Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Quote

U Beogradu, uz dokaz o uplati, testiranje na lični zahtev, kako javlja Tanjug, može se obaviti šest dana nedeljno, svakim danom osim nedelje, na sledećim lokacijama:  

- Institut za virusologiju, vakcine i serume Torlak (od 08-20 časova),  

- Zavod za biocide i medicinsku ekologiju (od 07-13 časova),  

- Gradski zavod za javno zdravlje (od 08-13 časova),  

- Institut za javno zdravlje Srbije dr Milan Jovanović Batut (od 08-12 časova)  

- Klinički centar Srbije (od 7:30-14:30 časova, mobilni kontejner Epidemiološke službe iza Urgentnog centra).

 

Zna li neko jel ovo treba da se zove i zakazuje ili samo se tamo pojaviš pa šta ti bog da?

Link to comment

Samo Torlak je bio bez zakazivanja. Npr na sajtu gradskog zavoda piše da od sutra zakazuju emailom za posle 20og. Ja sam probao i u DZ da zakažem pa su mi rekli tek od 27 ali ne garantuju za koliko će biti rezultati, kažu nekad i 4-5dana. Za Batut su postojali neki spiskovi i zvanično nije moglo bez zakazivanja.

Link to comment
36 minutes ago, James Marshall said:

Da imam nešto dole, iscimao bih se sa nekim posebnim stepenom pažnje u pogledu testiranja, sjeo u auto i otišao, ako ništa drugo da izađem iz BG i da budem sam i da udišem morski vazduh. U tom slučaju bih gledao da ishendlujem taj rizik stajanja u redu par sati pod maskom napolju. To smo isto radili radi kupovine leba i mlijeka čitav mart i april. 

Ali pošto imam na drugu stranu vikendica varijantu, ne moram da se grbim ali kapiram i ljude koji su spremni da istrpe taj rizik zarad 15 dana na moru. Ionako svakih par dana isto to rizikujemo svi da bi ušli u banku zbog neke gluposti.

 

Ne može se jedno ludilo opravdavati drugim ludilom. U samoposlugu se mora otići. U banku neki ljudi (ne ja) moraju da idu. U GSP zaposleni bez kola moraju da uđu. I to je obavezni rizik.

 

Odlazak na letovanje da bi ležao na plastičnoj ležaljci i zaradio rak kože nije pod moranje, rizka je milion, vađenje testa, putovanje, potencijalno zaražavanje lokalnog stanovništva (i obrnuto), moguće plaćanje bolničkog smeštaja na destinaciji, moguć karantin po povratku...

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

Evo sad vidim da su na zvaničnom sajtu promenili uslove ali ja ne razumem šta im znači ovo pod izuzetno:

 

Uz negativan rezultat PCR test na novi koronavirus (SARS-CoV-2) star ne više od 72 sata ili pozitivan rezultat antitijela na novi koronavirus (SARS-CoV-2) klase IgG dobijen ELISA serološkim testom star ne više od 72 sata ako dolazi iz neke od država sa „žute liste“ ili dolazi iz neke od država sa „zelene liste“, a u periodu od 15 dana pred ulazak u Crnu Goru je boravio u nekoj od država sa „žute liste“.
 
Izuzetno, ulazak u Crnu Goru je dozvoljen je i uz negativan rezultat ELISA IgM testa ili negativan ECLIA test, a koji su izdati od registrovane laboratorije i nijesu stariji od 72 sata, u skladu sa odlukom nadležnog organa, ako lice u periodu od 15 dana prije ulaska u Crnu Goru nije boravilo u nekoj od država izvan prethodne „zelene liste“ i ove, „žute liste“.
 
„Žuta lista“: Albanija, Australija, Bosna i Hercegovina, Izrael, Kosovo, Liban, Sejšeli, Singapur, Sjedinjene Američke Države, Sjeverna Makedonija i Srbija. 
 
Izuzetno šta? 
Link to comment
39 minutes ago, Anonymous said:

 

Ne može se jedno ludilo opravdavati drugim ludilom. U samoposlugu se mora otići. U banku neki ljudi (ne ja) moraju da idu. U GSP zaposleni bez kola moraju da uđu. I to je obavezni rizik.

 

Odlazak na letovanje da bi ležao na plastičnoj ležaljci i zaradio rak kože nije pod moranje, rizka je milion, vađenje testa, putovanje, potencijalno zaražavanje lokalnog stanovništva (i obrnuto), moguće plaćanje bolničkog smeštaja na destinaciji, moguć karantin po povratku...

 

 

 

Ovo je paranoja ili me pogrešno čitaš. Ako ideš sam, svojim autom, da bi bio u svojoj gajbi, sam (ili sa familijom), apsolutno je manji rizik nego da sjediš po Bg, voziš se gradskim itd.

Ne pričam ja o moru kao moru, ja kažem, napuštanje BG kao takvo. Ko god može sad da ga napusti, a da to ne predstavlja neki poseban rizik (kao što je odlazak na sva pomenuta mjesta, Maksi, banka itd jedan podrazumijevan rizik) učiniće sebi uslugu i na kratke i na duge staze. Malo vuče ovo na priču kad je kauboj galamio na džogere što mu dahću za vrat.

