Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

 

17 minutes ago, bradilko said:

a sto ti je to zao? mislis da je to samo iz altruizma? 

cekaj malo!

da li si ti voleo da te gledaju samo kroz prizmu vlasti npr sad ili u vreme milosevica? jel ti bilo milo sto si kaznjavan za nesto sto licno ne podrzavas? 

glupa je ta prica.  vrti se jos od stare juge.

 

 

Pa to je, jedino što me sada nekako tera dole su ljudi koje sam tamo upoznao i koji misle isto što i ja ovim povodom, plus će biti i socijalno ugroženi. Sjajan svet.

 

Ali se oni pitaju za nešto taman koliko i ja ovde.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment
26 minutes ago, ragasto said:

@bradilko

Ne znam ništa o njemu, drugar (takođe Crnogorac) je ovo podelio na Fejsu i napušio ga...a čovek je samo bio iskren i rekao ono što misli ogromna većina ljudi koja se bavi turizmom, nevezano za Crnu Goru. Svi maštaju o nekim bogatašima koji bi bacali evre kao konfete okolo, a dolazi samo paradajz sirotilja...

:cry:

 

edit: u međuvremenu je postao poznat na mrežama, napao je Bosance koji mu troše asepsol:lolol:

Zaboravio si uticaj ruskog elementa :D kada su par godina evri/dolari zaista konfetirali ovim krajevima...

Zezanje na stranu, vec godinama u nazad sa strane i relativno nezainteresovan (psovanje guzvi u sezoni, itd, itd...) posmatram desavanja na CG primorju i dodje mi zao: koncept, ako je ikakvog koncepta bilo, a nije, je apsolutno promasen i vec je poceo da se obija o glavu ljudima ovde, a i sire.

Krenulo se sa velikim hotelima i ocekivanjem bogate, strane klijentele, a potpuno su zanemareni i u stranu gurnuti turisti iz regiona, Srbije pre svega - takvi kakvi su.

Ne samo zanemareni, nego dovedeni u situacije toliko ponizavajuce (ko pomene politiku da jede govna) da je prirodna reakcija vecine ljudi ocekivano sada i vise nikada...

Doduse, i domacini se vode tom logikom :D: osisacu te sada i da te moje oci vise ne vide...

Od takozvanog visokog turizma nema nista: veliki hoteli, jedaci prostora i obale, u stvari bolje opremljene arhitektonske favele su sarena laza jer, naime, tesko je zamisliti platezno sposobnog turistu visoke klase koji ce i po 2 put da dodje u hotel kome se ne moze prici autom, cija okolina je enormno prljava, itd, itd, da ne nabrajam, svako ko je barem jednom prosao znace o cemu govorim.

Uslovni, ali samo uslovni izuzetak, i to jedini glede takozvanog visokog turizma je tivatski Porto Montenegro, ali mi se cini da i njegovo vreme prolazi.

Nauprot tome, kao da je svesno uradjeno sve da se suzbiju iole korektne sanse za razvoj takozvanih malih kapaciteta namenjenim turistima slabije platezne moci koji - a oni koji se razumeju u turizam znace bolje - omogucavaju zaradu mnogo vecem broju ljudi i to domacih sto je kakva-takva sansa da se na taj nacin zaradjene pare zadrze na licu mesta, od njih zivi i, eventualno, prosire kapaciteti.

Iz toga je, prirodno, proizasao skoro pa neprijateljski odnos izmedju davaoca i primaoca usluga.

Veliki hoteli, naravno, zaposljavaju sezonsku radnu snagu koja danas jeste, sutra nije.

Urbani genocid izvrsen u Budvi je prica koja ce verovatno da udje u udzbenike athitekture: provezao sam se Yungasom, provezao kamion putevima po nekim tamo Afrikama i Azijama, volim da vozim i oprobao sam se u nekim poprilicno zahtevnim voznjama, ali bez zadrske priznajem da me je, leti narocito, strah da vozim kroz Budvu ili, nedajboze, zabasam u neku od ulica/ulicica u kojima su naredjani cak i hoteli sa sve gostima i njihovim automobilima.

Sve to u (nazovi) ulici sirine 3 metra ako i toliko.

 

Ipak, da ne gresim dusu: da se primetiti i napredak u mentalitetu domorodaca koji sve manje smatraju da sluzeci goste nekom cine - uslugu.

