Jump to content
IGNORED

psiholoske posledice pandemije


betty

Recommended Posts

Nekima od nas koji smo u poslednje vreme počeli negodovati protiv nelogičnih mera se pripisuje da smo anti-vakseri, iako smo skoro svi uredno vakcinisani i busterovani. Ili nam se pripisuje da taj stav imamo samo zbog Novaka.

Ali ne dešava se to samo u Srbiji, evo, ovaj klip je poprilično uzburkao američku javnost - tj. onaj deo koji podržava mere, a ja se potpuno slažem. Posebno jer sam prošle sedmice bio u Floridi i video koliko se tamo lepo živi, koliko su ljudi opusteni i veseli i koliko zivot podseca na predkoronski, a sa posledicama epidemije su prošli lakše nego mnoge američke države sa mnogo tvrđim merama, uprkos starijoj populaciji.

Florida je takodje postala omiljeno mesto za odmor mnogih iz New Yorka i kalifornije, pa čak i njihovih političara koji te tvrde mere podržavaju.
 

 

  • +1 2
Link to comment
On 25.1.2022. at 13:54, Spooky said:

 Posebno jer sam prošle sedmice bio u Floridi i video koliko se tamo lepo živi, koliko su ljudi opusteni i veseli i koliko zivot podseca na predkoronski, a sa posledicama epidemije su prošli lakše nego mnoge američke države sa mnogo tvrđim merama, uprkos starijoj populaciji.

Da li si siguran oko ovoga_ Ja se secam nekih izvestaja da je bas mnogo, kao nigde drugde, mladih i dece nagrabusilo prosle godine od delte?

Link to comment
5 hours ago, I*m with the pilots said:

Da li si siguran oko ovoga_ Ja se secam nekih izvestaja da je bas mnogo, kao nigde drugde, mladih i dece nagrabusilo prosle godine od delte?

Postovaću zvaničnu statistiku smrtnosti od COVIDa na 100.000 stanovnika gde su npr i NY i NJ (sa mnogo strozijim merama koje sam takođe iskusio iz prve ruke) ispred Floride.

 

https://www.statista.com/statistics/1109011/coronavirus-covid19-death-rates-us-by-state/

 

U NYku dugo vremena nikakvi non essential lokali nisu radili. Restorani su se tek pre par meseci otvorili za sedenje unutra (uz obaveznu vakcinaciju). Još uvek važe preporuke rada od kuće i svi koji američki partneri još uvek rade od kuće. Ne mogu čak ni dobrovoljno otići na posao bez preke potrebe. Sve je to na Floridi ili davno završeno, ili nije ni postojalo u tom obliku.

 

Po prosečnoj starosti Florida je par godina starija.

 

Sa teksasom je slična priča.

Edited by Spooky
Link to comment

Ja tako živim. Nisam imao smrtne slučajeve i teže bolesne u neposrednom okruženju od početka ovog sranja, ne radim od kuće, već u kancelariji, idem na sport, sedim po kafanama kad mi se sedi, svi prijatelji su dobro... Jedino što mi fali su koncerti, pošto bendovi ne idu na turneje, i normalne cene računarske opreme, pošto treba da menjam mašinu.

  • +1 3
Link to comment
55 minutes ago, napadaj said:

Ja tako živim. Nisam imao smrtne slučajeve i teže bolesne u neposrednom okruženju od početka ovog sranja, ne radim od kuće, već u kancelariji, idem na sport, sedim po kafanama kad mi se sedi, svi prijatelji su dobro... Jedino što mi fali su koncerti, pošto bendovi ne idu na turneje, i normalne cene računarske opreme, pošto treba da menjam mašinu.

I ja se trudim da živim kao i obično... Doduše, ja slabo kafane i slično i pre korone...

 

Moj život ima već dosta dugo isto kretanje, 5 dana nedeljno, poprilčno uređeno sa minimalnim slobodnim vremenom, a onda vikenndom uglavno negde bazam sa ženom i klincem ili ako je ćerka raspložena da ide sa nama, ide i ona... Jedino što bi se promenilo da nema korone, bilo bi više poslovnog putovanja, ali verovatno i malo više privatnog...

 

Sve u svemu, mislim da se nismo puno oštetili u ovoj koroni kao porodica...

 

 

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, napadaj said:

Ja tako živim. Nisam imao smrtne slučajeve i teže bolesne u neposrednom okruženju od početka ovog sranja, ne radim od kuće, već u kancelariji, idem na sport, sedim po kafanama kad mi se sedi, svi prijatelji su dobro... Jedino što mi fali su koncerti, pošto bendovi ne idu na turneje, i normalne cene računarske opreme, pošto treba da menjam mašinu.

ja mogu da kazem sve ovo, osim shto sam onlajn (shto je donelo neke neslucene prednosti).

ali i da sam istovremeno luda ko zec. a ranije nisam bila, ili sam bar manje bila.

i ne mogu da se setim uopshte shta mi fali :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

Osim sto je ovaj juzni deo ostrva zamro, meni smeta sto je zabranjeno da se pusi i na terasi u kafanama, pa i ne pamtim kad sam bio zadnji put. Tako kad nam neko dodje u goste, socijalno se istutnjimo, pa smo mirni jedno vreme. tezak mi je smor da pricam sa turistima, a kako je nama, a kako je vama, kad ce ovo da prodje, ko je kriv...sad vec neki znaju da sam drkadzija, pa hvatam polako opet svoj mir.

