Jump to content
IGNORED

psiholoske posledice pandemije


betty

Recommended Posts

On 11.4.2021. at 8:21, Miljenko said:

Mene ponovo hvata nervoza. Osecam se kao da imam 100 godina I nikome nisam potreban. 

Ja živim sa tim osećanjem. Trik je da stalno nešto radiš i da se, koliko je god moguće, kroz taj rad povezuješ sa ljudima.

Svi smo nekome potrebni, a ako i nismo - nekome (ili nečemu) možemo biti od koristi.

 

On 11.4.2021. at 8:21, Miljenko said:

 

Sutra u selu otvaram sezonu sadjenja poljoprivrednih kultura, te se nadam da ce fizicka aktivnost I otvoren prostor pomoci.

Sigurna sam da hoće, samo istraj.

Dan po dan. 
Ovakva se stanja rešavaju dugoročno, ali na dan po dan meru.

 

Srećno i slikaj nam te sadnice :)

Ima nas koji bismo da naučimo da održavamo baštu (mini povrtnjak) a ne umemo bukvalno ništa u vezi sa tim.

Link to comment

Hvala. Slikacu kada nikne, izgledace lepse.:D

Za danas smo planirali da posadimo krompir I crni luk. Kasnije na red dolaze praziluk I kupus. Pumpa je odmah pored baste, te polivanje nije problem.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Ja praktikujem opštu nekorisnost i osećam se odlično, ova korona savršeno mazi moju mizantropiju, prezir prema ljudima i u svoja 4 zida radim šta hoću i śta neću.

Otkrio neke nove opijate i njihovu kros primenu u nimfo varijanti.

Biće mučno ako se ikada vratimo na staro  :(

Edited by Filozof manijak
slovo
Link to comment
On 12.4.2021. at 14:34, Filozof manijak said:

Ja praktikujem opštu nekorisnost i osećam se odlično, ova korona savršeno mazi moju mizantropiju, prezir prema ljudima i u svoja 4 zida radim šta hoću i śta neću.

Otkrio neke nove opijate i njihovu kros primenu u nimfo varijanti.

Biće mučno ako se ikada vratimo na staro  :(

Bil Gejts likes this :kecman:

 

P.S. podsetio si me na priče nekih psihijatara da se u doba velikih kriza, kad običan narod krene da puca, pitomci ustanova zatvorenog tipa primire i postanu nekako.. normalniji no inače.

Link to comment
41 minutes ago, pt 2.0 said:

Bil Gejts likes this :kecman:

 

P.S. podsetio si me na priče nekih psihijatara da se u doba velikih kriza, kad običan narod krene da puca, pitomci ustanova zatvorenog tipa primire i postanu nekako.. normalniji no inače.

 

U doba velikih kriza kriterijum "normalnosti" se menja, otuda taj utisak. Ljudi s teskim poremecajima licnosti i ozbiljnim dijagnozama, a takvi se cuvaju u "ustanovama zatvorenog tipa", uglavnom slabo reaguju na te faktore spolja.

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

 

P.S. podsetio si me na priče nekih psihijatara da se u doba velikih kriza, kad običan narod krene da puca, pitomci ustanova zatvorenog tipa primire i postanu nekako.. normalniji no inače.

 

Ne znam kako ovo da protumačim, ali hvala :blush:

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Ne znam kako ovo da protumačim, ali hvala :blush:

Kao moju preslobodnu asocijaciju sa najboljim namerama :lolol: (koju mogu da saopštim retkima za koje znam da mi neće uzeti za zlo)

  • Haha 1
Link to comment
6 hours ago, pt 2.0 said:

P.S. podsetio si me na priče nekih psihijatara da se u doba velikih kriza, kad običan narod krene da puca, pitomci ustanova zatvorenog tipa primire i postanu nekako.. normalniji no inače.

 

To je tema filma Melahnolija Larsa von Triera, ne da sam uspeo bas sam da provalim dok sam gledao :blush:

Link to comment
53 minutes ago, MrIncredible said:

 

To je tema filma Melahnolija Larsa von Triera, ne da sam uspeo bas sam da provalim dok sam gledao :blush:

Gledala sam taj film i potrudila se da ga zaboravim. Izgleda uspešno. :)

Link to comment

Hemofarm fondacija iz podršku Filozofskog fakulteta i Ministarstva zdravlja pokreće nacionalnu kampanju za očuvanje mentalnog zdravlja, borbu protiv rastuće depresije i stigme koja prati obolele pod nazivom „NESALOMIVI“, kako bi se sprečilo da pandemija koronavirusa bude praćena epidemijom psihičkih poremećaja.

......

U okviru ove kampanje, Hemofarm fondacija je obezbedila u saradnji sa kompanijom Telekom Srbija, besplatan SOS broj 0800 001 002, operativan 24 sata sedam dana u nedelji. Na ovom telefonskom broju građani će moći da potraže stručnu pomoć koju ću pružati stručnjaci pri Specijalnoj bolnici za psihijatrijske bolesti “Dr Slavoljub Bakalović” u Vršcu i Specijalnoj bolnici za psihijatrijske bolesti u Gornjoj Toponici.
.....

Ceo tekst

https://www.danas.rs/drustvo/hemofarm-fondacija-pokrece-nacionalnu-kampanju-za-ocuvanje-mentalnog-zdravlja/

20b458c00ea175792fee09bb8b34e513.jpg

I najvažnije sajt

https://nesalomivi.rs/

  • +1 3
Link to comment
  • 1 month later...

Ok, ali ovaj decko je 85-o i ima master na FONu iz menadzmenta. Kolika je realno njegova privatna praksa relevantna.

Stvarno imam osecaj da danas svi placaju medije da bi bili u istima, od one emisije na pinku gde prate saobracajne prekrsaje pevaljki pa do... 

Link to comment
8 minutes ago, ultra plasticni said:

Ok, ali ovaj decko je 85-o i ima master na FONu iz menadzmenta. Kolika je realno njegova privatna praksa relevantna.

Stvarno imam osecaj da danas svi placaju medije da bi bili u istima, od one emisije na pinku gde prate saobracajne prekrsaje pevaljki pa do... 

Na njegovom blogu piše da je završio i medicinu.
https://markojovasevic.rs/o-meni/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...