Jump to content
IGNORED

psiholoske posledice pandemije


betty

Recommended Posts

Dugo nisam plakao, u poslednja dva dana, bogme, isplakah se ko nikad..da li mi je malo lakse, ne mogu objektivno ni da kazem..prvom prilikom, cim ovo utihne, ako ikada utihne, psihijatar mi ne gine..

Link to comment

Plakanje pomaže. Krajem prošle i početkom ove godine prošao sam kroz emotivno težak period i u više navrata sam plakao - i sam, i na terapiji, i svaki put je pomoglo.

 

Drži se.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Juce bas gledah emisiju na N1 o ticaju korone na mentalno zdravlje..rasplako me video koji su skolarci iz Vojvodine napravili..kod mene stanje, jednog dana sma ovako, dugog onako, gledam d aispratim ineka istrazivanja, amda je i tu zacarani kru jer mislim da ima i doostaa medijskh manipulacija, tesko je razluciti i sta je tacno, sta ne, to nije nista novo, bilo je toga od pcoetka pandemije,sad s anovim mutacijama, smao se sve ponavlja, opet nam se preti da cemo svi pomreti, od zaraznijih i msrtonosnijih sojeva..nema sta, svi iz nauke nam zele dobro..a mediji tek, i iskreno, koliko je narod stoka jer siri epidemiju, i koliko je Nestorovic odgovoran jer ljude ohrabruje, tolikoje i do sirenja straha od medija i sarlatana iz struke..unisricemo sami sebe i ovako i onako..a mozda i treba..i mislim i d amnogi ovde ignorisu mentalne posledice...a ne bih reako da su banalne u odnosu na katastrofu koju pandemija izaziva, sve je to naprotiv zacarani krug..

Edited by Misko
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Misko said:

I ubice mene sve ovo, direktno ili indirektno..ne vidim drugi nacin, ne vidim izlaz iz svega ovoga..

 

Naravno da nece. 

 

Svi cemo mi jednog dana "tamo"..to nam je jedino sigurno u zivotu. Neki od nas mozda postanu milioneri, neki mozda pokrenu svoj posao, neki ce mozda imati unuke..i sve je to mozda...Ali ono sto je sigurno, svi cemo jednog dana "tamo". To je najnormalnija stvar ikada..jedino sto je bitno je kako ces i cime da popunis vreme do tog momenta. Strah sigurno nije dobra opcija za to, briga takodje. 

Sve ce ovo svakako jednom proci..mozda skorije nego sto mislimo. A do tada, masku brate na lice i cuvaj se pa ces manje razloga za brigu da imas.

Stizu ledeni dani..izadji, ocelici se, spremi se za prolece..hodaj, setaj..svakog dana po 500m vise. Umoran covek manje brine i bolje spava.

 

Budi dobar, nosi masku i javljaj nam se.

  • +1 5
Link to comment
9 hours ago, Misko said:

Hvala, ljudi,hocu,i vi se meni cuvajte ..

 

Dobro, a da li ti imas konsultacije ili terapije sa nekim? Davali smo to kao predlog i pitalo te je vise ljudi. Ako ne - zasto ne?

Link to comment

@Misko Druže, ovo sve što su ti predložili, teška je ovo situacija, novo je, nisi jedini, niko od nas svakako nije spreman na "ovo".
I u pravu su, moramo se "zamajavati" sa nečim.
I ja kad "zastanem" i ne radim ništa krenem da upadam u neku vrstu panike i neraspoloženosti.
Dakle zabavi se nečim, ovo šetanje je meni super, nekad onako, nekad sluške...
Preguraćemo ovo, trebalo bi...
Drži se, nisi jedini sa ovakvim mislima...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Pitanje na e-upravi bi u naukama čiji je predmet izučavanja ponašanje ljudi, pre svih u psihologiji i ekonomiji, bilo prepoznato u okviru dva savremena pristupa; jedan je usmeravanje ponašanja (eng. „nudge“), drugi podstrek (eng. „boost“). Osnovna je i zajednička ideja tih pristupa, koji su međusobno dosta suprostavljeni, da se putem relativno sitnih intervencija, poput postojanja formulara na e-upravi u ovom slučaju, ili naplaćivanja plastičnih kesa, dovede do jednostavnih, a dalekosežnih promena ponašanja u populaciji. 

 

 

 

-----

 

 

Na primer, jedan od problema je taj što se nauka i zavodljiva pseudonauka teško razlikuju u javnosti. Pseudonauka obično nudi odgovore koji objašnjavaju sve, a to što je netačna i neistinita niko ne primećuje. Mišljenje nije pravo, ali ljudi zaista imaju pravo na svoje mišljenje, a imaju pravo i na pitanja i  istinite odgovore koje sistem, struka, mediji, obrazovanje treba da obezbede – kako bi ljudi imali pomoću čega da misle i razmisle i da imaju svoje mišljenje.

 

Vakcinacija i prateći fenomeni:

 

 

https://www.istinomer.rs/analize/intervju/zavodljiva-pseudonauka-nudi-odgovore-koji-objasnjavaju-sve/

 

 

  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...