Jump to content
IGNORED

psiholoske posledice pandemije


betty

Recommended Posts

Juče sam se načitao Masumijevog The Principle of Unrest gde dosta lepo opisuje kako je ta vrsta gluposti afektivno stanje, a ne stanje inteligencije. Počinje opravdanim strahom i klasifikacijom pretnje, oko koje se na kraju zavrti ceo život i to ode dođavola - sve što iole liči na ono što te plaši doživljavaš kao pretnju, samo prisustvo bilo čega iz te klase pojava postane okidač za otpor. 
 
Odlična knjiga. 
 
 
Ovo si tačno opisao/prepisao ono što bi ja rekao, da nisam alkos i neobrazovan.
Imam par slučajeva u okolini gde je sve super osim te jedne[emoji769] stvari.
Ne znam ni sam pravo rešenje.
Borim se da im objasnim, ali sve manje imam strpljenja.
Ovo nešto juče što sam video me dodatno uznemirilo.







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Juče sam se načitao Masumijevog The Principle of Unrest gde dosta lepo opisuje kako je ta vrsta gluposti afektivno stanje, a ne stanje inteligencije. Počinje opravdanim strahom i klasifikacijom pretnje, oko koje se na kraju zavrti ceo život i to ode dođavola - sve što iole liči na ono što te plaši doživljavaš kao pretnju, samo prisustvo bilo čega iz te klase pojava postane okidač za otpor. 

 

Odlična knjiga. 

 

 


Verovatno se ovaj rezon kod takvih osoba i ne zavrsava kod vakcina, a imati paranoicnu kukavicu pored sebe cenim da nije bas prijatno i bez opste drame oko korone.

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:


Borim se da im objasnim, ali sve manje imam strpljenja.

 

 

Ne vradi objašnjavati, ja sam odlučio, ako mi je stalo da prihvatim ljude takve kakvi jesu, ako nije da se sprdam, ako krenu u teorije zavere... I to je to...

 

7 minutes ago, Frank Pembleton said:


Ovo nešto juče što sam video me dodatno uznemirilo.

 

U bolnici? Daj kratak preprič, please...:blush:

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Leia said:


Verovatno se ovaj rezon kod takvih osoba i ne zavrsava kod vakcina, a imati paranoicnu kukavicu pored sebe cenim da nije bas prijatno i bez opste drame oko korone.

Nije reč o tome da je neko takva osoba, to je pre stanje u koje svi možemo da dođemo, manje-više. Dosta tih povratnih afektivnih oznaka (debil, paranoična kukavica) zapravo svedoče baš o tome. Agresija retko dolazi iz zdravog razuma, skoro pa nikad.

 

Ja recimo imam strah od udruživanja, pripadanja organizacijama, koji je utemeljen u stvarnosti ali je nekad i nadrasta. Imam i strah od toga da previše budem na radaru, volim da radim deo poslova za keš, da ne radim samo jedan posao... U suštini imam veliku krizu poverenja u sistem, koja delimično oblikuje moj život.

 

Deo rešenja za to sam srećnom igrom slučaja našao u zajednici sa drugom osobom koja tu moju krizu ume da umiri, kao što i ja umirim neke njene. I u prijateljstvima sa drugim  ljudima koji se razlikuju. Da nismo svi debili za nešto, druženje i združivanje ne bi ni imalo smisla. 

 

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

@Hermetico Rekla bih da su tvoji strahovi utemeljeni na iskustvu, razocarenje u trule institucije i organizacije, strah od ostajanja bez posla, ili bez isplacene zarade za obavljen posao - to je deo svakodnevice u Srbiji. Dok antivakseri prosto jedu govna.

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, Leia said:

@Hermetico Rekla bih da su tvoji strahovi utemeljeni na iskustvu, razocarenje u trule institucije i organizacije, strah od ostajanja bez posla, ili bez isplacene zarade za obavljen posao - to je deo svakodnevice u Srbiji. Dok antivakseri prosto jedu govna.

Meni je naravno ok da svi povuku granice negde i otpišu neke ljude zbog neke karakteristike, ali kad pričamo o poreklu osećanja (ako sledimo Masumijev sud da su razna ta 'životna načela' zapravo proizvod nabujalog straha) reći da neko jede govna malo toga objašnjava.

