LŠ a ne znaš druge rezultate, čekaš na poluvremenu povratak u studio i trenutne rezultate po grupama.

Tad se još ultrabogati nisu toliko odvojili od sirotinje pa su bila redovna posrtanja na vrućim  gostovanjima u Pireju, Kijevu, Istanbulu, Moskvi, Trondheimu...

Vjerujem, da je ostalo takvo stanje stvari, da bi nam većini falilo više.

 

Nama koji se secamo toga bi.

Link to comment

Od kada sam krenuo sa kladjenjem (ima tome 15 godina sigurno), nema mnogo stvari koje mogu gledati, a da nisam stavio novac na nesto. Na fudbalu par timova, no tih liga nece biti jos (Zvezda naravno, Barsa, Man Utd povremeno mada me odmah iznerviraju i nesto iz JA).

Hokej i MLB mogu jedino opusteno gledati, a da nisam odigrao nista u vezi utakmice. MLB mi najvise fali. Biranje tekme za gledanje. Da li baciti pogled na ovog ili onog startera, ili pogledati po par ininga sa 5-6 tekmi i eto vec jutra, odnosno 4+ sata proteklog vremena.:D

Link to comment
9 minutes ago, Meazza said:

 

Bravo, i meni isto!

 

Inace me je Japan odusevio kako su igrali, hrabro na gol vise u nokaut fazi protiv favorita. I to je bila super utakmica, protiv Belgije.

 

Da, igrali su celo prvenstvo svim srcem, a ta utakmica protiv Belgije je bila baš tužna i bilo mi je mnogo žao što su tako ispali. Ako se dobro sećam, imali su stopostotnu šansu koju nisu iskoristili, a odmah potom je usledio gol Belgije.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...