Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

1 hour ago, Valkyrie said:

Boli vas Turke uvo kad vi svi svakako živite na moru. Srbin mora da ili ide kolima kroz dve države ili (u goroj opciji!) da rizikuje susret s nekim nezalečenim u avionu - i to ako bude slobodan prelazak granica. 

 

Ima još jedan problem, možda i najveći, šta ako neko zakači zarazu u inostranstvu a nije osiguran? U Crnoj Gori je samo da kucneš na vrata doktoru 20 evra, a pošto je bolnički dan mogu samo da zamislim. Na refundaciju u ovim okolnostima baš i ne bih računao.

Link to comment

Da sam ja osiguravajuća kuća to osiguranje bi bilo veoma papreno. :fantom:

 

Ko je iole normalan palo bi mu na pamet da negde ide samo ako ima pozitivan test na antitela. Ako si imao tu sreću u nesreći da te zakači npr početkom maja i da budeš asimptomatski ili sa slabim simptomima. 

I tad neće strahovati od virusa, ali i dalje ostaje problem da u svakom trenu Grčka/Hrvatska može da objavi vest tipa u toku noći smo imali 400 pozitivnih testova, ide totalni lockdown, niko da nigde ne mrda.

i onda moraš da ostaneš na Thassosu/Hvaru par meseci, a poneo si kintu, odeću i sve ostalo za 10 dana.

dođeš u situaciju da peglaš karticu na bankomatu samo da se prehraniš i poplaćaš ko zna kakav smeštaj i još budeš presretan što te lokalna vojska nije spičila u neki mass smeštaj dok te ne deportuju u Srbiju gde ćeš onda 20 dana čamiš u nekom Moroviću. 

 

Naravno, sve to pod uslovom da se do leta mere toliko olabave da uopšte možeš izaći iz zemlje i ući u drugu zemlju.

Ali svi argumenti koji vuku na stranu optimizma se zasnivaju samo na lepim željama. UV, temperatura, epidemija će vremenom sama nestati je virus slabi...ništa od toga se ne dešava.

Ovde će da se čeka vakcina i sa tim se svako treba pomiriti.

 

 

Link to comment

Samo treba pratiti kako se situacija odvija u sferama gde se obrce najveca lova. Vimbldon je otkazan, Bundesliga se, po nekin najavama, nece igrati sa publikom godinu dana, NBA pauzira do oktobra. Ove 3 institucije i izgubljene milijarde su dovoljan pokazatelj koliko ce se putovati i koliko je odlazak na more izvestan. 

Link to comment
negde sam video da Wimbledon valjda plaća osiguranje za slučaj pandemije već 20ak godina i da će im sad zbog toga biti isplaćeno oko 140 miliona $
Ako je istina, onda su tamo sve kraljevi, Čarls govna da jede

Sent from fav toy

Link to comment
7 hours ago, Valkyrie said:

Boli vas Turke uvo kad vi svi svakako živite na moru. Srbin mora da ili ide kolima kroz dve države ili (u goroj opciji!) da rizikuje susret s nekim nezalečenim u avionu - i to ako bude slobodan prelazak granica. 

 

Život na moru olakšava prebacivanje do istog ali šta ja da radim kada se u letnje vreme populacija Bodruma uveća sa 300 hiljada na 3 miliona i treba da razmišljam ko je od njih šta doneo sa sobom. A tek hoteli... javlja mi se da će ovog leta u turizmu biti najtraženiji neki "Covid Free" sertifikat u okviru kojeg će veliki lanci i AI monstrumi dezinfikovati prostor dva puta dnevno i svim gostima nuditi besplatno testiranje na koronu. To naravno neće garantovati bilo šta ali mogu misliti kakve će probleme tek imati mali i mikro igrači...

 

Lancia je juče pomenuo da Španija razmatra opciju letnje sezone bez stranih turista. Verovatno neće biti jedini.

 

Fakat mi je zanimljivo ovo kontempliranje o godišnjem odmoru u trenutku kada se civilizacija raspada. Splitovaću novu temu.

Link to comment

Pitanje je koje ce granice biti otvorene, koji ce uslovi biti i za izlazak i za ulazak u druge zemlje. Pitanje je da li ce ukinuti Sengen ili vratiti vize... mnogo neodgovorenih stvari ima.

 

Ako se smiri do juna i ako ne bude drugog talasa onda ce se moci razmisljati o moru u avgustu. Samo sto ce tada pola Evrope razmisljati u istom smeru... jos je rano za planove.

 

Kod nas ce cene otici u nebo, posto ce svi koji su isli na more, se okrenuti domacem turizmu, a nasi kapaciteti su bedni cak i na najposecenijim mestima.

 

Bitnije je da se cela prica smiri, da se dovede do 0 i da se virus iskontrolise, a za putovanja ce biti vremena.

 

Licno bih pobegao sutra negde van Srbije, da mogu, al jbg.. sanjariti je dozvoljeno, zar ne?

Link to comment

Mislim da je ove godine letovnje vec otpalo za vecinu zemlje (sem u zemlji u kojoj se nalaze) a rekao bih da je nazalost i zimovanje dosta neizvesno.

 

Jednostavno u nekom paralelnom univerzumu gde je Grcka/Turska/Spanija Covid free a Srbija/Poljska/Madjarska jos muku muce sa koronom na ovaj ili onaj nacin, tesko mi je da zamislim da bi primali turiste iz tih zemalja. Bez obzira na cene koje bi bili spremni da plate.

 

Za jace turisticke destinacije i njihove stanovnike, rekao bih da mozda i ne bude toliko strasno, ako na vreme opadne talas zarazenih uz ogromne smestajne kapacitete, oni ce mozda i biti u prilici da dobro i jeftino prodju. 

 

Sa druge strane mi u Srbiji mozemo da se okrenemo planinama, jezerima i ostalom vangradskom turizmu. Lepsa strana je sto ce takav turizam da bukne ove godine, losa strana je sto nisam ubedjen da imamo ni 50% kapaciteta da prihvatimo takav iznenadni nalet samo domacih turista. Bez ulazenja u to da ako mi na ovaj ili onaj nacin ranije izadjemo iz ovoga, Psiho uvidi priliku™ pa otvori granice za strane turiste.

Link to comment

Ako budu otvorene granice a epidemija ukroćena, lastovo, gde je i pri normalnim uslovima sledeci na plazi udaljen 10-20m

 

Ako,ako mnogo ako, al nada umire poslednja

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...