Jump to content
IGNORED

Zrenjanin i Banat


theanswer

Recommended Posts

Generalno se ljudi ovde svakako više socijalno distanciraju, šta znam. Ovde su nezamislive scene u npr Zrenjaninu ko što ih imaš u Beogradu, nema puno ljudi po parkovima, da šetaju nekuda itd. Još dok su radili kafići, kad je bio onaj prvi nalet lepog vremena primetno je bilo da je broj ljudi po gradu dosta manji, obično bi prvo prolečno sunce izmamilo pune bašte u centru, sad to nije bio slučaj. Bio sam i na selu, tamo je starosna struktura dosta veća po br godina i prilično je pusto, ljudi se uglavnom drže preporuka. A imaš solidan broj ljudi koji ovde živi po selima, ZR recimo po popisu ima oko 70k stanovnika, a sela okolo koja pripadaju opštini ZR imaju skoro 50k. To na papiru naravno, broj je dosta manji. Ali imaš dosta sela u Vojvodini sa 2,3000 stanovnika gde će se svakako zaraza ovog tipa dosta teže širiti nego po gradovima. 

Link to comment
18 minutes ago, zgembo said:

Ma u Vojvodini, sa izuzetkom NS-a, traje karantin već stolećima.

 

Posle 8 uveče napolju samo kere i švaleri

Буквално живе душе нема у мањим градовима и кад је нормално стање.

Link to comment
28 minutes ago, zgembo said:

Ma u Vojvodini, sa izuzetkom NS-a, traje karantin već stolećima.

 

Posle 8 uveče napolju samo kere i švaleri

 

Sram Vas bilo..sramota, zaista. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mi nase kere vezivamo, eto tek da znate.

Link to comment

Stvarno taj zrenjanin je pustara samo takva, secam se suncanih majskih prepodneva a na zitnom trgu i u pesackoj zoni dva psa lutalice i jedan cigancic sto zicka lovu. Nedelja u pola 12, 25 stepeni

Link to comment

uh, ima i u Vojvodini mesta sa dosta ljudi koji šljakaju napolju. Npr Lidl se u vreme one njihove ekspanzije bio ozbiljno popičkao sa opštinom Apatin jer su im ovi uvalili na uvid podatke sa popisa i birački spisak gde piše da u gradu živi skoro 20.000 ljudi, a onda su, kad je već počela gradnja objekta, skontali da u gradu nema više od 12.000 ljudi. To bre sve na Malti ili na ovim klasičnim destinacijama Švica Austrija Njemačka ili Skandinavija. I to je jedan od razloga zašto su ulice puste, nije to samo zbog urođenog social distancinga.

A još je reč o gradiću tranzicionih dobitnika u koji se u jednom danu na privatne račune slilo par stotina miliona eura. Zamislite kakvo je stanje u gradovima gde je tranzicija donela samo otkaze i raspad.

Link to comment

Vrsac se vodi jod uvek kao da ima nekih 35000..skoro mi je jedan pripadnik organa reda rekao da na spavanju nema vise od 22000 ljudi. 

 

Praznjenje je ovde rapidnije no juzno od Bg.

Link to comment
2 minutes ago, MocaVukotic said:

Stvarno taj zrenjanin je pustara samo takva, secam se suncanih majskih prepodneva a na zitnom trgu i u pesackoj zoni dva psa lutalice i jedan cigancic sto zicka lovu. Nedelja u pola 12, 25 stepeni

 

Pa nedeljom u 11.30 se čeka nedeljni ručak kod kuće i okupljanje za stolom, naravno da ljudi nisu napolju. 

Na to điranje nedeljom i nepostojanje institucije nedeljnog ručka u određeno vreme nikad nisam uspeo da se naviknem, ovde gde sad živim. Što mi ni najmanje ne smeta. Različiti krajevi, različite navike i običaji. 

Pritom, Zrenjanin je mali, palanka, a Beograd metropola, nikako nije isto. 

Link to comment
52 minutes ago, theanswer said:

 

Ali imaš dosta sela u Vojvodini sa 2,3000 stanovnika gde će se svakako zaraza ovog tipa dosta teže širiti nego po gradovima. 

 

Pogotovo sto su odseceni, od gradova i bolnica, imaju verovatno ispostave domova zdravlja i toeto, verovatno se bez problema sedi po kucama, ispred na klupama ne postoji posle 5.Najveca mera je to presecanje medjugradskog/seoskog  saobracaja, posto ne letimo bas avionima, autobusi su dosta puni na pravcima vecih gradova i ka prestonici i sad sve stoji.Ako i bukne u nekom mestu lakse ce izolovati, sad je tako al moguca su iznenadjenja

Zrenjanin je inace mali dragulj, univerzitetski grad sa vecom kolonijom starih rokera, zajebano doci, ima neki gadan put do tamo od ns i bg, zato se niko ne vraca

Link to comment
5 minutes ago, banatjanin said:

 

Pa nedeljom u 11.30 se čeka nedeljni ručak kod kuće i okupljanje za stolom, naravno da ljudi nisu napolju. 

Na to điranje nedeljom i nepostojanje institucije nedeljnog ručka u određeno vreme nikad nisam uspeo da se naviknem, ovde gde sad živim. Što mi ni najmanje ne smeta. Različiti krajevi, različite navike i običaji. 

Pritom, Zrenjanin je mali, palanka, a Beograd metropola, nikako nije isto. 

Mogao je bilo koji drugi dan, ne menja stvar. Pustinja. Proveo sam u zr sveukupno sigurno godinu dana, i znam da nije bas takva palanka da nema jebenog coveka na ulici u sred bela dana na glavnoj gradskoj strafti. Nisam se nikad na to navikao. Znam da se malo teziste pomerilo na aviv park zadnjih godina. Bar mi se cini. 

Link to comment
6 minutes ago, villiem said:

 

Pogotovo sto su odseceni, od gradova i bolnica, imaju verovatno ispostave domova zdravlja i toeto, verovatno se bez problema sedi po kucama, ispred na klupama ne postoji posle 5.Najveca mera je to presecanje medjugradskog/seoskog  saobracaja, posto ne letimo bas avionima, autobusi su dosta puni na pravcima vecih gradova i ka prestonici i sad sve stoji.Ako i bukne u nekom mestu lakse ce izolovati, sad je tako al moguca su iznenadjenja

Zrenjanin je inace mali dragulj, univerzitetski grad sa vecom kolonijom starih rokera, zajebano doci, ima neki gadan put do tamo od ns i bg, zato se niko ne vraca

 

Put od Novog Sada je odličan, sređen je pre nekoliko godina, a i beogradski je u dosta dobrom stanju i najveća mana mu je to što ima samo dve trake, a dosta je prometan.

Link to comment

Jednostavno smo mi laloši disciplinovaniji, gastosi su nam u manjem broju pohrlili nazad da cmaču familiju i prijatelje, a spasava nas institucija nedeljnog ručka u prve dve nedelje nepotpunog karantina, u manjem broju smo pohrlili da se socijalizujemo po kafićima. Izuzev Novog Sada, institucija blejanja po kafićima u Vojvodini je manje izražena od ostatka Srbije. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...