Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Išlo se sa pozivnim pismom jer su bili poslovni razlozi. Na Ita/Slo granici su postavljeni karabinjeri ali samo figuriraju za sada. Prošlo se laganezi svuda. Postoji obaveza povratka u roku od xy sati i nikakve testove ili karantine u tom sl ne zahtevaju.

Edit: Hoće da zaustave po unutrašnjisti strane table i proveravaju, tako da nepije vode baš taktika "pređi u Slo pa piči koje kud". Znam za par slučajeva.

Edited by Barti66
Link to comment
8 hours ago, goofs said:

Jel ima uopste granice izmedju Slovenije i Italije? Ranije nije bilo, ne znam jesu li sad uveli vanredno zbog korone. Ako nema pici kobajagi u Sloveniju i dalje teraj kuda god.

 

Nema granice, ali se proveravaju pasosi i moras kupiti vinjetu za Sloveniju. Vinjeta manje-vise, fora je sto Hrvatska nije u Sengenu i zato postoji "kotrola" na prelazu izmedju Hrv i Slo

Link to comment

Samo sam usao na gajbu u Berlinu, posle puta do Srbije preko sofijskog aerodroma i nazad. Aerodrom Berlin: 3 leta sa SXL u 6 sati, nabili let za Sofiju u prostoriju 20x20 metara. Pri tome niko ne drzi distancu pri ulasku a maske nosi svaki peti, po ps-u. U avionu svaki deseti. U Sofiji niti neko nesto pita gde si poso i zasto nego samo "ajd". Na granici sa Srbijom 2 automobila. Isto i u povratku. Pirot, gde sam bio 5/7 dana javasluk. Nis, gde sam bio 2/7 dana 80% javasluk. Ljudi me gledaju kao da sam iz ludnice pobegao kad namazem ruke alkoholom posle guranja kolica u Lidlu npr. Svaki hebeni put. Autobus Nis-Pirot-Nis samo majstor nosio masku. Mozda zato sto kaslje i kija pa da ga ne provali. Ostatak jok. Povratak isto. Niko nista ne pita, dzaba sam mastilo trosio na one "tracking" dokumente. U Nemacku pri povratku uslo barem 20 ljudi samo sa "pozivnim" pismom, opusteno. Svi zeme. Taksista bez maske, jebe se njemu. Zakljucak: Sutra javljanje i zakazivanje testiranja. Mozda i testiranje. Ako preteknem(o) koronu, porodicno posle svega loto dobijam garant.

Link to comment

Trebalo sutra ujutru da letimo za Beograd. Nije sad neko vreme za odmor, nego mora neka papirilogija da se radi.  Elem, spakovali se, ceo fazon, ali zena kaze da je izgubila culo mirisa i ukusa. Meni se to desava sa prehladom i alergijom, ali ona kaze da se njoj to nikad nije desilo. Kakogod, malopre promenili karte, pa sutra ona na test, pa cemo da vidimo sta dalje. 

Link to comment
On 15.10.2020. at 1:58, Zlurad said:

Samo sam usao na gajbu u Berlinu, posle puta do Srbije preko sofijskog aerodroma i nazad. Aerodrom Berlin: 3 leta sa SXL u 6 sati, nabili let za Sofiju u prostoriju 20x20 metara. Pri tome niko ne drzi distancu pri ulasku a maske nosi svaki peti, po ps-u. U avionu svaki deseti. U Sofiji niti neko nesto pita gde si poso i zasto nego samo "ajd". Na granici sa Srbijom 2 automobila. Isto i u povratku. Pirot, gde sam bio 5/7 dana javasluk. Nis, gde sam bio 2/7 dana 80% javasluk. Ljudi me gledaju kao da sam iz ludnice pobegao kad namazem ruke alkoholom posle guranja kolica u Lidlu npr. Svaki hebeni put. Autobus Nis-Pirot-Nis samo majstor nosio masku. Mozda zato sto kaslje i kija pa da ga ne provali. Ostatak jok. Povratak isto. Niko nista ne pita, dzaba sam mastilo trosio na one "tracking" dokumente. U Nemacku pri povratku uslo barem 20 ljudi samo sa "pozivnim" pismom, opusteno. Svi zeme. Taksista bez maske, jebe se njemu. Zakljucak: Sutra javljanje i zakazivanje testiranja. Mozda i testiranje. Ako preteknem(o) koronu, porodicno posle svega loto dobijam garant.

