Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Upravo smo stigli na Ohrid. Sinoć je bilo malo cimanja na granici, potpisivali neku izjavu pa su sve papire kopirali. Devojka ima boravišnu dozvolu za Makedoniju pa kad smo videli da nas malo cimaju predali smo i to za svaki slučaj. Iako smo tek stigli pa je možda rano za zaključke ali za sad ne deluje da je gužva i nadam se da će tako da ostane do četvrtka. Mi smo iznajmili smeštaj u starom gradu u vili koja ima svoju terasu sa izlazom na more tako da je plan da tu provedemo što više vremena. 

Link to comment
 
Zanimljiv moment na FB. Turistička agencija koja redovno organizuje ture na Zanzibaru se zahvaljuje grupama koje su upravo završile smene. Kažu kako su bili oprezni, držali se mera svi, ali se i super proveli. I pozivaju, naravno, nove ljude da im se priključe. Na propratnim fotografijama su te tri grupe. Kad ono... Jedna od tih grupa je ona u kojoj smo supruga i ja bili u februaru 2019. [emoji849][emoji1]
Koja je agencija?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
2 hours ago, BarryWhite said:

Upravo smo stigli na Ohrid. Sinoć je bilo malo cimanja na granici, potpisivali neku izjavu pa su sve papire kopirali. Devojka ima boravišnu dozvolu za Makedoniju pa kad smo videli da nas malo cimaju predali smo i to za svaki slučaj. Iako smo tek stigli pa je možda rano za zaključke ali za sad ne deluje da je gužva i nadam se da će tako da ostane do četvrtka. Mi smo iznajmili smeštaj u starom gradu u vili koja ima svoju terasu sa izlazom na more tako da je plan da tu provedemo što više vremena. 

Kakva je voda na moru :D

Link to comment
25 minutes ago, čekmeže said:

Kakva je voda na moru :D

Meni Ohrid kao more čak i bolje :D A tek u ovo vreme korone kad niko neće da nas primi :D

Edited by BarryWhite
  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, BarryWhite said:

Upravo smo stigli na Ohrid. Sinoć je bilo malo cimanja na granici, potpisivali neku izjavu pa su sve papire kopirali. Devojka ima boravišnu dozvolu za Makedoniju pa kad smo videli da nas malo cimaju predali smo i to za svaki slučaj. Iako smo tek stigli pa je možda rano za zaključke ali za sad ne deluje da je gužva i nadam se da će tako da ostane do četvrtka. Mi smo iznajmili smeštaj u starom gradu u vili koja ima svoju terasu sa izlazom na more tako da je plan da tu provedemo što više vremena

 

da provedete ... zbog radi (prvi slucajevi registrovani sa zabava od pre nedelju dana) ... dobro niste bili prosli vikend, ohrid je prepun na ilinden

ne velim da se zatvorite, ali dodatni oprez nije na odmet ... mada, ti si prelezao malariju :D 

 

ja odoh sutra na dojran par dana (ohrid i prespa mi se smucila skoro svaki vikend :))

to je izgleda najblize sto cu biti moru ove godine, ako grci ne puste granice u skorije vreme ... ali dobro, dolazi tamo solunski vazuh :) 

posle cu na galicnik malo da jasem

Link to comment
2 hours ago, cedo said:

 

da provedete ... zbog radi (prvi slucajevi registrovani sa zabava od pre nedelju dana) ... dobro niste bili prosli vikend, ohrid je prepun na ilinden

ne velim da se zatvorite, ali dodatni oprez nije na odmet ... mada, ti si prelezao malariju :D 

 

ja odoh sutra na dojran par dana (ohrid i prespa mi se smucila skoro svaki vikend :))

to je izgleda najblize sto cu biti moru ove godine, ako grci ne puste granice u skorije vreme ... ali dobro, dolazi tamo solunski vazuh :) 

posle cu na galicnik malo da jasem

Znam ja kako je na Ohridu za Ilinden, ja sam radio preko godinu dana u Makedoniji a devojka 3 godine. Dolazimo mi često ovde.

Sad smo se prošetali po gradu i baš je puno ali me je iznenadilo da dosta ljudi nosi maske i kad su na otvorenom. Naravno ima i onih koji baš ne mare mnogo za koronu.

Mi svakako planiramo opuštenu varijantu za ovih par dana, imamo predivan pogled sa terase, privatnu plažu i gledaćemo da za izlazak biramo mesta gde je što manja gužva. Danas smo bili na večeri na Kaj Kanevche i super je bilo, nije bilo mnogo ljudi plus je pastrmka bila odlična uz proverenu Tamjanku Tikveš (ovo nam nije prvi put, bili smo na istom mestu i pre 3 godine). 

Posle toga sladoled za poneti u Tino i nazad na našu terasu :) .

Edited by BarryWhite
  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Haralampije said:

Da ponovim pitanje

http://www.police.hu/en/content/information-on-general-rules-of-border-crossing

 

Citizens of neighbouring countries of Hungary marked yellow or red may enter Hungary within a zone of 30 kilometers counted from the state border for a duration up to 24 hours. Such persons are obliged to stay within the zone of 30 kilometers counted from the state border and to leave the territory of Hungary within 24 hours counted from their entry.

 

Samo sam ovo nasao + mi je drugar potvrdio da je dozvoljeno uci na 24 sat max 30 km.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, djekson said:

http://www.police.hu/en/content/information-on-general-rules-of-border-crossing

 

Citizens of neighbouring countries of Hungary marked yellow or red may enter Hungary within a zone of 30 kilometers counted from the state border for a duration up to 24 hours. Such persons are obliged to stay within the zone of 30 kilometers counted from the state border and to leave the territory of Hungary within 24 hours counted from their entry.

 

Samo sam ovo nasao + mi je drugar potvrdio da je dozvoljeno uci na 24 sat max 30 km.

 

Okupirajmo Segedin!!

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Apollo Creed said:

 

Okupirajmo Segedin!!

:D

ima i neko tumacenje da se to odnosi samo na ove sto se granice sa Madjarskom, bilo bi glupo da zapalim donde pa da me ljubazni madjaski carinici curiknu

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...