Jump to content
IGNORED

Konzole


Tale

Koja konzola?  

14 members have voted

  1. 1. Preporuka za konzolu

    • PS
      11
    • XBOX
      2
    • Neka druga
      1


Recommended Posts

Sebe ubrajam u to isto :D

Pazi ovako, sad ove AAA igre imaju po ~100 GB, ti na jednom Xboxu možeš imati istovremeno 10-20, na tom GamePassu ima izbor uvijek od nekih 100-ak, od kojih su neke totalno nezanimljive za djecu (tipa raznorazni Skajrimi i slično), neke igre su bukvalno repetitivna sranja sa mobilnog, realno tu ima uvijek 10-15 igara da se probere, i to najbolje uglavnom su par trkačkih i par sportskih, uz pokoju pucačinu. Tako da to o nepresušnom, kad malo izvoza, vidjećeš da će realno igrati par njih. Ja sam tako igrao godinu dana na GamePass, igrao Kingdom Come Deliverance, malo CoD WW2, Dirt reli, F1, igrao onu jednu iz LOTR svijeta... To bi bilo otprilike to. Jer instalacija jedne igre meni kod kuće je trajala po sat-dva, a imam 300Mbps net. Smara to :D

Link to comment
2 hours ago, Pramheda said:

U suštini za to što si naveo bi bio dovoljan PS4, ali grehota je kupovati konzolu starije generacije kad su nam nove nadohvat ruke.

 

Ako baš mora do Nove godine da se nabavi, možda će biti lakše naći novi Xbox.

pa da, tako sam nesto i mislio plus ako moze da se prebaci i na PC, to me vec ozbiljno intrigira.

2 hours ago, goofs said:

Za igre sa klinjom u paru - Nintendo Switch, jedno sest vrsta Super Marioa, Donkey Kong, Zelda. Ima i ozbiljnijih i pucacina i sportskih. Dodatni plus je portabilnost konzole, moze kao tablet a moze i na TV. 

prva opcija mi je bila nintendo switch, za to je i smarao, ali nisam siguran da li bi mu bilo zanimljive te igre posle 2-3 meseca + portabilnost me plasi da se ne navuce ko ja sto sam bio na igrice u njegovim godinama, hehe (c64). PS ili Xbox dobije vikendom ako odradi sve radne zadatke u toku nedelje. empirijski dokazano da se deca najbolje vaspitaju ako imaju sargarepu koju dobijaju kada se ispune odredjeni preduslovi.

:D

 

1 hour ago, Calavera said:

 

u principu je sve već rečeno, xbox ima game pass, ps5 (za sad) ekskluzive. zavisi od klinca i šta on namerava da igra, koliko je zainteresovan za nešto sem fortnajta i tako. doduše, ako si mu već obećao ps5, možda neće hteti da prihvati ništa drugo :sleep:

ima devet godina, jos uvek mogu da ga vozim. xbox game pass mi deluje kao fina opcija, kako se kotira u odnosu na ono sto ima PS? vidim ono sto james pise, pa me baca u rebus.

1 hour ago, ToniAdams said:

vodi malog na kurve i koks bolje

to kad napuni 10.

Link to comment

Ja iskreno ne znam kako da se danasnje dete ne navuce na igrice (nevezano za tvoj plan koji verujem da je dobar i da deluje) :mellow: ti mozes da mu doziras, ali to ne znaci da on nece zuditi za time dok mu ne dajes i da nece nalaziti alternativne izvore (baka, deda, mobilni telefoni, drugari, itd). Klincima je sada toliko toga dostupno na dohvat ruke, par klikova i jednu konekciju ka internetu. Mi kad smo bili mali to je bio ozbiljan proces, nabavka disketa/diskova, rezanje, isntalacija, krek, ne radi, lupaj glavu i tako u krug.

 

Iz licnog iskustva, uz detinjstvo ozbiljno navuceno na igre, znam da sam trazio druge vidove zabave tek kad bih izigrao sve sto imam od svojih igara i kad bi mi dojadile. Tada je doduse i bilo znatno manje igara u opticaju.