Link to comment

Pre 6-7 godina sam pisao neke ugovore o izvođenju radova na Crystal Rivieri (nisam siguran da se baš tako zove hotel) u Petrovcu, pa mi je danas nakon što sam na CG temi video klip sa gospodinom palo na pamet da pitam drugara koji živi blizu Petrovca dokle se stiglo s tim - reče mi da je svega 10k m2 od 40k kompletirano i da su na tih 30k izvedeni samo grubi radovi. Sećam se da je to najavljivano kao ogroman projekat, ali izgleda da će luksuzni turizam u Petrovcu malo da kasni.

Edited by napadaj
Link to comment

A jos je ponajgore sto u kuci imam sacuvan kompletan projekt razvoja Juznog Jadrana radjen o trosku i uz nadzor Ujedinjenih nacija.

Sa pozamasnom listom arhitekata od renomea.

Iz 1967. godine.

Jebote, kako je to izgledalo i bilo zamisljeno... :isuse:

Link to comment

Malo skretanje sa teme, da li neko zna zasto kombiji koji voze za Nemacku iskljucivo idu preko Hrvatske te Slovenije te Austrije, a ne i preko Madjarske? Ona ne pusta nikako, ili..?

(Nisam sad gledala koja je razlika u kilometrazi, ali preko Madjarske ima samo jedna granica pa logika kaze da je to svakako manje mrcvarenja nego druga varijanta)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
5 hours ago, namenski said:

Zaboravio si uticaj ruskog elementa :D kada su par godina evri/dolari zaista konfetirali ovim krajevima...

Zezanje na stranu, vec godinama u nazad sa strane i relativno nezainteresovan (psovanje guzvi u sezoni, itd, itd...) posmatram desavanja na CG primorju i dodje mi zao: koncept, ako je ikakvog koncepta bilo, a nije, je apsolutno promasen i vec je poceo da se obija o glavu ljudima ovde, a i sire.

Krenulo se sa velikim hotelima i ocekivanjem bogate, strane klijentele, a potpuno su zanemareni i u stranu gurnuti turisti iz regiona, Srbije pre svega - takvi kakvi su.

Ne samo zanemareni, nego dovedeni u situacije toliko ponizavajuce (ko pomene politiku da jede govna) da je prirodna reakcija vecine ljudi ocekivano sada i vise nikada...

Doduse, i domacini se vode tom logikom :D: osisacu te sada i da te moje oci vise ne vide...

Od takozvanog visokog turizma nema nista: veliki hoteli, jedaci prostora i obale, u stvari bolje opremljene arhitektonske favele su sarena laza jer, naime, tesko je zamisliti platezno sposobnog turistu visoke klase koji ce i po 2 put da dodje u hotel kome se ne moze prici autom, cija okolina je enormno prljava, itd, itd, da ne nabrajam, svako ko je barem jednom prosao znace o cemu govorim.

Uslovni, ali samo uslovni izuzetak, i to jedini glede takozvanog visokog turizma je tivatski Porto Montenegro, ali mi se cini da i njegovo vreme prolazi.

Nauprot tome, kao da je svesno uradjeno sve da se suzbiju iole korektne sanse za razvoj takozvanih malih kapaciteta namenjenim turistima slabije platezne moci koji - a oni koji se razumeju u turizam znace bolje - omogucavaju zaradu mnogo vecem broju ljudi i to domacih sto je kakva-takva sansa da se na taj nacin zaradjene pare zadrze na licu mesta, od njih zivi i, eventualno, prosire kapaciteti.

Iz toga je, prirodno, proizasao skoro pa neprijateljski odnos izmedju davaoca i primaoca usluga.

Veliki hoteli, naravno, zaposljavaju sezonsku radnu snagu koja danas jeste, sutra nije.

Urbani genocid izvrsen u Budvi je prica koja ce verovatno da udje u udzbenike athitekture: provezao sam se Yungasom, provezao kamion putevima po nekim tamo Afrikama i Azijama, volim da vozim i oprobao sam se u nekim poprilicno zahtevnim voznjama, ali bez zadrske priznajem da me je, leti narocito, strah da vozim kroz Budvu ili, nedajboze, zabasam u neku od ulica/ulicica u kojima su naredjani cak i hoteli sa sve gostima i njihovim automobilima.

