Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
47 minutes ago, Tsai said:

drugar iz hrvatske je vakcinisan J&J i ima EU potvrdu. dal ce ga smarati na srpskoj granici?

Bitna je država gde je vakcinisan. Pretpostavljam da je vakcinisan u Hrvatskoj, pa mu se priznaje potvrda.

Priznajemo potvrde o vakcinaciji zemalja sa kojima imamo sporazum o medjusobnom priznavanju potvrda i one sa kojima nemamo sporazum, ali priznaju naše potvrde (faktički reciprocitet). Sporazum važi za: Grčka, Mađarska. Rumunija, Slovenija, Turska, Ujedinjeni Arapski Emirati i Češka, a reciprocitet imamo sa Hrvatska, Slovačka, Gruzija, Maroko, Kipar, Liban, Moldavija, San Marino, Tunis, Jermenija.

Čuo sam priče da ni graničari nisu nekada sigurni pa puste neke iz zemalja koje nisu na ovim spiskovima, ili prave problem onima koji jesu...

Edited by Spooky
Link to comment
25 minutes ago, Behemoth said:

Da, i to samo na granici. Uslov je da druga doza nije primljena ranije od 270 dana.

Valjda kasnije (u HR Covid ausvajsi vrijede 9 mjeseci nakon primanja druge doze) 

Link to comment
26 minutes ago, Zlurad said:

Egipcani traze PCR test bez obzira na vakcinaciju? Deca isto? :ph34r:

Ovde piše da ne treba test za vakcinisane i decu ispod 6:

https://www.google.com/amp/s/www.egyptonlinevisa.com/travel-restrictions/%3famp

 

Al moraš videti da li avio prevoznik traži test za ulazak u avion.

Ako bude potrebno možete se testirati na Tesli, 3500 je brzi antigenski, čeka se lapo sata.

Edited by maheem
Link to comment
11 minutes ago, maheem said:

Ovde piše da ne treba test za vakcinisane i decu ispod 6:

https://www.google.com/amp/s/www.egyptonlinevisa.com/travel-restrictions/%3famp

 

Al moraš videti da li avio prevoznik traži test za ulazak u avion.

Ako bude potrebno možete se testirati na Tesli, 3500 je brzi antigenski, čeka se lapo sata.

 

Pokusao da nadjem za decu cak i na ambasadi i na ovom linku pa sam te sad video da je tek ispod 6.

 

Nas dvoje smo vakcinisani, dete 8 godina a priznaju samo PCR. Letimo iz Berlina, eto 50 evra troska pride. Hvala!

Link to comment
12 hours ago, Zlurad said:

 

Pokusao da nadjem za decu cak i na ambasadi i na ovom linku pa sam te sad video da je tek ispod 6.

 

Nas dvoje smo vakcinisani, dete 8 godina a priznaju samo PCR. Letimo iz Berlina, eto 50 evra troska pride. Hvala!

Mozete da testirate dete i u Egiptu na aerodromu, tamo je 25 dolara - ali - rizik je ako daleko bilo bude pozitivno, ide se u karantin u hotelu (placa Egipat). Ruku na srce, tamo malo promuvaju kroz nos kao macka repom, tako da su skori svi, osim ovih sto bas imaju kovid ko vrata, negativni.

 

Nego kad ste vec tu. Sta mislite, kakve su mi sanse da udjem u nemacku sa dva sinofarma i buster fajzerom? Po ambasadi ne bih mogla, ali na sajtu ambasade se ne pominje buster vec samo potpuna vakcinacija (sto tumacim kao dve doze). Da li da pisem bundes policiji? Nisam pametna a iskacem iz koze koliko mi se ide. 

Link to comment
2 hours ago, angelada said:

Mozete da testirate dete i u Egiptu na aerodromu, tamo je 25 dolara - ali - rizik je ako daleko bilo bude pozitivno, ide se u karantin u hotelu (placa Egipat). Ruku na srce, tamo malo promuvaju kroz nos kao macka repom, tako da su skori svi, osim ovih sto bas imaju kovid ko vrata, negativni.

 

Nego kad ste vec tu. Sta mislite, kakve su mi sanse da udjem u nemacku sa dva sinofarma i buster fajzerom? Po ambasadi ne bih mogla, ali na sajtu ambasade se ne pominje buster vec samo potpuna vakcinacija (sto tumacim kao dve doze). Da li da pisem bundes policiji? Nisam pametna a iskacem iz koze koliko mi se ide. 

