Jump to content
IGNORED

korona i pravo


nautilus

Recommended Posts

Postoji postupak po žalbi, pa i po vanrednim pravnim lekovima, ali ako se postupak pravnosnažno okonča osuđujućom presudom (dakle voditi računa o materijalnoj istini), čun se ljuljnu za naplatu troškova na teret budžeta.

 

Link to comment
  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nautilus

    11

  • halloween

    10

  • Ted

    9

  • Anonymous

    9

1 minute ago, gone fishing said:

21 je vek, ako deca iamju časove preko vibera, ne vidim problem ni da se sudi na isti način :happy:

- mada mi više liči na marketing da se zaplaše gastosi koje ne drži mesto :happy:

 

sad vec pricamo o teoriji i SFu. samo nekoliko stvari koje mi prve padaju na pamet.

 

prilikom sudjenja moras, na primer, proveriti sta pise u zapisnicima jer desavaju se greske, mora se proveriti da li postoje dostavnice, da li su izjave potpisane, kako su izvrsene odredjene radnje. to ne mozes uraditi preko skajpa. ili uroniti u predmet ili da ti, kao u specijalnom sudu, sve skeniraju na disk.  pitanje je da li u svakom sudu u srbiji mozes imati toliki nivo poverenja u ljude koji barataju dokazima da neko od njih nece, kako bi pomogao stranackom kolegi, sakriti dostavnicu i pomoci da predmet zastari? u specijali se to nece desiti ali u manjim sudovima?

 

mora postojati mogucnost poverljivog razgovora sa advokatom. takav razgovor je nemoguc ako se vrsi preko kompjutera koji pripada policiji.

 

postoji teoretska mogucnost da je okrivljeni prisiljen da govori odredjeni tekst i da mu neko ko stoji iza kamere preti.

 

kako onlajn obaviti suocavanje?

 

itd

 

 

Link to comment
4 hours ago, nautilus said:

 

pitanje je da li u svakom sudu u srbiji mozes imati toliki nivo poverenja u ljude koji barataju dokazima da neko od njih nece, kako bi pomogao stranackom kolegi, sakriti dostavnicu i pomoci da predmet zastari? u specijali se to nece desiti ali u manjim sudovima?

 

 

 

Domaci sudovi su opravdano na lošem glasu, tako da su online sudjenja horor u najavi. Meni deluje da ce im se ovo svideti, pa ce primenjivati i kad prodje vanredno stanje.

Kad pricamo o poverenju u sud, meni je u "redovnom" stanju sudija falsifikovala dostavnicu. Vratila joj se pošta sa kljucnim dokazom neurucena jer je advokat bio na odmoru (uredno obavestio sud), a ona je da bi donela presudu sama potpisala dostavnicu. U krivicnom postupku se branila da je potpisala dostavnicu na osnovu slobodne ocene dokaza i slobodnog sudijskog uverenja. I tužilaštvo joj poverovalo... 

Zato ko misli da je srpsko pravosudje spremno za brzinska online sudjenja, u maniru prekog suda, taj verovatno nije u sudu ni ugovor overavao. 

Link to comment
1 hour ago, Uskebasi said:

Domaci sudovi su opravdano na lošem glasu, tako da su online sudjenja horor u najavi. Meni deluje da ce im se ovo svideti, pa ce primenjivati i kad prodje vanredno stanje.

Kad pricamo o poverenju u sud, meni je u "redovnom" stanju sudija falsifikovala dostavnicu. Vratila joj se pošta sa kljucnim dokazom neurucena jer je advokat bio na odmoru (uredno obavestio sud), a ona je da bi donela presudu sama potpisala dostavnicu. U krivicnom postupku se branila da je potpisala dostavnicu na osnovu slobodne ocene dokaza i slobodnog sudijskog uverenja. I tužilaštvo joj poverovalo... 

Zato ko misli da je srpsko pravosudje spremno za brzinska online sudjenja, u maniru prekog suda, taj verovatno nije u sudu ni ugovor overavao. 

???? :ph34r:

Pa sud valjda treba da ocenjuje dokaze, a ne da ih proizvodi.

 

Još jedna crtica o nezavisnosti sudstva, nema veze sa koronom - zastupao sam klijenta pred jednim sudom u unutrašnjosti, po predlogu Državnog pravobranilaštva za otvaranje stečaja. Klijent se pre stečajnog ročišta odblokirao, a i isplatio je dug prema državi na koji su se pozivali, tako da nije bilo nikakvog osnova za otvaranje stečaja. Sudija je odbio predlog, ali se na moje zaprepašćenje zamenici Državnog pravobranioca na sred ročišta IZVINIO zbog toga što mora odbije predlog, i zamolio je da obavesti tamo gde treba da ta odluka nije usmerena protiv države i da on nije protiv države (bukvalno ovim rečima). Iako sam osnovi bio uspešan u ovom postupku, nakon njega sam se osećao potpuno poraženo.

 

Mogu samo da mislim šta bi bilo kod online suđenja.

Link to comment
41 minutes ago, Ayatollah said:

???? :ph34r:

Pa sud valjda treba da ocenjuje dokaze, a ne da ih proizvodi.

 

I to je bio kljucni nalaz vestaka. A onda na ročištu nije dozvolila advokatu da usmeno iznese primedbe na nalaz, sa obrazlozenjem da je propustio rok. 

Primedbe na isti nalaz koji je dostavio strucni savetnik stranke, sudija je prepravila tako što je otcepila 4 strane podneska, to konstatovala na zapisniku i tako prepravljen podnesak poslala vestacima na izjasnjenje. 

