Jump to content
IGNORED

Umesto EURO 2020


MocaVukotic

Recommended Posts

    Prvo, svaka čast Moco za trud. 

  

   Intrigantan detalj je kako su Milanič i Novak bili u sastavu ekipe koja je odletela za Švedsku, praktično bi i igrali tada da nisu uvedene sankcije? Mislim da je naša tadašnja država zvanično priznala nezavisnost Slovenije u, recimo, julu 92. Ako se setimo drame oko Zdovca pred finale EP 91. poziva, suza i koznačegasvene, ovo deluje prilično neverovatno. 

 

   Moj neki generalni utisak je da mi od 84. do danas ne uspevamo da opepelimo zbog 2 stvari - selektor i golman. Pored drugih budalaština, naravno. Nijedan naš golman nije bio ni na nekom osrednjem nivou u evropskim razmerama. Ivković je možda imao najveći renome, ali je bio podjednako šupalj kao i ostali. I to sam mu dosta učinio ovom rečenicom. Jbt, valjalo bi napraviti listu svih koji su prodefilovali pred golom reprezentacije. Meni pada na pamet Jorgačević u tom odlučujućem meču sa Slovencima, kao najbizarniji primer. 

 

   Što se selektora tiče, tu je stvar poznata, kako se na to mesto dolazi i kako se sa njega još lakše odlazi. Živadinović je napustio reprezentaciju u sred kvala, jer je potpisao ugovor u nekom od emirata. Toza veselinović je promenio blizu 50 igrača u 6 utakmica kvalifikacija i par prijateljskih. Ko je tad sve igrao, Branislav Drobnjak, Mijanović, Zvjezdan Cvetković... Pa vojnik saveza Ćurčić, Dejo i tročlana komisija, bata Đora, Pižonove suze na inauguraciji i izjava posle prvog meča i poraza od Estonije ma Jna - Pa, ne može uvek da se pobeđuje. 

 

   I samo još jedna stvar, kako to Sale kapiten u repstaciji braničevskog okruga? Zar nije on u ča fazonu, Borča, Ovča, Krnjača?

Link to comment
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    18

  • Meazza

    10

  • omiljeni

    6

  • Glass Joe

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Milanic i Novak su celu sezonu 91/92 proveli u Beogradu, igrajuci za Partizan kod selektora Osima, tako da nije cudo sto su isli u Svedsku, cudo bi bilo da su tad ziveli u Sloveniji

Link to comment
On 29.4.2020. at 23:59, omiljeni said:

 

Osmanović?

 

On 30.4.2020. at 0:08, Hamlet Strašni said:

Da da. Pa zar nije i Fejsa iz Kule?

osmanovic je iz vranja

rom

imaju oni dole valjda jeidni romski klub u srbiji

gledao sam pre nekih godinu dana mozda neku emisiju o njima

 

@omiljeni

jbt ubedjen sam da je bilo nekih poznatih fudbalera krajisnika poreklom rodjenih u tim krajevima

i iz apatina neko

 

 

Link to comment
6 hours ago, pbg12345 said:

 

@omiljeni

jbt ubedjen sam da je bilo nekih poznatih fudbalera krajisnika poreklom rodjenih u tim krajevima

i iz apatina neko

 

 

#nijesedesilo

 

 

Link to comment
On 2.5.2020. at 14:01, fandorin said:

I samo još jedna stvar, kako to Sale kapiten u repstaciji braničevskog okruga? Zar nije on u ča fazonu, Borča, Ovča, Krnjača?

 

 

Quote

Saša Ilić je rodjen 30.decembra 1977.godine u Požarevcu. U karijeri je igrao za Partizan, Seltu (Španija), Galatasaraj (Turska), Salcburg (Austrija), Larisu.

 

Link to comment

vezano za Euro92, iskopah ovu sličicu:

 

Quote

Anders Limpar (i) y Tomas Brolin (d) de Suécia en la navidad de 1991, meses previos a la Eurocopa de 1992, a disputar en ese país.

 

tumblr_mz4z40aR9h1rctpiwo1_640.jpg

Link to comment

Gledao sinoc preglede sa nekih ranijih prvenstava i ne znam kako mi nikad nije upalo u oci koliko je sama lopta imala uticaj na prvenstvo 2000., kao neki drugi sport. Bukvalno je dovoljno bilo sutnuti iole precizno sa 20 i manje metara i to je pogodak, golman ni ne vidi projektil. Ni pre ni posle lopta nije bila tako brza.

Drugi utisak koji sam zaboravio je koliko je Dugari bio potcenjen igrac glavom. I dominacija u skoku i tehnika i jacina udarca su mu bili neverovatni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...