Edited by Lancia
  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, radisa said:

I ja se trudim da živim kao i obično... Doduše, ja slabo kafane i slično i pre korone...

 

Ma i ja, odem na ručak/večeru jednom u tri nedelje, nego sam hteo da kažem da ne izbegavam to zbog korone.

Link to comment

I dalje izbegavam neka masovnija okupljanja, a ako i odem, tripujem da sam se sigurno zarazio.

 

I dalje radim od kuće. Pošto sam prošle godine promenio posao, imam 0 osećaja pripadnosti novoj firmi. Izgubio sam radne navike skroz pošto ovde imam 5x manje posla nego ranije pa se ne cimam da počinjem s poslom rano i često blejim umesto da radim.

 

I dalje izbegavam putovanja jer mi je suviše stresno razmišljanje o pravilima koja se razlikuju od države do države. Ranije sam putovao bar 3x godišnje privatno i 5-10× službeno.

 

Viđam se s ljudima ali se često dešava da otkažemo jer se neko oseća blago kilavo ili je bio u kontaktu s nekim zaraženim.

 

I dalje sam sam i nemam predstavu kako u ovim okolnostima nekog da upoznam. Probao tinder i baš nije vodilo ničemu.

  • +1 2
Link to comment

Jebiga...Mi alkosi pičimo po kafanama ko da sjutra nema...Dobro u mom slučaju to je striktno jedan fićka u bloku koji drži moj kum...Roka se stalno.

Edited by ronin
Link to comment
54 minutes ago, Sammael said:

I dalje izbegavam neka masovnija okupljanja, a ako i odem, tripujem da sam se sigurno zarazio.

 

I dalje radim od kuće. Pošto sam prošle godine promenio posao, imam 0 osećaja pripadnosti novoj firmi. Izgubio sam radne navike skroz pošto ovde imam 5x manje posla nego ranije pa se ne cimam da počinjem s poslom rano i često blejim umesto da radim.

 

I dalje izbegavam putovanja jer mi je suviše stresno razmišljanje o pravilima koja se razlikuju od države do države. Ranije sam putovao bar 3x godišnje privatno i 5-10× službeno.

 

Viđam se s ljudima ali se često dešava da otkažemo jer se neko oseća blago kilavo ili je bio u kontaktu s nekim zaraženim.

 

I dalje sam sam i nemam predstavu kako u ovim okolnostima nekog da upoznam. Probao tinder i baš nije vodilo ničemu.

Normalizovace se stanje na prolece, ocekuje se to. 

Bice izbori, bice protesti i eto prilike da nekog upoznas :)

Link to comment
42 minutes ago, ronin said:

Jebiga...Mi alkosi pičimo po kafanama ko da sjutra nema...Dobro u mom slučaju to je striktno jedan fićka u bloku koji drži moj kum...Roka se stalno.

Ispiranjem grla protiv korone :)

Link to comment
On 1.2.2022. at 9:24, Sammael said:

I dalje izbegavam neka masovnija okupljanja, a ako i odem, tripujem da sam se sigurno zarazio.

 

I dalje radim od kuće. Pošto sam prošle godine promenio posao, imam 0 osećaja pripadnosti novoj firmi. Izgubio sam radne navike skroz pošto ovde imam 5x manje posla nego ranije pa se ne cimam da počinjem s poslom rano i često blejim umesto da radim.

 

I dalje izbegavam putovanja jer mi je suviše stresno razmišljanje o pravilima koja se razlikuju od države do države. Ranije sam putovao bar 3x godišnje privatno i 5-10× službeno.

 

Viđam se s ljudima ali se često dešava da otkažemo jer se neko oseća blago kilavo ili je bio u kontaktu s nekim zaraženim.

 

I dalje sam sam i nemam predstavu kako u ovim okolnostima nekog da upoznam. Probao tinder i baš nije vodilo ničemu.

 

Kod mene je sve slicno, osim sto nisam menjala firmu i sto, radeci od kuce, radim vise nego ranije, jer nemam osecaj da ikad odem s posla.

Probaj pesacke ture/planinarenje sa nekim PD, ljudi su tu mahom ok, nema price o poslu i politici.
Mnogo znaci izvuci se iz kuce makar vikendom napolje. Mozak se lepo resetuje od tog fizickog napora i neobaveznih razgovora.
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...