Jump to content
IGNORED

psiholoske posledice pandemije


betty

Recommended Posts

Isti trip i kod mene, necu da idem na more jer me mrzi da se drkam s protokolima i prpam da li cu se razboleti u tudjoj drzavi i doneti klice nazad, i onda na kraju pizdim sto nisam otisao. Drugi put vec. :laugh:

Kupio karte za 3 koncerta jos u novembru/decembru '19, sve pomereno za iduce leto, jebeni vakuum. 

  • +1 3
Link to comment
Prošla godina je jedan veliki dan.
to. spavali smo malo duze, jeli kojeshta, a uveche ishli u shetnju. i to je sve chega se secamo.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 2
Link to comment

To s neosetnim protokom vremena se dešava u neurozama i depresijama, čak i umerene jačine.

 

Ne mislim da lepim etiketu nikome, već poredim dve različite pojave.

 

Ali jeste zajebana siruacija. Produžen stres, jedni postaju desenzitizovani, drugi su nervozniji. Nikada stvari neće biti iste. Pritom je vrlo moguće da sledi i globalna ekonomska kriza.

 

Na sve to, klima je još više podivljala.

 

Nekako mi se čini da je za one koji nisu staloženi i opušteni najbolje da se stave u hladan, racionalan mod i razmisle tada, bez panike, kako se prilagođavati svim promenama u okviru mogućeg.

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

izlazili kao nindže i šunjali se po okolini dok je trajao lockdown :D

Jbg, to vi normalni...

 

Ja sam imao satanke u 10-11 uveče, kao regularnu stvar... Tipa, lockdown je, kući si siigurno, hajde na sastanak... I umelo je da traje i do 2-3 ujtru... Imao sam dana sa 7-8-9-10 sati blejanja na jebenom teamsu...

 

Prvi put u životu sam počeo da ne volim da sam ispred računara... Od 9. godine imam kompjuter i uvek sm voleo da sma ispred ekrana i našto radim ili se igram... Prvi put u 36 godina da mi se sve to smučilo...

  • +1 4
Link to comment

Ima neka riba..mislim da vec cetvrti put pokusava da odrzi koncert u Areni. Vidim skoro da opet imaju bilbord sa najavom njenog koncerta za sledecu godinu.

 

Elem..ja otkada sam cuo za nju sve nam je krenulo nizbrdo..i sa svakom novom najavom njenog koncerta nama ide novi talas korone.

 

Ja mislim da nam je ta riba baksuzna i da treba da je lincujemo pa ce nam se bogovi smilovati jerbo ovako vise ne ide.

  • +1 1
Link to comment

ne mislim samo na prošlogodišnji prolećni lockdown, već pre na to da ukoliko dosledno poštuješ mere i dalje si u jednom produženom mentalnom lockdownu. i sitne materijalne radosti više nemaju nekog prevelikog smisla - garderobu više ne kupujem (kao gde ću to uopšte da nosim - radim onlajn od marta 2020.), kao ni šminku ni nakit, zabava mi se svela na pohođenje uglavnom dečijih rođendana na otvorenom, sve u svemu ukopala sam se u jedan mega dosadan život al bih onaj stari makar na jedan vikend nazad (al da ne razmišljam ko je vakcinisan, da l će neko da kine i ostalo) - nedostaju mi koncerti na kojima se oznojeni ljudi polivaju pivom il tako nešto za šta sam svakako prestara :) 

Link to comment

Meni je kod te percepcije protoka vremena zanimljivo to što mi dani pojedinačno prolaze mnogo brze nego dok su bili daleko popunjeniji, a nemam pojma u čemu - bukvalno se osećam kao da se dva puta okrenem i već je veče. A kad se pogledaju zbirno, sve mi deluje kao jedan ogroman dan bez početka i kraja, koji tako traje i traje. 

Isto kao što mi je potpuno neverovatno da je već avgust 2021., dok mi s druge strane život pre korone izgleda kao daleka prošlost. Baš konfuzno.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Halvard said:

Meni je kod te percepcije protoka vremena zanimljivo to što mi dani pojedinačno prolaze mnogo brze nego dok su bili daleko popunjeniji, a nemam pojma u čemu - bukvalno se osećam kao da se dva puta okrenem i već je veče. A kad se pogledaju zbirno, sve mi deluje kao jedan ogroman dan bez početka i kraja, koji tako traje i traje. 

Isto kao što mi je potpuno neverovatno da je već avgust 2021., dok mi s druge strane život pre korone izgleda kao daleka prošlost. Baš konfuzno.

To je ja milim normalno...

 

Ja imam problem da znam kad sam koji projekat radio u predhodnih 10 godina, neki mi izgledaju bliže nego što jesu, neki mnogo dalje nego što jesu...  I recimo, predhodni posao mi izgleda mnogo bliđe nego što jeste, a prošlo je 9 i po godina od kad sam ga promenio... poslednjih 4 godine su mi kao jedan dugačak dan, bez početka i kraja....

Link to comment
To je ja milim normalno...
 
Ja imam problem da znam kad sam koji projekat radio u predhodnih 10 godina, neki mi izgledaju bliže nego što jesu, neki mnogo dalje nego što jesu...  I recimo, predhodni posao mi izgleda mnogo bliđe nego što jeste, a prošlo je 9 i po godina od kad sam ga promenio... poslednjih 4 godine su mi kao jedan dugačak dan, bez početka i kraja....
stalno. imam problem vec mesecima, da me stalno pitaju koja postavka eksperimenta je bila nekad za neshto, ja rutinski mashim za 2 godine, sreca pa sam grozdana, imam svesku i pishem! [emoji38]ol:

mislim da smo sa realnos cao zdravo, ko manje ko vishe. bash zato shto od vecine nas zapravo nisu trazene zaista velike stvari, ko shto ume da bude u zivotu, romanu ili kataklizmi... :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment

Ja sam večeras doživeo 2 rasprave s prijateljima avaxima, od druge sam skroz flipnuo i počeo da vičem kad su krenuli u pravcu "1-2% smrtnosti nije ništa, nije to kuga pa da umire 50%, uostalom od raka umire daleko veći % obolelih pa šta sad."

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...