 

U Nemackoj su ili ce tek skoro da pocnu da daju bustere tako da ne vidim nacin da priznaju fajzer buster iz Srbije. Koliko znam Srbija je na listi visokorizicnih zemalja od pre par dana tako da je sada ulaz prilicno oganicen. Ne postoji apsolutno nista po zvanicnim sajtovima u Nemackoj a da se tice bustera. Najbolje je mail policiji, mada sam siguran da ce da vrate mail sa linkovima ka RKI ili ka https://www.einreiseanmeldung.de/#/

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ima li neko iskustva sa putovanjem u EU iz zemlje koja je non-EU ali je uključena u EU sertifikat? Turska je uključena u zeleni EU sertifikat, imam aplikaciju i svi podaci se uredno vide ali nigde ne mogu da pronađem da li to igra neku ulogu ili se gleda samo generalni status Turske kao zemlje.

 

Konkretno, treba da idem u Švedsku koja kaže da one koji dolaze izvan EU pušta samo pod posebnim uslovima. Pa onda navode 20-ak zemalja izvan EU za koje su pravila malo blaža i može da se uđe sa PCR testom ali Turska nije među njima (Srbija ispada sa te liste sutra). I kažu da je EU zeleni setifikat obavezan ali nigde ne preciziraju da li to važi i za Tursku i ove zemlje koje su "priključene" EU sertifikatu.  

Link to comment
22 minutes ago, Redoran said:

Ima li neko iskustva sa putovanjem u EU iz zemlje koja je non-EU ali je uključena u EU sertifikat? Turska je uključena u zeleni EU sertifikat, imam aplikaciju i svi podaci se uredno vide ali nigde ne mogu da pronađem da li to igra neku ulogu ili se gleda samo generalni status Turske kao zemlje.

 

Konkretno, treba da idem u Švedsku koja kaže da one koji dolaze izvan EU pušta samo pod posebnim uslovima. Pa onda navode 20-ak zemalja izvan EU za koje su pravila malo blaža i može da se uđe sa PCR testom ali Turska nije među njima (Srbija ispada sa te liste sutra). I kažu da je EU zeleni setifikat obavezan ali nigde ne preciziraju da li to važi i za Tursku i ove zemlje koje su "priključene" EU sertifikatu.  

Na kom linku gledaš to?

Treba test star max 48h za sve van EEA izuzev zemalja sa liste izuzeća, mada su meni i ovog puta tražili test.

 

Ne mora PCR.

 

Certificates for entry from outside the EEA and outside exempt countries

Foreign nationals entering Sweden from outside the EEA and outside exempt countries must be able to present a certificate at the border showing that the traveller has tested negative for COVID-19. A maximum of 48 hours may have passed between the time of testing and the border crossing.

The following types of tests for COVID-19 are approved: Antigen test, PCR test, LAMP test and TMA test. Antigen testing is available in the form of rapid tests for ongoing COVID-19 infection and is usually the test referred to as a “rapid test”.

The following information must appear on the certificate in order for it to be valid:

  • The name and date of birth of the person who has been tested
  • Date and time when the test was taken
  • Disease or infectious agent, COVID-19 (SARS-CoV-2 or one of its variants)
  • The type of test that has been performed. It must be an antigen test, PCR test, LAMP test or TMA test
  • The negative test result
  • The name, telephone number and address of the issuer of the certificate or of the laboratory which has carried out the test.

In addition, the information in the certificate must be provided in Swedish, English, Norwegian, Danish or French.

Link to comment

Gledam na krisinformation.se

 

Bukvalno prva rečenica im je da su zabranjeni dolasci izvan EU/EEA, osim za essential travel (gde je uvek diskutabilno šta jeste a šta nije "essential", pogotovo kod poslovnih putovanja). Pa onda daju spisak zemalja koje su izuzete od zabrane i dovoljan je test.

 

Ovo iz tvog posta mi zvuči kao da je test sasvim dovoljan, plus ima ta grupa "povlašćenih" kojima čak ni test ne traže, makar na papiru.

 

Aupm, uradiću test i staviti ovaj EU sertifikat kao cvet u kosu, pa kako bude.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...