Jump to content
IGNORED

Solo piano


אַף אֶחָד

Recommended Posts

S godinama i istanjivanjem zivaca, sve vise i sve cesce slusam solo klavir. Neverovatan instrument, beskrajno uzbudljiv i mocan.

 

 

 

 

Link to comment
10 hours ago, Indy said:

Super... dosad sam Gurdjieffa slušao samo u izvedbi Keitha Jarretta... Sad nađoh obilje Kremskog na Spotify-u. (Mada nema baš ovo iznad).

 

kremski.png

 

 

Na YT imas svih 12 albuma/vols, isti lik okacio kao i ovaj gore. Meni sjajno za smirivanje zivaca, monofonska muzika uopste, a ovo posebno.

 

Jarrettovo izvodjenje je mnogo ozbiljnije i kompleksnije. Ovo su mahom sve vrlo jednostavne melodije. Ne znam kako to da opisem drugacije nego da je izvukao/pokupio bazne vektore muzike koju slusam celog zivota, pa mi je sve ovo na prvo slusanje zvucalo poznato i blisko.

 

 

Link to comment

U svom malom stanu držao je 2 koncertna klavira, jednog na drugom. Do danas ostaje misterija kako je uspeo da ih tako postavi, obzirom da imaju po nekih pola tone svaki. :D

 

Link to comment
6 hours ago, Indy said:

U svom malom stanu držao je 2 koncertna klavira, jednog na drugom. Do danas ostaje misterija kako je uspeo da ih tako postavi, obzirom da imaju po nekih pola tone svaki. :D

 

 

Ali je gornji koristio samo kao skladiste za papire. :) 

Link to comment
1 hour ago, kr en said:

 

 

Baš sam nešto takvo hteo da okačim....

 

 

(Rick je svirao i u Bowievom originalu btw.)

Edited by Indy
Link to comment

Jeste skrnavljenje, jeste mozda i izzivljavanje, ali meni je em muzika i koju bih slusao na stiroporu, a ne na klaviru, a jeste i jedan mali prakticni dokaz sta sve klavir moze da otpeva, pa makar i u cetri ruke.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...