Tri puta je ukudana odluka o odbacivanju krivicne prijave, da bi napokon bila potvrdjena sa obrazloženjem da sud slobodno odlucuje koji dokazi ce se izvoditi, a sve ceni slobodnim sudijskim uverenjem, tako da je potpisivanje dostavnice od strane sudije i prepravljanje podneska ucinjeno u skladu za zakonom. Pride, to je bio postupak pred drugostepenim sudom, pa nije bili zalbe, a VKS je cenio da ove povrede nisu dozvoljene kao revizijski razlog. 

Inače, ta sudija je u Visokom savetu sudstva, valjda disciplinski tužilac ili tako nesto :ph34r:

I onda ovakvim spodobama dati mogucnost da online sude... 

Link to comment
21 minutes ago, Uskebasi said:

I to je bio kljucni nalaz vestaka. A onda na ročištu nije dozvolila advokatu da usmeno iznese primedbe na nalaz, sa obrazlozenjem da je propustio rok. 

Primedbe na isti nalaz koji je dostavio strucni savetnik stranke, sudija je prepravila tako što je otcepila 4 strane podneska, to konstatovala na zapisniku i tako prepravljen podnesak poslala vestacima na izjasnjenje. 

Tri puta je ukudana odluka o odbacivanju krivicne prijave, da bi napokon bila potvrdjena sa obrazloženjem da sud slobodno odlucuje koji dokazi ce se izvoditi, a sve ceni slobodnim sudijskim uverenjem, tako da je potpisivanje dostavnice od strane sudije i prepravljanje podneska ucinjeno u skladu za zakonom. Pride, to je bio postupak pred drugostepenim sudom, pa nije bili zalbe, a VKS je cenio da ove povrede nisu dozvoljene kao revizijski razlog. 

Inače, ta sudija je u Visokom savetu sudstva, valjda disciplinski tužilac ili tako nesto :ph34r:

I onda ovakvim spodobama dati mogucnost da online sude... 

:ph34r:

 

Posle će se svi čuditi kada počnu ljudi da ih sačekuju ispred kuća i da im dele svoju pravdu. Dobro je što ljudi kod nas nisu generalno agresivni kao u drugim delovima sveta (ne u smislu balkanskog bahaćenja, već u smislu prave agresije kao Južnoj Americi), jer bi svega bilo. Ili je možda loše, jer bi onda verovatno vodili više računa šta rade.

Link to comment

Pusti će ih sve kad ovo prođe. Pronaći će način da se operu kako im ne bi padale presude. Sada je poenta da se narod uplaši, što je u ovim okolnostima donekle ispravno. 

Mene nervira što nisu na nagoveštaj sranja pripremili proceduru po kojoj bi odmah na granici ljudi dobijali rešenje da moraju u roku od 12 sati da se stave u samoizolaciju i da se jave lokalnoj policiji telefonom. Nisu, nego su nas još terali u Milano.

:covid19:

 

...a iskreno mislim i da je sada kasno za takvu represiju. Prošao je period inkubacije kod skoro svih koji su došli u onom velikom talasu. Tada je trebalo ovako ići. 
Sa druge strane, više neće ni biti kućne izolacije za bolesne, nego Sajam.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
10 minutes ago, dvb-t manijak said:

Pusti će ih sve kad ovo prođe. Pronaći će način da se operu kako im ne bi padale presude. Sada je poenta da se narod uplaši, što je u ovim okolnostima donekle ispravno. 

...

 

Nije ispravno i nikad neće biti ispravno,

 

Ja ovaj forum sve teže prepoznajem.

Link to comment

Ni u ludilu to ne može biti ispravno. Sada se najbolje vidi u kakvom je stanju srpsko pravosudje, koje postoji samo na papiru. Jbt, Vucic najavi najstrože kazne i hitna sudjenja i sudovi odmah ispune želju. U državi u kojoj je kaznena politika blaga, gde su kazne za ozbiljna dela blizu minimuma, kad je moguće i ispod, sada sudovi ekspresno, na online sudjenjima izriču maksimalne kazne, jer je veliki vodja to tražio. Jbg, to se ne radi.

Sud mora da bude institucija koja će da povuče za uvo psiha i da ga spreči da radi šta hoće. Sa ovakvim sudovima nema šanse da se život vrati u normalu, jer ćeš imati psihopatu koji će se prema gradjanskim slobodama i državnim resursima ponašati kao da od njegove lične volje zavisi hoće li ih nekome dati, ili neće. Živimo u tiraniji gde jedan čovek bez ikakve analize i razmišljanja odlučuje hoćemo li izlaziti napolje, kome će dati 4000 dinara, a kome 100 evra, ko sme da otpusti radnike, kome će država pomoći, kome će isplatiti pomoć, a kome neće, covek koji državne pare troši po svom nahođenju na crnom, ili "polucrnom" tržištu, ko šalje agente sa "koferima para", ko zabrani izvoz, a onda nudi da poklanja to što se ne sme izvoziti... i ko neće odgovarati za bilo šta od ovoga, jer mi nemamo pravosudje.

Edited by Uskebasi
Link to comment

http://mup.gov.rs/wps/portal/sr/aktuelno/saopstenja/328a1478-9a93-48fa-a591-67d0c32fc24b

ПУ Лесковац

Припадници Министарства унутрашњих послова, по налогу oсновног јавног тужиоца, ухапсили су Д.Ђ. (1986) из околине Лесковца, због постојања основа сумње да је извршио кривично дело спречавање службеног лица у вршењу службене радње у покушају.

Постоје основи сумње да је Д.Ђ. на друштвеној мрежи Фејсбук претио полицијским службеницима да ће употребити силу уколико током полицијског часа према њему буду предузимали службене радње у оквиру својих овлашћења.

Осумњиченом је одређено задржавање до 48 часова након чега ће, уз кривичну пријаву, бити приведен основом јавном тужиоцу у Лесковцу.


Šta rade ovi idioti

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...