Sve to u (nazovi) ulici sirine 3 metra ako i toliko.

 

Ipak, da ne gresim dusu: da se primetiti i napredak u mentalitetu domorodaca koji sve manje smatraju da sluzeci goste nekom cine - uslugu.

NIsam zaboravio, samo nemam nikakav uvid u CG turizam osim nekih priča preko prijatelja...ali, ima vas koji ste na izvoru dešavanja. A i nekako sam mislio da je priča sa ruskim novcem odavno završena, da su tu karte podeljene i da se do sada iskristalisalo ko je dobro prošao, a ko se snalazi na drugim stranama.

 

Jedan od mnogih problema turizma je taj što su veći projekti neizvodljivi bez učešća države, i znamo da to u našim dragim otadžbinama predstavlja neizbežan haos. Tako da je nerazvijenost manjih kapaciteta (izuzetno bitnih, da) delimično i posledica nemara. Jer, ako se sa jednog kraja Evrope može doći do drugog za 50-100 evra, niko ne bi smeo da se previše opusti. Kamoli da selektuje turiste po naopakim kriterijumima jer destinacije uglavnom "otvaraju" iscepani bekpekeri.

 

I Beograđani vole da misle da Amerikanci i Englezi u hordama trče po gradu, ali otkud toliki Bugari majku mu...

Link to comment
11 hours ago, bradilko said:

ko je ovaj fukris? da nije jedan od armenko lopova? stara lopovska budvanska famelja. otac mu je bio direktor budvanske rivijere a sin mu je napravio hotel na miloceru od plate narafski 😂

 

Samo da ispravim fakte. Nisu budvanska nego buljarička famelja. Otac mu nije bio direktor Budvanske, tu misliš na Iva, on je bio i ambasador i ministar i ima hotel al ne u Miločeru nego u Petrovcu. Od sinova ima sin Ivovog brata Sima, Beko, on je robijao za copyrajt bivši direktor TO Budva. Kolko znam nisu blizak rod sa ovim Ilijom. 

Ovo je onaj što su mu (Marovići) digli 300k€ iz prve banke pa se pravili blesavi. Al vidim i dalje je pun hvale za morsko zlo i ministarstvo, pa je to verovatno ispeglano. Ovaj ima "hotel" u Buljaricama, a drži  Pontu na samom kraju Petrovacke plaže kad se prodje kroz tunelčić kod kuće Buda Vujačića. 

Link to comment
9 hours ago, namenski said:

A jos je ponajgore sto u kuci imam sacuvan kompletan projekt razvoja Juznog Jadrana radjen o trosku i uz nadzor Ujedinjenih nacija.

Sa pozamasnom listom arhitekata od renomea.

Iz 1967. godine.

Jebote, kako je to izgledalo i bilo zamisljeno... :isuse:

Nemoj isto tako zaboraviti da se svakom radniku odbijalo od plate nakon zemljotresa kako bi se izgradilo sve ono sto je bilo osteceno i poruseno duz cele cg obale.Ali evo ovako se sada nama vraca..

Link to comment
1 minute ago, Niveamen said:

Nemoj isto tako zaboraviti da se svakom radniku odbijalo od plate nakon zemljotresa kako bi se izgradilo sve ono sto je bilo osteceno i poruseno duz cele cg obale.Ali evo ovako se sada nama vraca..

Necu i nije mi zao.

Bas kao sto ne zaboravljam da se, cini mi se sve do kraja 80-ih, od svih platatm odbijalo 1% za MKS ili, ako ti to nista ne znaci - Zelezaru Smederevo...

Pa nam se ne samo ne vraca, nego i ne pominje, neupotrebljivo je za potezanje argumentacije poput tvoje.

Nemoj pogresno da me shvatis :), ali argumenti poput tvog ili onog jos cuvenijeg 'da bi Srbija danas bila Svedska samo da Tito, Kardelj i Kidric nisu izmestili cuvenu srpsku industriju u Sloveniju omogucivsi tako beckim konjusarima da prestanu da timare konje i na nas racun postanu razvijena industrijska zemlja...

Ne vodi nigde, niti bilo sta dokazuje, veruj mi...

