Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

22 minutes ago, Redoran said:

Gledam na krisinformation.se

 

Bukvalno prva rečenica im je da su zabranjeni dolasci izvan EU/EEA, osim za essential travel (gde je uvek diskutabilno šta jeste a šta nije "essential", pogotovo kod poslovnih putovanja). Pa onda daju spisak zemalja koje su izuzete od zabrane i dovoljan je test.

 

Ovo iz tvog posta mi zvuči kao da je test sasvim dovoljan, plus ima ta grupa "povlašćenih" kojima čak ni test ne traže, makar na papiru.

 

Aupm, uradiću test i staviti ovaj EU sertifikat kao cvet u kosu, pa kako bude.

Ja gledam ovde pa čekiraj sutra kad ažuriraju nova pravila: https://polisen.se/en/the-swedish-police/the-coronavirus-and-the-swedish-police/travel-to-and-from-sweden/

Sa njega se linkuje na Public Health Agency: https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/if-you-are-planning-to-travel/negative-covid-19-test-required-for-entry-into-sweden/

 

Ali u suštini da, test je dovoljan i only essential travellers, tako da spremi test i neki dokaz/potvrdu da putuješ poslovno.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 19.9.2021. at 6:29, maheem said:

Ali u suštini da, test je dovoljan i only essential travellers, tako da spremi test i neki dokaz/potvrdu da putuješ poslovno.

 

Na kraju mi tražili potvrdu o vakcinaciji (Turska je uključena u EU sertifikat pa priznaju lokalnu vakcinaciju i to može da se učita u onu zvaničnu EU aplikaciju), PCR test i pozivno pismo. Sve sam to imao spremno i prošao bez problema. Svuda po Arlandi su punktovi za brzo testiranje, kome zatreba ili koga pošalju. I onda izađeš sa aerodroma i... toeto, nema više covida. Nema maski, nema zabrana, a od sredine prošle nedelje zvanično nema ni mera. Mislim, i pre tog zvaničnog ukidanja sam primetio da su restorani prepuni, a onda smo usred radne nedelje otišli u jedan baš veliki restoran na večeru i ne samo što nije bilo slobodne stolice, nego se za naša 3 sata tamo bukvalno promenila cela jedna tura gostiju (starija ekipa završila večeru i otišla, stolove zaposela mlađa ekipa). Na ulici sve bilo prepuno ljudi, ispred klubova redovi, pobedila Švedska koronu. Rekli mi domaćini da su im u tom trenutku jedino bili problematični domovi za stare i migrantski kvartovi u kojima vlada ozbiljan otpor vakcinaciji.

Link to comment
  • 3 weeks later...

@Treskoi ostali Talijani.

Da li ovo što piše ispod važi za mali dica?

Entry into Italy without self-isolation 

Anyone who has stayed or passed through one of the countries on List D in the 14 days prior to entering Italy without self-isolation (5 days) must comply with the following regulations:

  • fill out the Passenger Locator Form prior to entering Italy. This form replaces the self-declaration made to the travel company and can be shown in both digital and paper format
  • take a negative molecular or antigen swab test in the 72 hours prior to entering Italy; in the case of arrivals from the UK and Northern Ireland and British Isles, the swab test must be taken in the 48 hours prior to entering Italy
  • show a Digital COVID-19 Certificate or equivalent that certifies the person is vaccinated. (certificate of recovery not accepted)
Link to comment
1 hour ago, maheem said:

@Treskoi ostali Talijani.

Da li ovo što piše ispod važi za mali dica?

Entry into Italy without self-isolation 

Anyone who has stayed or passed through one of the countries on List D in the 14 days prior to entering Italy without self-isolation (5 days) must comply with the following regulations:

  • fill out the Passenger Locator Form prior to entering Italy. This form replaces the self-declaration made to the travel company and can be shown in both digital and paper format
  • take a negative molecular or antigen swab test in the 72 hours prior to entering Italy; in the case of arrivals from the UK and Northern Ireland and British Isles, the swab test must be taken in the 48 hours prior to entering Italy
  • show a Digital COVID-19 Certificate or equivalent that certifies the person is vaccinated. (certificate of recovery not accepted)

Važi, mislim ako imaju više od 6 godina.

  • Hvala 1
Link to comment

kakav je status za italiju osoba vakcinisanih sa 2 kineza 1 fajzer? poshto juche chujem da kao priznaju samo dve priznate vakcine zaredom, a to nisu rusi i kinezi. da li je to tachno?

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
12 minutes ago, gospa buba said:

kakav je status za italiju osoba vakcinisanih sa 2 kineza 1 fajzer? poshto juche chujem da kao priznaju samo dve priznate vakcine zaredom, a to nisu rusi i kinezi. da li je to tachno?

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Još uvek je tako.

Link to comment

Eno na topicu iznad (Covid putovanja)mojih informacija o tome kako je u Rimu

Kasno sinoć sam se vratio iz Italije, bio tamo 4 dana

 

Što se tiče mixa 2 kineza plus fajzer, moj matori je opušteno prošao sve kontrole kroz Austriju, uredno ljudi pročitali šta je i kako je, da je bustovan i nisu mu pravili problem tokom boravka u Beču

 

Isto zatim i kod mene u Poljskoj.. ne verujem da bi Italijani glumili veću strogoću od Beča, pogotovo nakon mojeg iskustva koje nosim iz ITA

Edited by Have_Fun
Link to comment
  • 2 weeks later...

Vratio se iz NYka, pa samo tri utiska.

1. Šetnja Bruklin bridžom nikad lepša. Pored toga što je 100 puta manje pešaka (možda preterujem, ali ranije je bila vašarska atmosfera gde te rulja vodila , svuda su prodavali razne turističke suvenire, a još je i pola staze bilo rezervisano za bicikliste). Još su i bicikliste premestili na posebnu stazu uz automobile.

2. Restorani su dobili bašte i mnoge ulice su zatvorene za automobilski saobraćaj, pa Njujork još više liči na evropske gradove.

3. Otišao do džeržija na piće sa ortakom koji tamo živi, pred barom spremam vozačku dozvolu, sertifikat o vakcinaciji, stavljam masku, jer me Njujork utrenirao. Kaže ortak, sta ce ti to, ovo je Džersi. I zaista ništa mi nije trebalo, u baru gužva i odsustvo maski kao pre korone. Jbt, pa u NYku ne bi mogao da popiješ alkoholno piće i pre korone bez legitimacije sve da si deda od 60 god...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...