Link to comment
14 minutes ago, precog said:

ima devet godina, jos uvek mogu da ga vozim. xbox game pass mi deluje kao fina opcija, kako se kotira u odnosu na ono sto ima PS? vidim ono sto james pise, pa me baca u rebus.

 

evo ti ovde kompletna lista pa proceni sam:

 

https://www.xbox.com/en-US/xbox-game-pass/games

 

tu je glavno pitanje koliko je malac zainteresiran za gejming, ako se navuče pre ili kasnije će hteti da igra nešto od ps5 ekskluziva. dobro, priča se da će i xbox imati svoje ekskluzive, ali to je sve još na dugačkom štapu. cenim da će doneti odluku u zavisnosti od toga da li im treba boost na tržištu ili ne.

 

za taj uzrast bih i ja najpre preporučio switch, ima i tu zaista gomila dobrih naslova. problem je što njihove first-party igre podležu tzv. nintendo taksi, oni uglavnom zalepe cenu na $60 i ne spuštaju je par godina, a i nakon toga udaraju neke sitne popuste. neke igre vrede svaki cent, ali njima i obični rimasteri koštaju toliko. spominjali smo ovo već, ali ako bi uspeo da nađeš hakabilni switch i ne mrzi te da naučiš kako da apdejtuješ firmver i sam hack, to bi ti bilo najisplativije rešenje.

Link to comment
21 minutes ago, goofs said:

Ja iskreno ne znam kako da se danasnje dete ne navuce na igrice (nevezano za tvoj plan koji verujem da je dobar i da deluje) :mellow: ti mozes da mu doziras, ali to ne znaci da on nece zuditi za time dok mu ne dajes i da nece nalaziti alternativne izvore (baka, deda, mobilni telefoni, drugari, itd). Klincima je sada toliko toga dostupno na dohvat ruke, par klikova i jednu konekciju ka internetu. Mi kad smo bili mali to je bio ozbiljan proces, nabavka disketa/diskova, rezanje, isntalacija, krek, ne radi, lupaj glavu i tako u krug.

 

Iz licnog iskustva, uz detinjstvo ozbiljno navuceno na igre, znam da sam trazio druge vidove zabave tek kad bih izigrao sve sto imam od svojih igara i kad bi mi dojadile. Tada je doduse i bilo znatno manje igara u opticaju.

da pricam o orik nova 64 i povezivanju na muzicki stub i cekanju pola sata da bi ucitao pravougaonik (auto) koji si vozao izmedju linija, a tackice su se pomerale od vrha prema dnu ekrana da docaraju kretanje? mogao je samo jedan muzicki stub da ucita (mini linija) sa caletovog posla, pa sam je maznjavao za vikend bez zvucnika da mrdam pravougaonik po ekranu. a danasnji mladi kada im pricas to ne veruju. :sad:

 

18 minutes ago, renne said:
28 minutes ago, precog said:
to kad napuni 10.

Može na PC, to i jeste poenta passa

to me i trigeruje.

Link to comment
8 minutes ago, Calavera said:

 

evo ti ovde kompletna lista pa proceni sam:

 

https://www.xbox.com/en-US/xbo

9 minutes ago, Calavera said:

 

evo ti ovde kompletna lista pa proceni sam:

 

https://www.xbox.com/en-US/xbox-game-pass/games

 

tu je glavno pitanje koliko je malac zainteresiran za gejming, ako se navuče pre ili kasnije će hteti da igra nešto od ps5 ekskluziva. dobro, priča se da će i xbox imati svoje ekskluzive, ali to je sve još na dugačkom štapu. cenim da će doneti odluku u zavisnosti od toga da li im treba boost na tržištu ili ne.

