Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

7 hours ago, Shitgenstein said:

Wtf, zar nije već otvoreno za sve zemlje u turističke svrhe? Ja sam tako tumačila ono prvobitno, ali vidim sad na https://travelbans.org/europe/croatia/

Znači samo za državljane EU.

danas su u dnevniku rekli da će moći, uz neku potvrdu od domaćina... nisam obratila pažnju, ali naslov je bio - u hrvatsku može da se ide

 

dal će biti posla za srbe i bosance u turizmu u hrvatskoj? sigurno neće biti puno stranih turista, ali će verovatno više hrvata letovati u domovini, a ne verujem da im se radna snaga vratila u meri u kojoj se nama vratila.

Link to comment

u petak uvece dobijem email od aegean airlines da su nasi letovi u avgusti zbog korone otkazani. dali mi opciju da promenim letove ili vaucer (+10%) koji mogu da iskoristim do kraja 2021. nadjem super povoljan let za kos i uzmem taj vaucer.

Link to comment
19 hours ago, Ros said:

u petak uvece dobijem email od aegean airlines da su nasi letovi u avgusti zbog korone otkazani. dali mi opciju da promenim letove ili vaucer (+10%) koji mogu da iskoristim do kraja 2021. nadjem super povoljan let za kos i uzmem taj vaucer.

Vodi računa o ovoj kvaki, odnosno kvaci- po mišljenju EU, sve rezervacije napravljene pre pandemije moraju se refundirati, za one posle, računajući i tu tvoju za Kos, smatra se da si upoznat sa rizikom od korone, pa ne moraju da vraćaju parice u slučaju da zbog pandemije bude otkazan.

Link to comment
23 hours ago, placenik said:

Vodi računa o ovoj kvaki, odnosno kvaci- po mišljenju EU, sve rezervacije napravljene pre pandemije moraju se refundirati, za one posle, računajući i tu tvoju za Kos, smatra se da si upoznat sa rizikom od korone, pa ne moraju da vraćaju parice u slučaju da zbog pandemije bude otkazan.

nasli grci resenje i za to. ako ne iskoristim vaucere do kraja 2021-e onda ce do kraja 2022-e da vrate pare :D

 

nije tolika greda jer mi idemo svakako svake godine u grcku, pa cu iskoristiti vaucer za sledecu godine

Link to comment

U Ugandi juce objavili da ce aerodrom Entebbe biti zatvoren jos 21 dan, jedan prijatelj mi pise sinoc da najverovatnije planiraju da otvore 26 juna. Kenija Airways najavila da pocinej sa letovima od 8 juna ali i dalje imaju obavezan institucionalni karantin od 14 dana ali to moze da se promeni posle 6 juna. Tanzanija krenula sa letovima i ukinula obavezan karantin. Prva opcija mi je naravno Entebbe ali mi odovara i Najrobi ako ukinu obavezan karantin. Dar es Salam je problem jer mi treba 3 dana da stignem kolima iz Kampale i pritom put je rizican tako da mi je to definitivno poslednja opcija :D

Edited by BarryWhite
Link to comment
13 hours ago, Milosh76 said:

Drugar mi otisao u Holandiju jutros..pustili ga jer ima EU pasos..a putnike sa nasim pasosom nisu ni pustili u avion, Wizzair za Ajndhoven

 

Sto su ti ljudi uopste krenuli, kada se zna da EU ne pusta do 15. juna "turiste", tj. one koji nemaju neki pravi boravak u njoj?

 

@Ros Ja bih ipak uzela novce nazad (to smo i sa Lufthanzom, mada jos niceg nema na racunu, rekose 30 radnih dana)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
5 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Sto su ti ljudi uopste krenuli, kada se zna da EU ne pusta do 15. juna "turiste", tj. one koji nemaju neki pravi boravak u njoj?

 

@Ros Ja bih ipak uzela novce nazad (to smo i sa Lufthanzom, mada jos niceg nema na racunu, rekose 30 radnih dana)

i ja bih uzeo pare, ali nisam imao tu opciju uopste. ili vaucer ili da menjam letove

Link to comment
3 minutes ago, Ros said:

i ja bih uzeo pare, ali nisam imao tu opciju uopste. ili vaucer ili da menjam letove

 

Da li si ih nazvao? Ni meni u mejlu od LH (niti na sajtu u informacijama) nije bilo ponudjeno storniranje, onda sam camila 20 minuta na telefonu, dobila operaterku koja je sama ponudila trecu opciju - da mi stornira let. I tako uradismo, dobila sam mejl sa potvrdom ali parice jos ne.

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
1 hour ago, BarryWhite said:

U Ugandi juce objavili da ce aerodrom Entebbe biti zatvoren jos 21 dan, jedan prijatelj mi pise sinoc da najverovatnije planiraju da otvore 26 juna. Kenija Airways najavila da pocinej sa letovima od 8 juna ali i dalje imaju obavezan institucionalni karantin od 14 dana ali to moze da se promeni posle 6 juna. Tanzanija krenula sa letovima i ukinula obavezan karantin. Prva opcija mi je naravno Entebbe ali mi odovara i Najrobi ako ukinu obavezan karantin. Dar es Salam je problem jer mi treba 3 dana da stignem kolima iz Kampale i pritom put je rizican tako da mi je to definitivno poslednja opcija :D

Mozes da uhvatis i neki lokalni let od Mwanze do Dar es Salama, a i sa aerodroma Kilimandzaro ima letova za Evropu.

Link to comment
13 hours ago, Milosh76 said:

Drugar mi otisao u Holandiju jutros..pustili ga jer ima EU pasos..a putnike sa nasim pasosom nisu ni pustili u avion, Wizzair za Ajndhoven

 

A gde živi on, dal je taj pasoš holandski?

 

Ja imam EU pasoš al ne živim tamo, nemam prebivalište, ne znam jel to kurcu vredi u ovom slučaju? Mada mislim da ću dočekati Grčku svejedno.

Link to comment
29 minutes ago, Delija67 said:

Mozes da uhvatis i neki lokalni let od Mwanze do Dar es Salama, a i sa aerodroma Kilimandzaro ima letova za Evropu.

Razmisljao sam letu od Mwanze do Dar es Slama, im trajekt od Bukoba do Mwanze. Kilimandzaro je opet 2 dana putovanja a nisam video da neki drugi let osim za Adis Abebu. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...