Jump to content
IGNORED

Otvaranje


Ravanelli

Recommended Posts

Dobili smo preporuku od strane firme da nastavimo sa radom od kuće do septembra.

Lično ću gledati da pravim neki balans, u zavisnosti od epidemiološke situacije. Rad od kuće jeste manje produktivan, a u julu i avgustu je u mom slučaju i manje uslovan. 

Link to comment
  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    18

  • kud u maglu Simoviću

    13

  • ToniAdams

    12

  • Frank Pembleton

    11

Air Serbia krenula da leti, i kaže ministarka Zorannah “mi bi krenuli još pre mesec dana, ali nije zavisilo samo od nas nego i od drugih zemalja.”

Pre mesec dana imali za Uskrs lokdaun od 4 dana. :isuse:

Link to comment
8 hours ago, renne said:

Sutra edit u firmu, posle dva meseca i šest dana, gotovo.

e crna. mi pod merama i dalje, random chetvrtina preduzeca moze, ako bash mora, da se pojavi maskirana, sa najavom odobrenjem i potpisom, radno vreme od 8-16. najbolje da cemo da dizemo sistem da bi radio trecinu dana, dok resurs u realnom vremenu 24/7 isparava na sobnoj temperaturi i zabole ga za mere.

 

za to vreme ce beogradski univerzitet drzati ispite uzivo, maskiran, sa izmerenom temperaturom.

 

ne zalim se. imam srece da ne moram.

Edited by gospa buba
Link to comment

pa ne vidim šta je problem otići na posao

umereni oprez i to je to

 


 

msm ako zanemarimo sam posao kao mučilište

Link to comment
6 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pa ne vidim šta je problem otići na posao

umereni oprez i to je to

 


 

msm ako zanemarimo sam posao kao mučilište

pa nije problem, ja i tako imam velike shanse da ne sretnem nikad nikog, sebi sam gazdarica, a saradnje mogu preko neta. ali je problem ako ne mozesh 24h da radish, jer ti neko skupo sranje, koje su ti jedva i kupili, isparava na tvoje ochi, a ti ne mozesh da podelish 3 smene. kod nas kad je eksperiment, onda je moba bukvalno, svi uskachu svima da se zavrshi optimalno i da shto vishe sveta uspe da zavrshi svoje. ima i drugih razloga za to (npr pokvari se ti se sredstvo za rad i poslodavac nece da ti ga popravi, ali ti obrachunava rezultate rada).

 

a ako nije eksperiment ja ne moram da budem tamo bukvalno nikad.

 

smeshno je shto neki drze sistem pod opsadom, gde tih par desetina ljudi ne mora da se sretne uopshte, a neki pushtaju da udje ko hoce u drzavu bilo kako. i da im lete avioni. i da se drze mitinzi.

 

naravno, ovo moje je bolje :hihi:

 

 

edip. jel idete busom? ja npr ne bih volela da mi uvede prebrojavanje u preduzecu ko je gde, pa da moram iz hira da donosim koronu kuci svakog dana :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment

Moja ekipa je vraćena prošlog ponedeljka u kanc.

To je bilo dokazivanje glavonja, jer nam je workflow 99% isti kao da radimo od kuće. Za sad nam tolerišu vreme provedeno na poslu, dok god izbacujemo posao.

 

Još uvek sam maksimalno oprezan, nosim neku platnenu masku čitav dan (imam više), na posao idem pešaka ili kolima. Pušim ispred firme, jedem kući pre posla, a ruke perem 100 puta jer ne nosim rukavice. Mislim da ću sve to da zadržim još neko vreme. Trenutno se kupam odmah po dolasku u kuću, ali mislim da za tim više nema potrebe.

(kao u vicu kad ganci pita

i šta kažu, do kad če da mora da se peru ruke?

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
3 minutes ago, dvb-t manijak said:

 

Još uvek sam maksimalno oprezan, nosim neku platnenu masku čitav dan (imam više), na posao idem pešaka ili kolima. Pušim ispred firme, jedem kući pre posla, a ruke perem 100 puta jer ne nosim rukavice. Mislim da ću sve to da zadržim još neko vreme. Trenutno se kupam odmah po dolasku u kuću, ali mislim da za tim više nema potrebe.

(kao u vicu kad ganci pita

i šta kažu, do kad če da mora da se peru ruke?

opuśti se

alarm može na žuto

Link to comment

Moja firma nas svake sedmice pita da li želimo da vratimo u kancelariju. Većina ostaje da radi od kuće jer su uslovi rada u kancelariji obeshrabljujuci. Čitav dan maska, ručaš sam, izbjegavao bilo kakav kontakt. Ja ću sigurno do septembra od kuće. Treba samo da vidim da li će mi dozvoliti da odem dva mjeseca van fr i da nastavim da radim.

 

Žena je zadnji mjesec dana radila samo 1 dana u sedmici ali je plaćena 100%. Njena firma želi da od sada svi koji mogu nastave tako da rade. To jest radiće 4 dana od kuće i jedan dan u firmi. 

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

 

Žena je zadnji mjesec dana radila samo 1 dana u sedmici ali je plaćena 100%. Njena firma želi da od sada svi koji mogu nastave tako da rade. To jest radiće 4 dana od kuće i jedan dan u firmi

 

Nevezano za koronu, ovo bi i meni bila idealka. Eventualno 2+3, da se protegnu noge, ne ucrvlja kod kuće, dogovori efikasnije face-to-face šta mora, ostatak rad na miru bez praznog hoda u vidu small talka, odlaska na ručak, distrakcija svake vrste...

Link to comment

Ja, srećom, ne moram na posao. Na našem institutu su procenili da se rad od kuće pokazao podjednako efikasnim i savetovali da ko može da radi od kuće, radi, a ko baš mora da dođe mora imati potvrdu da je negativan (nemam pojma kako se do toga dolazi i ko to plaća).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...