 

za taj uzrast bih i ja najpre preporučio switch, ima i tu zaista gomila dobrih naslova. problem je što njihove first-party igre podležu tzv. nintendo taksi, oni uglavnom zalepe cenu na $60 i ne spuštaju je par godina, a i nakon toga udaraju neke sitne popuste. neke igre vrede svaki cent, ali njima i obični rimasteri koštaju toliko. spominjali smo ovo već, ali ako bi uspeo da nađeš hakabilni switch i ne mrzi te da naučiš kako da apdejtuješ firmver i sam hack, to bi ti bilo najisplativije rešenje.

x-game-pass/games

 

tu je glavno pitanje koliko je malac zainteresiran za gejming, ako se navuče pre ili kasnije će hteti da igra nešto od ps5 ekskluziva. dobro, priča se da će i xbox imati svoje ekskluzive, ali to je sve još na dugačkom štapu. cenim da će doneti odluku u zavisnosti od toga da li im treba boost na tržištu ili ne.

 

za taj uzrast bih i ja najpre preporučio switch, ima i tu zaista gomila dobrih naslova. problem je što njihove first-party igre podležu tzv. nintendo taksi, oni uglavnom zalepe cenu na $60 i ne spuštaju je par godina, a i nakon toga udaraju neke sitne popuste. neke igre vrede svaki cent, ali njima i obični rimasteri koštaju toliko. spominjali smo ovo već, ali ako bi uspeo da nađeš hakabilni switch i ne mrzi te da naučiš kako da apdejtuješ firmver i sam hack, to bi ti bilo najisplativije rešenje.

e super, hvala ti za ovo. letimicnim pregledom prve 3-4 stranice video sam dovoljno igara koje bi mogao da igra. mislim da je pass presudan + dostupnost, posto sam mu obecao za novu godinu. ima li razlika medju xbox modelima, sta da gadjam?

malac je kao beba bio navucen na mobilni toliko da smo morali da ga skidamo kao narkomana. zato tek sad dobija nesto da igra + da bi imali cime da ga ucenjujemo kada pravi sranja.

Link to comment
51 minutes ago, Calavera said:

dobro, priča se da će i xbox imati svoje ekskluzive, ali to je sve još na dugačkom štapu. cenim da će doneti odluku u zavisnosti od toga da li im treba boost na tržištu ili ne.

 

tipa da neće davati da idu na sony neki naslovi, ili baš prave eksluzive? ne bih rekao da će bilo šta da se uskraćuje pc master rasi, ali ovo prvo je vrlo moguće.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
1 hour ago, precog said:

e super, hvala ti za ovo. letimicnim pregledom prve 3-4 stranice video sam dovoljno igara koje bi mogao da igra. mislim da je pass presudan + dostupnost, posto sam mu obecao za novu godinu. ima li razlika medju xbox modelima, sta da gadjam?

malac je kao beba bio navucen na mobilni toliko da smo morali da ga skidamo kao narkomana. zato tek sad dobija nesto da igra + da bi imali cime da ga ucenjujemo kada pravi sranja.

 

iz ove nove generacije imaš series s i series x, ovaj prvi je jeftiniji jer je slabiji s performansama. imaš ovde detaljnije:

 

https://www.theverge.com/21432635/xbox-series-x-s-release-date-news-price-features-specs-hardware-games

 

1 hour ago, Pokojni Ruxin said:

 

tipa da neće davati da idu na sony neki naslovi, ili baš prave eksluzive? ne bih rekao da će bilo šta da se uskraćuje pc master rasi, ali ovo prvo je vrlo moguće.

 

ovo prvo, da. i ja sumnjam da će biti nešto samo za xbox jer baš forsiraju tu priču o xbox + pc srca dva, mada si u davna vremena imao recimo halo kao čru™ ekskluzivu :happy:

  • Hvala 1
Link to comment
36 minutes ago, precog said:

jedino sto je sad dostupno od svih konzola je Xbox S

image.png.b0c2753b10f5fa5dc9a072dc36e82c7c.png

 

da li ovo radi posao (s vs x) i da li je 512 GB dovoljno?

 

ako nemaš 4k tv, dobar je i taj. samo pazi, to je verzija bez diska, sve igre bi morao da kupuješ digitalno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...