 

Nema nekog testiranja na aerodromu kao na Fraportu? Ja sam putovala pre skoro mesec dana. Ovde su zbilja super odradili, registrujes se ranije za testiranje, mozes cak i da narucis test jos pre samo meni nije bilo jasno da li ce trebati da se plati ili ne pa sam ostavila taj korak za sam kraj na aerodromu (i bilo je dz za sve koji dolaze iz rizicnih oblasti, cak ni za roditelje nisam nista platila iako nemaju nemacko osiguranje, to me je bas iznenadilo)

Cudi me ovo za generalno stanje na aerodromu, ovamo na Fraportu ni u jednom smeru nisam videla ljude bez maski a u avion nisi mogao bez iste, a i delili su ih besplatno na ulazu. Distancu si mogao da vidis na nekim civilizovanijim gejtovima, tu gde su Srbi i ostali - jok. Bukvalno kada su poceli da prozivaju, uz naglasak da je princip ulaska u avion po odredjenim grupama (tj. sedistima) i da ni ne moze da se prodje jer se vratanca nece otvoriti, ljudi su nagrunuli kao da dele besplatni put na Mesec. Ja sam bila pozadi u avionu i tim u prvoj grupi koja ulazi posle biznis klase, i jedva sam mogla da prodjem (zapravo zaobidjem ljude), i to kada je stjuardesa viknula da se ljudi sklone. U Beogradu je bilo pak malo bolje.

 

@Kampokei Ajd; valjda niste nesto uhvatili!

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
On 15.10.2020. at 1:58, Zlurad said:

Samo sam usao na gajbu u Berlinu, posle puta do Srbije preko sofijskog aerodroma i nazad. Aerodrom Berlin: 3 leta sa SXL u 6 sati, nabili let za Sofiju u prostoriju 20x20 metara. Pri tome niko ne drzi distancu pri ulasku a maske nosi svaki peti, po ps-u. U avionu svaki deseti. U Sofiji niti neko nesto pita gde si poso i zasto nego samo "ajd". Na granici sa Srbijom 2 automobila. Isto i u povratku. Pirot, gde sam bio 5/7 dana javasluk. Nis, gde sam bio 2/7 dana 80% javasluk. Ljudi me gledaju kao da sam iz ludnice pobegao kad namazem ruke alkoholom posle guranja kolica u Lidlu npr. Svaki hebeni put. Autobus Nis-Pirot-Nis samo majstor nosio masku. Mozda zato sto kaslje i kija pa da ga ne provali. Ostatak jok. Povratak isto. Niko nista ne pita, dzaba sam mastilo trosio na one "tracking" dokumente. U Nemacku pri povratku uslo barem 20 ljudi samo sa "pozivnim" pismom, opusteno. Svi zeme. Taksista bez maske, jebe se njemu. Zakljucak: Sutra javljanje i zakazivanje testiranja. Mozda i testiranje. Ako preteknem(o) koronu, porodicno posle svega loto dobijam garant.

`koja kompanija?

u lufthanzi nije bilo sanse da ne nosis masku, jedino kad pijes kavu

Link to comment

@ToniAdams Rajan. Da ne gresim dusu, osoblje aviona je na ulazu insistiralo da se maske navuku i preko nosa, ponavljalo par puta preko spikera i kontrolisalo prvih pola sata leta ali uzalud, kako se osoblje pomeri sa koridora tako ljudi krenu da skidaju maske.

 

@I*m with the pilots Shonefeld testing centar ne radi posle 22h, inace testiranje sa TK karticom kod bilo kog doktora sa spiska radi savrseno. Nikad brze nisam dobio termin kod doktora, a nije da sam ih imao previse. Zvao u cetvrtak u podne, dobio termin sledeceg dana u 13h. Popunio obrasce, med. sestra mi je onim stapicem ocistila i grlo i deo katrana od cigara iz pluca i otisao kuci. Sve za 10 minuta. Generalno, na SXL-u je bilo 3 leta od 16-21h i umesto da nabiju ljude na vece gejtove, drze se pre-korona gejtova, mali, prljavi pa uz kombinaciju ljudi koje zabole je dobitna kombinacija.

Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

 

 

@Kampokei Ajd; valjda niste nesto uhvatili!

 

Lazna uzbuna, negativna. Nikad joj se u zivotu to pre nije desilo, pa bila ubedjena da je to. Meni se cesto desi zbog prehlade i alergije. 

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...