Kažem, rizik od sat vremena pod maskom ispred Torlaka je sranje od rizika, da mi traže to da bih ja mogao da odem iz BG na vikendicu, opremio bih se i istrpio to. Sve je bolje nego avgust u Beogradu, s i manje je rizično enivej.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

Stavi se 20 evra u sopstveni pasoš na granici i regulisano.

Ne bih se ja s tim igrao, obaska sto je 20 evra - 20 evra :D 

Jednostavno, previse je aktera u prici: koliko znam, potvrde o testiranju pregleda i odobrava ili ne odobrava sanitarni organ.

Tek kad on klimne glavom, pasoski policajac radi svoje.

Ne znam kako je ta linija sada, kada je guzvastije, organizovana, ali u doba pre CG prihvatanja negativnih testova kao dovoljnih za ulaz, morao sam da idem na sprat, u kancelariju, i da pricam pola sata sa par njih zakljucno sa el komandanteom karaule.

Doduse, tada su bili zaludni, u tih skoro sat vremena koje sam proveo na prelazu nije prosao niko osim 1 putnickog auta.

A da balkanski paradoks bude jos veci sve vreme su sleperi prolazili kao u mirno vreme, nikakvi testovi, nikave dezinfekcije vozila, apsolutno mirnodopska procedura....

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

 

Ovo je paranoja ili me pogrešno čitaš. Ako ideš sam, svojim autom, da bi bio u svojoj gajbi, sam (ili sa familijom), apsolutno je manji rizik nego da sjediš po Bg, voziš se gradskim itd.

Ne pričam ja o moru kao moru, ja kažem, napuštanje BG kao takvo. Ko god može sad da ga napusti, a da to ne predstavlja neki poseban rizik (kao što je odlazak na sva pomenuta mjesta, Maksi, banka itd jedan podrazumijevan rizik) učiniće sebi uslugu i na kratke i na duge staze. Malo vuče ovo na priču kad je kauboj galamio na džogere što mu dahću za vrat.

Kažem, rizik od sat vremena pod maskom ispred Torlaka je sranje od rizika, da mi traže to da bih ja mogao da odem iz BG na vikendicu, opremio bih se i istrpio to. Sve je bolje nego avgust u Beogradu, s i manje je rizično enivej.

 

Ja sam na tvojoj strani, prethodna dva dana sam proveo u vikendici kod mojih prijatelja u Čurugu i to radim čitavo leto. Plus nekakve simulacije planinarenja. Ali to je vožnja kolima sa ljudima čije navike poznajem, jednog vikenda su napravili feštu sa 10+ ljudi i rekao im da me više ne zovu na to, pa su zakočili.

 

Ali čitava akcija odlaska u Crnu Goru sada je sasvim druga priča.

Link to comment
Just now, Anonymous said:

 

Ja sam na tvojoj strani, prethodna dva dana sam proveo u vikendici kod mojih prijatelja u Čurugu i to radim čitavo leto. Plus nekakve simulacije planinarenja. Ali to je vožnja kolima sa ljudima čije navike poznajem, jednog vikenda su napravili feštu sa 10+ ljudi i rekao im da me više ne zovu na to, pa su zakočili.

 

Ali čitava akcija odlaska u Crnu Goru sada je sasvim druga priča.

Ali ako možeš da je izvedeš u sopstvenom aranžmanu i planiraš da odeš na/u svoje, mislim da ne predstavlja nikakav veći rizik od bilo kog izlaska iz grada. Jedino taj odlazak po test ali mislim da i to može da se odradi sa minimum rizika. Ono, ja u CG sad pred izbore ne bih ni za karton vinjaka, ali ko je vezan za to područje mislim da nije neko cimanje. Neki dan drugari otišli da vide bratanca kog nisu vidjeli otkako se proljetos rodio.

Link to comment
15 minutes ago, namenski said:

Ne bih se ja s tim igrao, obaska sto je 20 evra - 20 evra :D

Jednostavno, previse je aktera u prici: koliko znam, potvrde o testiranju pregleda i odobrava ili ne odobrava sanitarni organ.

Tek kad on klimne glavom, pasoski policajac radi svoje.

Ne znam kako je ta linija sada, kada je guzvastije, organizovana, ali u doba pre CG prihvatanja negativnih testova kao dovoljnih za ulaz, morao sam da idem na sprat, u kancelariju, i da pricam pola sata sa par njih zakljucno sa el komandanteom karaule.

Doduse, tada su bili zaludni, u tih skoro sat vremena koje sam proveo na prelazu nije prosao niko osim 1 putnickog auta.

A da balkanski paradoks bude jos veci sve vreme su sleperi prolazili kao u mirno vreme, nikakvi testovi, nikave dezinfekcije vozila, apsolutno mirnodopska procedura....

 

Onda 40. :D

 

Prošle godine je cifra bila 20, nikad nisam probao doduše.

Edited by Anonymous
Link to comment

Završio test u Batutu. Malo je haotično, ne znaju ni oni šta sad, ali kada su prošli zakazani, primaju i sve nezakazane. Pola sata sve ukupno. 

Čuo sam isto i za zavod za biocide na Banovom Brdu

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...