Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

15 hours ago, Milosh76 said:

 i javi koliko sutra :D

Upravo ušao u Italiju preko Fernetija, niko nas nije pogledao a kamoli zaustavio. 

Bilo neke vojske sa dugim cevima, ali sam video i kamere. 

  • +1 1
Link to comment
Upravo ušao u Italiju preko Fernetija, niko nas nije pogledao a kamoli zaustavio. 
Bilo neke vojske sa dugim cevima, ali sam video i kamere. 
Hvala za info.
A da li su Slovenci nesto trazili? Ili neka druga granica?
Link to comment
Upravo ušao u Italiju preko Fernetija, niko nas nije pogledao a kamoli zaustavio. 
Bilo neke vojske sa dugim cevima, ali sam video i kamere. 
Stižu non-stop autobusi i kombiji sa izbeglicama




Link to comment
  • 2 weeks later...

Razmišljam o nekom mogućem putovanju u Portugal krajem aprila/početkom maja. Da li je tako nešto realno planirati u ovom trenutku (da mi ne bi eventualno propale avionske karte)?

Link to comment
1 hour ago, notenoughreasonsforclaire said:

Razmišljam o nekom mogućem putovanju u Portugal krajem aprila/početkom maja. Da li je tako nešto realno planirati u ovom trenutku (da mi ne bi eventualno propale avionske karte)?

Go for it ne tripuj. Tj. tripuj! :lolol:

Link to comment
  • 2 months later...

Akd da pitam i ovde...

Kakva je situacija sa Nemačkom i ulaskom vakcinisanih.
Imam jednu osobu koja je primila dva rusa i fajzera

Oće moći to?










... Shiit has hit the fan

Link to comment
23 minutes ago, Frank Pembleton said:

Akd da pitam i ovde...

Kakva je situacija sa Nemačkom i ulaskom vakcinisanih.
Imam jednu osobu koja je primila dva rusa i fajzera

Oće moći to?










... Shiit has hit the fan
 

Ako nemaš pozitivan PCR tj dokaz da si preležao, neće moći.

Link to comment

Ocito je bila greska u pisanju, negativan test. Ali to vise nije potrebno za putnike iz Srbije, posto zemlja nije na listi oblasti sa varijantom virusa, tako da sad od 1. juna moze slobodno da se udje u zemlju bez online prijave boravka i dokaza o vakcini.

https://www.auswaertiges-amt.de/de/quarantaene-einreise/2371468#content_1

Quote

Letzte wichtige Änderungen

Seit 31.05: Vom 1. Juni 2022 gilt eine Anmelde-, Nachweis- und Quarantänepflicht nur noch bei einem Voraufenthalt in einem Virusvariantengebiet.

 

Mislim da ne traze vise nigde dokaze o vakcinaciji, medjutim htela sam da predlozim putnicima da probaju svejedno da skeniraju svoju priznatu vakcinu koju imaju u Corona WarnApp ili CovPass, i da vide sta ce im tamo stajati. Ako uspe da registruje tu vakcinu, verovatno bi na vecini mesta bilo dovoljno da se to pokaze - meni su poslednjih meseci uglavnom gledali samo da imam tu poslednju (a ni ne pise koja je, vec samo datum i koja po redu)

Link to comment

Ako ides kolima preko Slovenije, niko te nista ne pita i nigde nista ne treba niti insistiraju.  Trazili su mi na trajektu, ali sam stavio i skinuo odmah.

 

Info u periodu do 15 maja.

 

Od 01.  maja 2022. ukida se obaveza posedovanja digitalnog obrasca za praćenje putnika - “Passenger Locator Form”.

 

Za avion ne znam, ali koliko sam pratio, niko nista u Evropi vise ne trazi, bukvalno nista.

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Novom odlukom koje su grčke vlasti donele ranije ove nedelje utvrđeno je da turisti koji se zaraze kovidom 19 u Grčkoj više neće morati da idu u karantin.

Odlukom o zdravstvenom protokolu ministarstva turizma, zdravlja i privrede više neće biti karantinskih soba u hotelima. To znači da putnici koji se zaraze virusom neće morati da poštuju pravila samoizolacije dok su u Grčkoj, prenosi ShengenVisaInfo.

Sadašnje pravilo koje zahteva da svi zaraženi virusom ostanu u karantinu u periodu od pet dana, dakle, više neće važiti za putnike.

Napominje se da će, u skladu sa novim protokolima, putnici u Grčkoj moći da biraju da li žele da ostanu u samoizolaciji onoliko dana koliko su rezervisali smeštaj, dok oni koji to ne žele neće ni biti u obavezi.

Osim toga, turisti zaraženi kovidom moći će da pristupe i trajektima, avionima i drugim vidovima prevoza, ali će u tom slučaju morati da nose FFP2 ili KN95 masku za lice sve vreme.



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...