Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Crna Gora ne traži ništa od potvrda i testova za državljane Srbije ali me zbunjuje deo koji se odnosi na decu:

 

"Obaveza posjedovanja testa NE odnosi se na djecu do navršene pete godine života"

 

Ovo valjda važi u slučaju da turisti dolaze iz zemalja od kojih se zahteva neki test?

Link to comment
On 10.6.2021. at 13:50, Sandradjer said:

Molim te da ostavis info kako si prosao sa ulaskom u Hrvatsku ako ides uskoro. Idem tek 12. jula.  Zanima me za Sinofarm i oko smestaja da li mora biti placen unapred 

Prosli smo bez problema sa Sinofarmom. Potpuno ista procedura kao u slucaju @Milosh76. Normalno su pregledali pasose, na digitalne sertifikate bacilli pogled I to je to.

Hvala jos jednom svima na pomoci. 

  • +1 3
Link to comment

po svemu sudeci, u slovacku ne moze da se udje bez karantina, cak i sa potvrdom o vakcinaciji? jel ima neko iskustva? dozvoljavaju samo EU potvrde, mi smo na crvenoj listi. dal postoji sansa da se to promeni do vikenda?

Link to comment
4 minutes ago, Aleksija said:

za makedoniju, koliko vidim, ne treba nista?

Ne treba, samo zeleni karton ako ides kolima.

Grci nista od papira za kovid ne gledaju na granici, ali svakako se mora imati. Evzoni i dalje ne radi od 22-6.

  • Hvala 1
Link to comment
On 16.6.2021. at 6:35, Milosh76 said:

Da li neko zna uslove za ponasanje u Turskoj, pre svega na plazama, dokle rade radnje, da li vazi i policijski cas u turistickim centrima...?  @Redoran

 

Po informacijama koje je objavila YUTA, policijski cas je od 21 do 05, maske na otvorenom, a ne pominju da ta ogranicenja ne vaze u turistickim centrima, pa me zanima  pouzdana informacija.

 

https://cms.bigblue.rs/b2cDocuments/PDF/Turska/BB-Turska.pdf

 

 

Promakao mi je tag, izvini.

 

Prvo i najvažnije je da će, kako stvari stoje, sva Covid ograničenja u Turskoj biti ukinuta 1. jula (za ulazak u Tursku će se i dalje tražiti potvrda o vakcinaciji ili PCR test). To ću da potvrdim čim bude zvanično.

 

Ograničenja važe u turističkim centrima ali ne važe za strance. U Istanbulu te posle 9 uveče na ulici vadi pasoš ako si turista, dok te u turističkim centrima verovatno niko neće ni cimati.

 

Ono što važi je:

- zabrana kretanja od 21 do 05, za lokalce

- zabrana kretanja nedeljom preko celog dana, za lokalce

- zatvaranje ugostiteljskih objekata u 21h (ovo se 1. jula verovatno pomera na ponoć)

- nošenje maski u otvorenom i zatvorenom prostoru

- ulazak u posebne objekte (molovi i slično) uz QR kod: https://hayatevesigar.saglik.gov.tr/hes-eng.html

 

(ne znam koliko se ovaj kod striktno kontroliše u Bodrumu i Antaliji. U Istanbulu je neophodan za molove i javni prevoz)

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Hvala.

Idem u Side krajem jula (I 2019 sam tamo bio) do tada ce se sve ukinuti verovatno.

Egipat mi je ispao iz kombinacije za more zbog PCR testa, a sad su i to ukinuli I moze i vakcina.
 

Edited by Milosh76
Link to comment
 
Ревидирани услови уласка у Р. Хрватску - 25. јун, 2021. године

Држављани Србије могу да уђу у Р. Хрватску без ограничења, односно под истим условима који су били на снази пре мера уведених ради спречавања ширења вируса Ковид-19. Није потребна потврда о вакцинацији, нити негативан ПЦР тест.

 

http://zagreb.mfa.gov.rs/cir/

  • +1 5
Link to comment

shta to znachi, ne radi nam zeka?

zar mi nismo na kraju dobili i doze razlichitih proizvodjacha? unsure.gif

ja vec zaboravila isuse.gif

(meni to najvishe govori - ocenili smo da nam se ne isplati zajebavat kineze, a nekog moramo :dry: )

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...