Jump to content
IGNORED

Konzole


Tale

Koja konzola?  

14 members have voted

  1. 1. Preporuka za konzolu

    • PS
      11
    • XBOX
      2
    • Neka druga
      1


Recommended Posts

Ajde da pitam i ovde nekog da podeli iskustvo sa Nintendo Switch konzolama pošto sam zaglibio sa obećanjem a nemam pojma šta je to i kako radi.
Svaki info je dobrodošao :)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Link to comment
imam ja switch, šta te zanima? kupuješ za klinca?
Da za klinca.
Ne znam ni šta me zanima sa ti pravo kažem, toliko ne znam nista o tome

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Link to comment

@steins šta tačno klinca zanima, jel samo čuo da je switch kul konzola pa oće jedan ili ima neku jasniju ideju šta bi s njim? jel ga više zanimaju singlplejer ili multiplejer igre? zašto bi više hteo switch od neke tradicionalnije konzole tipa ps ili xbox, zbog prenosivosti ili igara? daj malo više informacija, među prijateljima si :D

 

ovako napamet ne znam koliko bih preporučivao legalan switch, svi najpopularniji naslovi podležu tzv. nintendo taksi, štoćereći da uvek koštaju $60. ima tu i tamo poneki popust, pogotovo za indie naslove i druge igre koje nije radio nintendo, ali nema nekih jačih dilova poput masovnih rasprodaja na steamu ili epicu, xbox game passa ili playstation plusa. samu konzolu možeš naći za tipa 320e na kp, ali ako je klinac mali, računaj da će brzo polomiti nešto, jer kvalitet izrade nije bog zna šta. ako mu nisi baš svečano obećao switch, ja bih pre gledao kako da ga namirim nekom drugom igračkom.

 

sad, ako ga uglavnom zanimaju singlplejer igre i ne smeta ti piraterija, mogao bi razmisliti i o kupovini hakovanog switcha. to je u teoriji isplativije, ali samo u specifičnoj situaciji.

Edited by Calavera
Link to comment

Ovo i mene zanima,
Klinac, 6 godina na youtube nasao supermaria i obozava da gleda one snimke kako neko drugi igra i prelazi nivoe


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Meni se kod switcha jako svidelo sto imaju Super Mario i Donkey Kong igre koje su maltene iste kao ono sto smo mi igrali kad smo bili mali (naravno bolja grafika), i sto je gejmplej poboljsan da moze da se igra simultano u dvoje, pa ako jedan zagine drugi moze da ga ozivi. Potrosih sate sa necjakom na tome, zabavno je. Imaju i neke 3D verzije Mario igre, to mi se ić ne svidja, ali on i na to otkida. I naravno Mario Kart.

Opet kazem - da ja kupujem za svoje dete switch bih uzimao bez razmisljanja, jebo Fortnajte i Majnkrafte.

  • +1 1
Link to comment

@steinsprvo kazi koliko klinac ima godina. ako je stariji od 6-7 malo sutra ce da igra donkey kong i super mario, dok mu drugari prze fortnite i fudbal/basket.

Edited by precog
Link to comment

Skineš emulatore a za Segu,Nintendo64...+romove za igrice koje te zanimaju i bez problema se besplatno može igrati i na kompu.MarioKart64 sam skoro igrao u četvoro (1 na tastaturi+3 na džojsticima):blush:

Edited by Zavrzan
Link to comment

To je isto kul opcija, s tim sto treba biti realan, Switch Mario je bolji od N64 Maria. Utiska sam da klinci ne vole preterano stare crtacje jer ih staromodna animacija odbija, docim su u stanju da gledaju bilo koju glupost na Nikelodeonu.

Pa ga mozda starw grafika na emulatoru odbije, moj necjak se nije dao primiti na MAME emulator. 

Link to comment

@Mos

pretera ga sad, previse ucitavas u nintendo, donkey kong, super maria i sve to. 

nintendo gajda nostalgiju roditelja koji su igrali te igrice kad su bili mali dec.

fortnite je napravljen za danasnju generaciju sa svim bells and whistles koji rade danasnje klince. za 30 godina ce sadasnji klinci da igraju fortnite ili neku verziju iste, a neki novi klinci ce sa cipovima u glavama da igraju neke VR igrice.

Edited by precog
Link to comment
51 minutes ago, precog said:

@Mos

pretera ga sad, previse ucitavas u nintendo, donkey kong, super maria i sve to. 

nintendo gajda nostalgiju roditelja koji su igrali te igrice kad su bili mali dec.


moguće, nemam klince i pričam teoretski sa 30+ godina PC master race iskustva. That said, mislim da će uvek biti vremena za Fortnite i ostale PC proizvode, kao što ne bih voleo da je meni neko uvalio DOOM/CS sa 7-8 godina, nego sam sa burazerom cepao golf, tenis, Maria i Street Fighter na njegovom Super Nintendu. Potpuno sam siguran da nam je obojici to bio najveći bonding u životu i mislim da ne može da se poredi sa današnjim online Fortnite iskustvom druženja. Pre svega tu mislim na neko igranje u zajedničkom prostoru, takmičenje sa najbližima i jedan drugačiji tip narativa kod Nintendo naslova. 
 

Moguće i da je moja romantizacija jaka, jbg.

Edited by Mos
Link to comment
1 hour ago, Mos said:


moguće, nemam klince i pričam teoretski sa 30+ godina PC master race iskustva. That said, mislim da će uvek biti vremena za Fortnite i ostale PC proizvode, kao što ne bih voleo da je meni neko uvalio DOOM/CS sa 7-8 godina, nego sam sa burazerom cepao golf, tenis, Maria i Street Fighter na njegovom Super Nintendu. Potpuno sam siguran da nam je obojici to bio najveći bonding u životu i mislim da ne može da se poredi sa današnjim online Fortnite iskustvom druženja. Pre svega tu mislim na neko igranje u zajedničkom prostoru, takmičenje sa najbližima i jedan drugačiji tip narativa kod Nintendo naslova. 
 

Moguće i da je moja romantizacija jaka, jbg.

razumem sta hoces da kazes, ali mislim da je nintendo pregazen i da bio bi vec na ropotarnici istorije da nisu napravili odlicnu foru sa switchem.

a i mislim da nam je debata besmislena, posto fornite moze da se igra i na nintendu, a na ostalim konzolama ima igara slicnih donkey kongu i super mariu koje mogu da se igraju u paru + sportske igre fifa, pes, nba2k i slicno. calavera je fino objasnio gore oko konzola.

 

moj klinjo, sad ce 10, bi me roknuo da ga teram da igramo donkey kong. uzeo sam mu xbox proslog decembra, pre toga sam mu davao ipad da igra neke igrice mozgalice i slicno. nabacio sam mu na pocetku nba, tekken i jos neke igrice platforme koje je s gnusanjem odbacio. iscimao me da mu instaliram fortnite nakon 2 meseca, posto mu cela skola igra, o tome pricaju, slusaju muziku i furaju dance moves iz fortnitea. fortnite igra ili sa ekipom iz skole ili sa mnom, kada me natera da igramo zajedno.

fortnite je napravio zli AI nakon analize sta sve pali klince danas.

 

mada, moj klinjo bi uvek izabrao da igra basket ili fudbal uzivo nego da fura igrice, oko citanja se jos uvek koljemo, na moju veliku zalost.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...