Jump to content
IGNORED

Poništavanje ili Priznavanje Prvenstva


Lezilebovich

Šta uraditi sa trenutnim prvenstvom   

23 members have voted

  1. 1. Da li treba proglasiti trenutno vodeću ekipu za šampiona ?

    • Da, pod uslovom da je i matematički obezbeđena titula
    • Da u svakom slučaju
    • Ne, šampiona ne treba proglasiti
  2. 2. Ko treba da ispadne/napreduje ?

    • Prema trenutnom stanju treba odrediti plasman u više lige, evropska takmičena i ispadanja
    • Poništiti prvenstvo i početak sledeće sezone treba da izgleda kao i početak ove


Recommended Posts

Na nekoliko tema (ABA, premier ...) ide ista rasprava, pa bi bilo interesantno objediniti stavove na jednom mestu . Šta uraditi sa prvenstvom ako su odigrane već 2/3 i ne može da se završi ? 

 

Link to comment

Mislim da je najbolje da se prvenstva nastave kad se steknu uslovi tamo gde su prekinuta, pa da se sledeca sezona ili dve planski igraju u izmenjenom formatu. U svim zemljama osim Belorusije prvenstva su prekinuta sa najvise dve nedelje razlike, pa svi mogu i da zavrse u isto vreme ukljucujuci i evropska takmicenja. Eventualno mogu da se preskoce neke zajebancije kao sto je KLS Super liga ili klupsko svetsko prvenstvo u fudbalu.

Link to comment
7 minutes ago, Delija67 said:

Mislim da je najbolje da se prvenstva nastave kad se steknu uslovi tamo gde su prekinuta, pa da se sledeca sezona ili dve planski igraju u izmenjenom formatu. U svim zemljama osim Belorusije prvenstva su prekinuta sa najvise dve nedelje razlike, pa svi mogu i da zavrse u isto vreme ukljucujuci i evropska takmicenja. Eventualno mogu da se preskoce neke zajebancije kao sto je KLS Super liga ili klupsko svetsko prvenstvo u fudbalu.

 

pisao sam već na pl, ali ajde da se upišem - ovako nekako.

što nisam siguran da imamo kao opciju u poolu, pa sam pre glasao protiv onog za šta definitivno nisam.

Link to comment
34 minutes ago, Lezilebovich said:

Bas bih se iznenadio da poremete buduce sezone zbog ove, jer zahteva dogovor svih saveza

 

Buduće sezone će biti poremećene zbog SP u Kataru. Napisao sam već na PL temi šta bi možda bilo dobro rešenje, tj šta je predložio Vilaš-Boaš.

 

Link to comment

Što se tiče poola (sic!), pitanje 1, opcija 1, da li postoji ijedno prvenstvo u kojem je vodeći matematički obezbedio titulu, ili je ta opcija tu samo zbog Liverpula?

Link to comment

ako je odigrano 2/3 prvenstva tako je kako je. ako je manje “trka se poništava”. po trenutnom stanju kvalifikacije za uefa takmičenje, isto i za ispadanje i promociju u viši rang

Link to comment

Zavisi od takmicenja do takmicenja. Onde gde ligaski deo odredjuje sampiona treba da se gleda koliko je odigrano i na osnovu toga donosi odluka, Onde gde se sampioni odredjuju na osnovu dodatnog takmicenja (F4, F8, play-off i slicno) pokusati da se to odigra kad se steknu uslovi. Dakle, kod nas ni u fudbalu ni u kosarci ne bi trebalo da bude sampiona bez takmicenja jer nije odigrana ta odlucujuca faza. Pre toga odigrati utakmice gde postoji direktna borba za popunu tih dodatnih posleligaskih takmicenja.

 

U realnosti, sampioni ce verovatno biti odredjeni po trenutnom stanju na tabelama.

Link to comment

ako ćemo da se fokusiramo na gornju polovinu tabele onda oke, sumnjam da bi se neko mnogo bunio da proglasimo ovako kako je.

 

ali, da se držim pl, ko će da obavesti vilu i bornmut da će biti unazađeni x godina zbog toga što se šampionat prekinuo ove, a ne one tamo nedelje? šta ćemo sa vilinom utakmicom manje?

OLK5eH3.png

 

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Ja sam za nastavak prvenstva, ako to moze da se organizuje u dogledno vreme (recimo za 2 meseca max). Sve preko toga gubi smisao, timovi su raspusteni, igraci ko zna gde, u kakvom stanju i kakvoj formi. Onda ispada da si 2/3 prvenstva gurao sa jednom ekipom, a poslednju 1/3 sa drugom.

 

E sad, nema teorije da ceo ovaj kurac stane za dva meseca, tako da je resenje verovatno neki mini-turning, plej-of, final4, itd.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...