Link to comment
1 hour ago, yabadaba said:

 

Samo da ispravim fakte. Nisu budvanska nego buljarička famelja. Otac mu nije bio direktor Budvanske, tu misliš na Iva, on je bio i ambasador i ministar i ima hotel al ne u Miločeru nego u Petrovcu. Od sinova ima sin Ivovog brata Sima, Beko, on je robijao za copyrajt bivši direktor TO Budva. Kolko znam nisu blizak rod sa ovim Ilijom. 

Ovo je onaj što su mu (Marovići) digli 300k€ iz prve banke pa se pravili blesavi. Al vidim i dalje je pun hvale za morsko zlo i ministarstvo, pa je to verovatno ispeglano. Ovaj ima "hotel" u Buljaricama, a drži  Pontu na samom kraju Petrovacke plaže kad se prodje kroz tunelčić kod kuće Buda Vujačića. 

da da ivo armenko. nesto sam ocito umislio. vlasnik hotela je sin nekog poznatog budvanina, grbljanina, pastrovica koji je bio direktor necega, da li budvanske rivijere ili avale, sad si me bacio u rebus. specificno prezime, tamosnje. odmah pored tog hotela je bio neki rostilj hamburger. to znam da je ovog izludjivalo ali mu nista nisu mogli.

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Bas kao sto ne zaboravljam da se, cini mi se sve do kraja 80-ih, od svih platatm odbijalo 1% za MKS ili, ako ti to nista ne znaci - Zelezaru Smederevo...

Pa nam se ne samo ne vraca, nego i ne pominje, neupotrebljivo je za potezanje argumentacije poput tvoje.

 

Ako se odbijalo, odbijalo se u Srbiji za MKS, teško da je odbijano u CG i Hrvatskoj za Smederevo. Za CG je redovno skoro deceniju odbijano od plata u Srbiji. Vrlo brzo su to zaboravili, kao i sve ostalo.

Edited by slow
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, slow said:

Ako se odbijalo, odbijalo se u Srbiji za MKS, teško da je odbijano u CG i Hrvatskoj za Smederevo. Za CG je redovno skoro deceniju odbijano od plata u Srbiji. Vrlo brzo su to zaboravili, kao i sve ostalo.

Za CG je odbijano od plata i vise od toga u celoj ex-Yu: ne vidim nista lose u pomoci bilo kome koga zadesi elemenarna nepogoda, katastrofa.

Ali, privatno, opasno mi je trulo podsecati nekoga kome si pomogao na to, narocito na nacin na koji se to danas radi.

Ali, ne daj se smetati, nezahvalnici su to odvajkada, bas kao i Makedonci kojima izgradismotm Skopje posle zemljotresa...

 

Eto, i u Srbiji zaboravljaju izistinski epski pohod nekih 200 cini mi se Pastrovica koji su se - pesice, preko turske Bosne - probili u pomoc srpskim ustanicima 1804...

Quote

Mi smo svagda, i u srcu i u mislima da ćete vi, kad bilo, srpskom narodu u oslobođenju, velika i moćna potpora biti...

Karadjordje Petrovic u pismu zahvalnosti vladici Petru I Petrovicu...

 

A kako im vracamo... :cry:

Link to comment
11 hours ago, I*m with the pilots said:

Malo skretanje sa teme, da li neko zna zasto kombiji koji voze za Nemacku iskljucivo idu preko Hrvatske te Slovenije te Austrije, a ne i preko Madjarske? Ona ne pusta nikako, ili..?

(Nisam sad gledala koja je razlika u kilometrazi, ali preko Madjarske ima samo jedna granica pa logika kaze da je to svakako manje mrcvarenja nego druga varijanta)

 

Koji kombiji voze? :D 

Mađarska i Hrvatska obe dozvoljavaju tranzit bez testova, detalji se malo razlikuju:

 

Хрватска

За лица у транзиту није потербан тест али је неопходан доказ да је одобрен улазак у следећу земљу. Транзит не сме бити дужи од 12 сати.

 

Мађарска

Транзит је могућ кроз Мађарску уколико се поседује боравишна/радна дозвола земље дестинације или доказ о разлозима путовања. Није потребан негативан тест. Током транзита кроз Мађарску могу се користити само одређене руте уз заустављање на за то предвиђеним одмориштима. Територију Мађарске треба напустити у року од 24 сата.

 

извор

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...