 

Očigledno nekima od nas treba da razumemo te što kaže Sammael misaone procese kod drugih ljudi, a što nekog to ne zanima više je nego razumljivo takođe. Tako da možda ne moramo dalje.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Hermetico said:

Meni je naravno ok da svi povuku granice negde i otpišu neke ljude zbog neke karakteristike, ali kad pričamo o poreklu osećanja (ako sledimo Masumijev sud da su razna ta 'životna načela' zapravo proizvod nabujalog straha) reći da neko jede govna malo toga objašnjava.

 

Očigledno nekima od nas treba da razumemo te što kaže Sammael misaone procese kod drugih ljudi, a što nekog to ne zanima više je nego razumljivo takođe. Tako da možda ne moramo dalje.


Da tu ima nekog misaonog procesa koji se moze slediti i ukljuciti se u smislenu diskusiju, ne bih ni osudjivala. Mislim ni ovako nesto ne osudjujem, prosto ne zelim da mi dramoseri budu u najblizem okruzenju i time mi uticu na raspolozenje i kvalitet zivota generalno. A ne moramo hvala bogu bas nista, ni blize ni dalje :D

  • -1 1
Link to comment
4 minutes ago, Leia said:


Da tu ima nekog misaonog procesa koji se moze slediti i ukljuciti se u smislenu diskusiju, ne bih ni osudjivala. Mislim ni ovako nesto ne osudjujem, prosto ne zelim da mi dramoseri budu u najblizem okruzenju i time mi uticu na raspolozenje i kvalitet zivota generalno. A ne moramo hvala bogu bas nista, ni blize ni dalje :D

Ma i ja primenjujem taj princip za neke druge stvari, a nekad i za ovu. Al juče ne, jutros isto ne ali sad već polako da jer mi žena ne da da raspravljam pred put. Da ne truckam više glavu, kaže, truckaćemo se celu noć u basu. Tako da ko ih jebe sve. :laugh:

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

 

voleo bih da mislim da hoće, al život me demantuje...

Najveće su ti šanse za to kad odustaneš, na dobrom si putu biće sve ok. :)

Link to comment
On 29.7.2021. at 23:13, Sammael said:

Ne znam gde bih ovo drugde. Sinoć bio na prvom dejtu s devojkom i inače mi je bila simpatična sve dok nije provukla da je avaks (u stilu, oni hoće nas nevakcinisane da pretvore u građane drugog reda). Nisam hteo da se raspravljam, pomenuo sam da sam vakcinisan, da ne mislim da bilo ko treba da bude građanin drugog reda, i onda smo nastavili o drugim temama. Ali mi je to bio takav turn-off da posle toga zaista nisam imao neku želju da je ponovo vidim. Jel ovo preterivanje? Mislim, sama činjenica da je avaks govori nešto o njenim misaonim procesima, zar ne?

 

Mozda si pogresio u tom koraku sto nisi hteo da udjete dublje u temu i da vidis sta je tacno to sta ona misli/oseca, i da probas da joj das svoje vidjenje stvari i rezonovanje? Kapiram da nije tema za prvi sastanak, ali ako npr. ima materijala da ides dalje, onda je bilo vredno da probas da je preusmeris?

 

Mislim i da je razumljivo da ti je ovo sve turn-off, pretpostavljam da niste u godinama kada se pronalazite (samo) na osnovu muzike i filmova :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

mislim da je jadanje koje sledi za ovaj topik (a možda je i bilo?) - je l' vi imate utisak da vam je prethodnih godinu i po dana nekako iscurelo? ne znam koji bolji izraz da upotrebim - kao, gde si bio/la, šta si radio/la. ništa čuvao/la se fazon. u stvari, dobar je izraz, ko ono pesak u šaku kad uzmeš al ne napraviš kulu il šta već, nego samo pustiš. iako se ne ložim na ta nju ejdž sranja da samo pustiš, budeš u trenutku, mislim, užasavao me je taj teret i teror očekivane lične produktivnosti u vreme globalnog sranja, ali baš sam besna sad kad se osvrnem na sve to šta je trebalo da uradim od 2020. a nisam. i onda se nerviram - delimično zbog toga što nisam uradila poslovno planirano, a zapravo većim delom zbog toga što ako sam već tihovala mogla sam to da više puta presečem (dobro ne baš koncertima i kafanom) blejanjem sa ljudima. mnogo ljudi. možda ni nisam ništa propustila (na gzite ne idem deceniju već) al opet ne mogu da se otrgnem razmišljanju da mi je prethodna/ova godina nekako nepostojeća, kao jbte pa nisam je ni koristila.

  • +1 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...