Jump to content
IGNORED

psiholoske posledice pandemije


betty

Recommended Posts

On 22.8.2021. at 18:36, Taihoskopija said:

Na mom nevelikom uzorku iz okruženja,  sebičnost i infantilni jeftini egoizam vode, uz nedostatak sposobnosti za sagledavanje šire slike i bazični nedostatak empatije, koji nije vidljiv na prvu loptu. I kad se sumira, ti ljudi su i u drugim segmentima takvi i uopšteno su  kenjatori opšte prakse, samo što su te osobine mogle da se tolerišu kad su manji ulozi bili u igri.  Strah više ne priznajem kao olakšavajuću okolnost ako nisu u pitanju stariji ljudi, tu sam tolerantnija. 

 

On 23.8.2021. at 23:39, Sludge Factory said:

Ovo, a u vezi sa drugom recenicom pasusa. Oni su, brate, pametni, prokljuvili su sve(t). Mi ostali, glupi, nasedamo na fore mocnika, vladara, vanzemaljaca, prepustamo se strahu, dok su oni neustrasivi. Kako i da se plase kad znaju sve. 

 

Naravno, u svemu ovome ne treba zanemariti ni cuveni faktor "ma nece valjda, nece mene/necu ja nikog da zarazim."

 

Naravno da svi oni problemi koje ljudi nose u sebi i sa sobom ne nestaju sa pandemijom, već ih često nove situacije intenziviraju. Taj odbrambeni narativ za okolinu, koja (subjektivno) predstavlja opasnost treba naravno uvek uzeti sa zrnom soli. Verujem da se kod većine ne radi o svesnom dovođenju u opasnost sebe ili drugih, već, između ostalog, o apsurdnom pokušaju zadržavanja (osećaja) kontrole u jednoj situaciji (od mnogih) u kojoj to (objektivno) nije moguće. 

  • +1 2
Link to comment

@Pixie

 

Pa da. Samo što smo svi umorni i nemamo više snage, ja nemam snage, nek idu da im to neko pogleda jbg. I uvek je prisutna doza agresije ili pasivne agresije u nekom obliku i potreba da se ulazi u lični prostor/narušavaju granice i sere. 

 

 

Avaksi antinešto iz mog okruženja nisu ovakvi, naravno:

 

 

Ali to je u osnovi to slična  matrica, čini mi se. Samo što su normalniji i pristojniji ljudi u pitanju, svakako. 

 

I ja ne znam kako se nositi sa ovim hardkor primerkom ako se doživi na poslu ^ i uslovima  u kojima ne možeš da ignorišeš i šta se tu radi i kako biti asertivan i ne biti agresivan i ne zvati hitnu, policiju i GSS. 

 

  • +1 2
Link to comment
46 minutes ago, Taihoskopija said:

I ja ne znam kako se nositi sa ovim hardkor primerkom ako se doživi na poslu ^ i uslovima  u kojima ne možeš da ignorišeš i šta se tu radi i kako biti asertivan i ne biti agresivan i ne zvati hitnu, policiju i GSS.


Ne upustati se ni u kakvu komunikaciju sa izvorom “zracenja” idiotluka jer tu nema smisla apelovati na razum, na poslu prijaviti nekom ko ima autoritet da drekne, za ostale situacije ne znam vise ni sama… U pocetku sam se sama svadjala sa takvim elementima u javnom prostoru, cak i sa sasvim zadovoljavajucim rezultatima, ali i to vise smori coveka, na sta nam prolazi ovaj jedan zivot….

  • +1 7
Link to comment

pročitala ceo niz, navodno joj je umrlo dete nakon prve vakcine, sad ona verovatno misli da je OD vakcine,

vidi se u svakom slučaju da je žena flipnula

ne bih baš ovakve potezala kao primer za bilo šta

Link to comment
3 hours ago, dùda said:

pročitala ceo niz, navodno joj je umrlo dete nakon prve vakcine, sad ona verovatno misli da je OD vakcine,

vidi se u svakom slučaju da je žena flipnula

ne bih baš ovakve potezala kao primer za bilo šta

I ja sam pogledao i našao i ime. Dete od mesec dana umrlo prošle godine od sindroma iznenadne smrti, što ona propisuje vakcini (ne covid vakcini)...

 

Naime,  radi se o ne potpuno istraženom fenomenu kada dete iznenada umre bez očiglednih uzrokq kojem podlegne 39 od 100000 dece.

Link to comment
  • 2 months later...
20 minutes ago, renne said:

ja sam grozno od kako nas je džuma napustila

sve mi se srušilo na glavu

i jako sam agresivan prema bližnjima koji ništa krivi nisu

 

I to. A ona je u principu pametna, buntovna,  tolerantna energična tinejdžerka pismejker i tako vila i zvončica i uvek sam je tako zamišljala kad sam nailazila na nju ovuda i bukvalno ne može da umre zvončica s neta, jebo te takav svet i takve postavke. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...