Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

34 minutes ago, namenski said:

Za CG je odbijano od plata i vise od toga u celoj ex-Yu: ne vidim nista lose u pomoci bilo kome koga zadesi elemenarna nepogoda, katastrofa.

Ali, privatno, opasno mi je trulo podsecati nekoga kome si pomogao na to, narocito na nacin na koji se to danas radi.

Ali, ne daj se smetati, nezahvalnici su to odvajkada, bas kao i Makedonci kojima izgradismotm Skopje posle zemljotresa...

 

Eto, i u Srbiji zaboravljaju izistinski epski pohod nekih 200 cini mi se Pastrovica koji su se - pesice, preko turske Bosne - probili u pomoc srpskim ustanicima 1804...

Karadjordje Petrovic u pismu zahvalnosti vladici Petru I Petrovicu...

 

A kako im vracamo... :cry:

 

Davala je cela Jugoslavija, nema tu spora, ali je baš za CG Srbija dala najviše osamdesetih. Davalo se i ranije, davala je i cela Jugoslavija za nerazvijena područja Srbije (Kosova), Crne Gore, BiH i Makedonije. Kosovo je ekstremni primer, tamo je skoro sve izradila Jugoslavija, oni su večito bili primaoci saveznih i republičkih fondova.

Trulo je podsećati nekoga da si mu pomogao ako se taj normalno ponaša, ali ako mu je zvanična i jedina politika da je bio ugnjetavan i da si ti kao pomagač u stvari bio stogodišnji okupator i neprijatelj koji im je samo nanosio zlo, onda se mora reći popu pop a bobu bob.

 

Edited by slow
Link to comment
48 minutes ago, slow said:

Davala je cela Jugoslavija, nema tu spora, ali je baš za CG Srbija dala najviše osamdesetih. Davalo se i ranije, davala je i cela Jugoslavija za nerazvijena područja Srbije (Kosova), Crne Gore, BiH i Makedonije. Kosovo je ekstremni primer, tamo je skoro sve izradila Jugoslavija, oni su večito bili primaoci saveznih i republičkih fondova.

Eto.

 

48 minutes ago, slow said:

Trulo je podsećati nekoga da si mu pomogao ako se taj normalno ponaša, ali ako mu je zvanična i jedina politika da je bio ugnjetavan i da si ti kao pomagač u stvari bio stogodišnji okupator i neprijatelj koji im je samo nanosio zlo, onda se mora reći popu pop a bobu bob.

Pa sad, ne ocekujem da me, kada cuju da sam Srbijanac, ljube u ruku zahvaljujuci mi se na pomoci, za to imaju Amfilohija, taj im se bas napomagao... :) 

A sto se stogodisnje okupacije i ugnjetavanja tice, em smo na pogresnom topiku, em se ne radi o 100 godina: samo tokom WW1 i posle njega, tako nekoliko godina.

I, naravno, posle 2006, kada su, poslednji doduse, utekli iz naseg drustva buduci da smo se svima na kurac bili popeli.

Izmedju ostalog i papagajskim nabrajanjem sta smo kome ucinili i cime smo koga zaduzili, ko bi bez nas ostao robom i grobom, umro od gladi...

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

utekli iz naseg drustva buduci da smo se svima na kurac bili popeli.

Izmedju ostalog i papagajskim nabrajanjem sta smo kome ucinili i cime smo koga zaduzili, ko bi bez nas ostao robom i grobom, umro od gladi...


To se krace kaze, pomozi sirotu na svoju sramotu :sleep:

 

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

 

A sto se stogodisnje okupacije i ugnjetavanja tice, em smo na pogresnom topiku, em se ne radi o 100 godina: samo tokom WW1 i posle njega, tako nekoliko godina.

 

 

Nije ni stogodišnja, već milenijumska. Od Nemanjića naovamo... sve sam svetosavski okupator do okupatora. Gledaš li ti u tazbini tv, čitaš li novine?

 

 

 

Edited by slow
Link to comment
3 hours ago, Moća said:

Da li drzavljanima Slovacke koji putuju za Bugarsku preko Srbije treba test, potvrda ili bilo sta za prolazak kroz Srbiju?

Trenutno ne treba ništa. Najavljivali su da će možda biti promena al ništa se još nije desilo.

Link to comment

Da li neko zna da li na Torlaku može da se testira i nedeljom? Prema svim zvaničnim informacijama rade radnim danima i subotom 8-15, ali neko ovde reče pre neki dan da rade do 20, pa rekoh, možda nas časte i za nedelju

Link to comment

Za nedelju ne znam. A za ovo do 20h to je sigurno. Mi se testirali juce u 18h, danas u 12 dobili rezultate. Samo sad na izvestaju pise i datum testiranja i datum izdavanja rezultata ako nekome treba za put moze da bude korisno.

  • +1 1
Link to comment
u britainiji pakao! narod ne moze u spaniju, grcku, na maltu ili gde god drugde idu pa letuju okokuce. i ponasaju se onako kako su navikli da se ponasaju po inostranstvu.   krenuo bashibozluk u okupaciju prirode koju generalno posecuju samo fini i tankocutni. piju, tulumare, djubre, kenjaju gde stignu, glasni, neprijatni... u principu rade sve sto su navikli da rade na odmoru - al sad u domaji. [emoji3]  

cuvari parkova i zelenih povrsina i domace stanovnistvo ne mogu sebi da dodju. pandrknuce kolektivno. ili kolektivno zavrsiti u ludari.

 

karma cry.gif[emoji3]

 

 

 

chekaj, na ostrvu je tako divno svuda ko na serijama samo zato shto british pipl zapravo uopshte ne idu tamo???   

pa mi to nismo znali.

 

nama to nije niko rekao.

 

a svi nam kazu da smo stoka :D

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...