Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

mogu da zamislim kojih ce tu biti malverzacija. ili srbija crna gora. neka hvala. jebo sam im kevu ako to dozvole. drze ovde ko kera sa jebenim policijskim casom mesec dana i onda ce da pustaju na potvrdu nekog sns pavijana. oce kurac!

Edited by bradilko
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kaze mi drugarica da su u austriji uveli da se na aerodromu radi test, 190evra.za zemlje van sengena.cekas 3 sata rezultat

Za dolaske iz zemalja sengena traze neki zdravstveni sertifikat.

Neko zna vise? 

 

Link to comment

ako to bude tako, šta se dešava ako se posle 3 sata čekanja ispostavi da je u avionu bilo pozitivnih? ceo avion ide u karantin i čeka novo testiranje za nekoliko dana? koliko će to da košta putnika?

taj plan može jedino ako testiraju putnike i na polaznom aerodromu, ali to je još 3 dodatna sata čekanja. i još 190 eura za test.

ispašće na kraju brže da se biciklom ide u Beč, nego avionom :D

 

 

 

 

Link to comment

Hrvati pišu da će se prilikom ulaska u zemlju morati imati  PCR test ne stariji od 24 h izdat u zemlji odakle lice dolazi.

 

al će bude mućke..

 

https://www.atvbl.com/vijesti/region/ko-zeli-u-hrvatsku-mora-imati-potvrdu-da-je-testiran-na-koronu-5-5-2020

 

nije mi jasno kako ovo misle izvesti..svaka granica ce imati spisak bolnica iz kojih važi test..ili šta..Hrvatski carinici i policija su revnosni u pm..

Edited by beeva
Link to comment
44 minutes ago, Anonymous said:

Znači 150 evra ekstra troška u startu i ko zna šta će se još tu nakarikati.

Sto su ti testovi tolko skupi?

Nasi ce sigurno toliko naplacivati,i vise

Link to comment
10 hours ago, InvisibleLight said:

Kaze mi drugarica da su u austriji uveli da se na aerodromu radi test, 190evra.za zemlje van sengena.cekas 3 sata rezultat

Za dolaske iz zemalja sengena traze neki zdravstveni sertifikat.

Neko zna vise? 

 


Mene ovo jako zanima. Da li ce to vaziti i za putnike u tranzitu ili samo za one koji ulaze u Austriju (ili bilo koju drugu zamlju presedanja). Npr. ako letim iz Kanade moram preko bar jednog evropskog aerodroma da tranzitiram.

Link to comment

Nemacke apoteke (neke fizicke, vecina online apoteka) su imale te testove jos pre mesec dana. Bocnes prst, stavis u aparat koji lici na test za trudnocu i za 15 minuta dobijes plus ili minus. Sami proizvodjaci, Nemci su rekli da je test pouzdan preko 80% (bilo je nekih silnih brojeva tamo, nisam bas ulazio u detalje). Jedan test je kostao oko 30-40 evra maksimum ako se dobro secam. Hteo da narucim jedan, cisto onako. Pre 10ak dana su naredili apotekama, uz kaznu od 30 000 evra ko se ne pridrzava da se testovi ne prodaju siroj populaciji i da apoteke ne smeju da rade testiranja. Evo sad citam, test je u stvari test za antitela. Ako pokaze negativno procenat da je neko negativan na koronu je preko 80%. Ako je pozitivan preporucuje se PCR test.

 

Ne znam odakle tih 150 evra, a pominje se po mnogim medijima. Nemacka vlada narucila 8 miliona testova od Boscha na antitela za populaciju, to je nekih 10%. Ako su imali ove brze testove pre mesec dana (nisu najpouzdaniji ali opet) do sada pretpostavljam da imaju neke kvalitetnije testove koji mogu da idu preko 90%

 

Sad citam proracune i modeliranje ovih brzih testova i zbog cega je korona pasos neizvodljiv. Evo clanak na nemackom, prevucite ga kroz Chrome da prevede ili gde vec prevodite

 

https://www.t-online.de/digital/id_87738046/coronavirus-pandemie-warum-die-tests-aus-der-apotheke-so-gefaehrlich-sind.html

Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

Sad citam proracune i modeliranje ovih brzih testova i zbog cega je korona pasos neizvodljiv. Evo clanak na nemackom, prevucite ga kroz Chrome da prevede ili gde vec prevodite

 

https://www.t-online.de/digital/id_87738046/coronavirus-pandemie-warum-die-tests-aus-der-apotheke-so-gefaehrlich-sind.html

Zanimljivo, hvala!

 

Inace, jedna poznanica je u petak vodila svoju trogodisnju cerku da urade test, da vidi da li je to sta ju je pocetkom februara napalo bio mozda korona-virus. Sam pedijatar je to predlozio. Jos uvek nije dobila rezultat, zaboravila sam sta je rekla, koliko radnih dana im treba. Dobih upravo i poruku od nje, da se prikljucim potpisom protiv vakcinacije. Plasim se da otvorim link :ph34r: (Ne znam ni o cemu se radi, informisem se o desavanjima jednom nedeljno, nemam kapaciteta za vise)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...