Jump to content
IGNORED

psiholoske posledice pandemije


betty

Recommended Posts

Ne znam gde bih ovo drugde. Sinoć bio na prvom dejtu s devojkom i inače mi je bila simpatična sve dok nije provukla da je avaks (u stilu, oni hoće nas nevakcinisane da pretvore u građane drugog reda). Nisam hteo da se raspravljam, pomenuo sam da sam vakcinisan, da ne mislim da bilo ko treba da bude građanin drugog reda, i onda smo nastavili o drugim temama. Ali mi je to bio takav turn-off da posle toga zaista nisam imao neku želju da je ponovo vidim. Jel ovo preterivanje? Mislim, sama činjenica da je avaks govori nešto o njenim misaonim procesima, zar ne?

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

Ne znam gde bih ovo drugde. Sinoć bio na prvom dejtu s devojkom i inače mi je bila simpatična sve dok nije provukla da je avaks (u stilu, oni hoće nas nevakcinisane da pretvore u građane drugog reda). Nisam hteo da se raspravljam, pomenuo sam da sam vakcinisan, da ne mislim da bilo ko treba da bude građanin drugog reda, i onda smo nastavili o drugim temama. Ali mi je to bio takav turn-off da posle toga zaista nisam imao neku želju da je ponovo vidim. Jel ovo preterivanje? Mislim, sama činjenica da je avaks govori nešto o njenim misaonim procesima, zar ne?

Mislim da nije, samo po sebi. Znam ih troje, dvoje su najbolji mogući ljudi i partneri, najbolji ljudi koje možeš da poželiš u svom okruženju. Najbolji prijatelji meni. Nije pravilo, nije to stvar inteligencije. A i da jeste, možda ste inteligentni za različite stvari. Ako nećeš praviš decu ne vidim da mora da se ispreči, osim što će možda dumre od virusa pa ćeš ostati ucveljen. :happy:

Link to comment
2 minutes ago, Hermetico said:

nije to stvar inteligencije

ček, ček

u doba pandemije u kojoj je na ovaj ili onaj način umrlo preko 25k ljudi u tvojoj zemlji antivakserski stav  nije stvar inteligencije,

nego šta je? glas zdravog razuma

 

daj bre

  • +1 2
Link to comment

u ovom konkretnom sluchaju je turn of vec obavljen tako da ne znam shta. mislim, deshava se to i bez pandemije.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, gospa buba said:

u ovom konkretnom sluchaju je turn of vec obavljen tako da ne znam shta. mislim, deshava se to i bez pandemije.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Vi na forumu pokvarite čoveka i posle kažete 'šteta je već napravljena'. Tipično. Ustvari sam i ja hteo da dopišem da ako ga nešto odbija ne mora ni misliti šta, ali sam zaspao jer su meni to sitni sati. 

 

Link to comment

izvrši ti prvo dublju analizu™. 

sondiranje™, vakcinaciju™. 

 

mislim ne valja lomit preko kolena, jutro je pametnije od večeri i sve to ima svoje. 

Link to comment

Juče sam se načitao Masumijevog The Principle of Unrest gde dosta lepo opisuje kako je ta vrsta gluposti afektivno stanje, a ne stanje inteligencije. Počinje opravdanim strahom i klasifikacijom pretnje, oko koje se na kraju zavrti ceo život i to ode dođavola - sve što iole liči na ono što te plaši doživljavaš kao pretnju, samo prisustvo bilo čega iz te klase pojava postane okidač za otpor. 

 

Odlična knjiga. 

 

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Primetimo da nisam dovodio u pitanje inteligenciju nego misaone procese. Znam i ja neke veoma inteligentne ljude koji se nisu vakcinisali, isto kao što znam i inteligentne ljude koji su bili u sektama.

 

Ne tražim trenutno kombinaciju nego nekoga s kim mogu nešto da napravim dugotrajnije, a čini mi se da je razilaženje u ovoj vrsti mišljenja indikativno da bismo se teško složili i oko nekih drugih stvari. Isto bih reagovao i da počne da priča o 5G zračenju, ljudima gušterima ili kako je Ratko Mladić heroj. 

  • +1 5
Link to comment

taj voz ti je otishao hihi.gif

a ovaj hermetiko kad se probudi moze samo da primeti da sam ja isto doshla samo da primetim i to po zavrshenom poslu s_p.gif

inteligencija, misaoni procesi, palci.

ne brini nishta, bice svega :D

sent from novi mnogo jak bubamoto.





  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...